منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • با حضور ماسک، توییتر فروش سه ماهه اول خود را 1.2 میلیارد دلار گزارش کرد. EPS رقیق شده 0.61 دلار به دلیل افزایش MoPub

با حضور ماسک، توییتر فروش سه ماهه اول خود را 1.2 میلیارد دلار گزارش کرد. EPS رقیق شده 0.61 دلار به دلیل افزایش MoPub

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با حضور ماسک، توییتر فروش سه ماهه اول خود را 1.2 میلیارد دلار گزارش کرد. EPS رقیق شده 0.61 دلار به دلیل افزایش MoPub

توییتر به زودی از بازار خارج می شود و در صورتی که ایلان ماسک، غول فناوری خریدار راه خود را داشته باشد، به عنوان یک شرکت خصوصی اداره می شود. اما در این میان، همچنان به صورت عمومی معامله می‌شود و امروز پلتفرم رسانه‌های اجتماعی یک صورت مختصر درآمد سه‌ماهه اول را منتشر کرده است که تا حدودی شفافیت را در مورد نحوه تجارت خود ارائه می‌کند.

داستان کوتاه این است که اعداد تا حدی نشان می دهند که چرا توییتر ممکن است به یک هدف اکتساب تبدیل شده باشد. برای سه ماهه منتهی به 31 مارس، درآمد 1.2 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 16 درصد نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل افزایش داشت – در وسط محدوده مبتنی بر توییتر، اما انتظارات تحلیلگران را برآورده نکرد.

کاهش درآمد هر سهم تا حدی به دلیل فروش MoPub به شدت افزایش یافت: 0.61 دلار با سود خالص 513 میلیون دلار، حاشیه خالص 43 درصد بود. به ویژه، او سود پیش از مالیات «970 میلیون دلار از فروش MoPub به مبلغ 1.05 میلیارد دلار و مالیات بر درآمد مربوط به سود 331 میلیون دلاری» داشت.

توجه: ارقام مقایسه ای ارائه نمی کند زیرا MoPub در معادله گنجانده نشده است. در مقام مقایسه، توییتر درآمد خالص 68 میلیون دلاری، حاشیه خالص 7 درصد و سود هر سهم 0.08 دلار کاهش یافته بود.

mDAU، معیار کاربری خود توییتر برای سنجش مخاطبانش (“کسب درآمد از کاربران فعال روزانه”)، در سه ماهه 229 میلیون نفر است که 15.9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

توییتر گفت که این اعداد را در ساعت 7 صبح به شرق ارسال خواهد کرد. در صورتی که حدود یک ساعت بعد منتشر شوند.

به گفته یاهو، تحلیلگران انتظار داشتند میانگین درآمد 1.22 میلیارد دلار با میانگین درآمد هر سهم 0.03 دلار باشد (اما این دامنه برای دومی بسیار زیاد بود: بین 0.15 دلار در بالاترین سطح تا زیان 0.49 دلار برای هر سهم). توییتر خود دستورالعمل هایی را از 1.17 میلیارد دلار به 1.27 میلیارد دلار در درآمد تعیین کرد. او در این بیانیه راهنمایی برای سه ماهه بعدی ارائه نکرد.

داستان طولانی‌تر – داستانی که تنها در هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آینده آشکار خواهد شد – این خواهد بود که آیا بخش خصوصی متعلق به ماسک واقعاً فضای تنفسی را که به توئیتر نیاز دارد، دور از دید بازارهای عمومی می‌دهد یا خیر. رو به رشد؛ یا اینکه آیا این ممکن است اولویتی نسبت به سایرین نباشد.

سؤالات زیادی در این مورد وجود دارد: به عنوان مثال، تبلیغات در تجارت چه نقشی خواهد داشت. آیا “آزادی بیان”، همانطور که ماسک بیان کرد، می‌تواند پلتفرم را برای همه زشت‌ترین و بدترین رفتارها آزاد کند؟ آیا تغییرات در محصولات شتاب می‌گیرند یا کند می‌شوند و چگونه به نظر می‌رسند و بر اساس کدام دستور کار شکل می‌گیرند.

سهام توییتر با انتشار پست قبل از باز شدن بازار، پس از اعلام نتایج کمی افزایش یافت، یعنی 0.43 دلار یا کمی کمتر از 1٪ در معاملات قبل از بازار. البته، سهام این شرکت در یک ماه گذشته به نوعی قطار شهربازی بوده است، زیرا ماسک و توییتر ابتدا فاش کردند که این سرمایه‌دار در حال خرید 9.2 درصد از سهام این شرکت است که منجر به پیوستن ماسک و عدم پیوستن آن شد. هیئت مدیره، و سپس پیشنهاد خرید مستقیم شرکت و سپس دریافت پیشنهاد آن به صورت مشروط توسط هیئت مدیره. (نمودار تا زمانی که معامله تایید شود را در اینجا ببینید؛ همه پوشش توییتر ما را در اینجا دنبال کنید.)

با این حال، ارزش بازار توییتر در حال حاضر حدود 37 میلیارد دلار است که بسیار کمتر از 44 میلیارد دلاری است که ماسک برای خصوصی کردن آن پیشنهاد پرداخت می کند.

به ویژه، ما قادر نخواهیم بود که شرکت را به زبان خودش بشنویم یا از بانکداران و تحلیلگران در مورد اعداد یا ماسک سؤال بپرسیم. توییتر تماس درآمد امروز را که به طور سنتی از گزارش درآمد پیروی می کند، لغو کرد. این شرکت در روز تایید پیشنهاد ماسک در بیانیه‌ای گفت: “با توجه به معامله معلق… توییتر کنفرانس تلفنی برگزار نخواهد کرد.”

باز هم هست؛ برای به روز رسانی به روز رسانی کنید.