منو سایت

با نقل و انتقال پول، رمزارز هنوز مشکلی است که باید حل شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با نقل و انتقال پول، رمزارز هنوز مشکلی است که باید حل شود

این راز نیست که آندریسن هوروویتز متفکر رمزنگاری است: این شرکت نه تنها به خود می بالد که سرمایه گذاری در فضا را آغاز کرده است. یک دهه پیشاما هفته گذشته با سرمایه 3.5 میلیارد دلاری وب 3 شروع به کار کرد.

برای درک حال و هوای a16z، علیرغم آنچه که دیگران به عنوان “زمستان رمزنگاری” توصیف می کنند، گزارش او در مورد وضعیت کریپتو برای سال 2022 شروع خوبی است. با توجه به سلب مسئولیت آن، این سند سرمایه گذاران یا سرمایه گذاران بالقوه را هدف قرار نمی دهد – yada، yada، yada. اما این مانند استدلالی برای ارزهای دیجیتال، DeFi، NFT و همه چیز در وب 3 است.

مشکل، به نظر من، این است که نویسندگان گزارش، که همگی بخشی از تیم a16z هستند، احتمال فعلی ارز دیجیتال را بیش از حد برآورد می‌کنند. به این ترتیب، صدای آن را بزرگتر از آنچه هست می کنند – و رسیدن به آن نقطه ممکن است سال ها طول بکشد.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


قابل درک است که این گزارش دیدگاهی خوش بینانه در مورد ارزهای دیجیتال دارد. به هر حال، اگر قرار است میلیاردها دلار در تامین مالی بازار سرمایه گذاری کنید و حتی تنها نیستید، TAM باید در حد و اندازه باشد. اما این گزارش همچنین برای بررسی روندها در نظر گرفته شده است، بنابراین اشاره به فرصت هایی که هنوز واقعی نیستند، مشکوک به نظر می رسد.

مسئله ای که بیش از همه مرا نگران می کند نقل و انتقالات پولی است – پولی که از طریق مرزها توسط مردم ارسال می شود، معمولاً از یک کشور ثروتمند به کشور فقیرتر. بانک جهانی انتظار دارد این ورودی سالانه در سال 2022 به 630 میلیارد دلار برسد. و بله، ناکارآمدی ها و عوارضی در این مسیر وجود دارد. برای نویسندگان گزارش a16z، این برای فهرست کردن حواله‌ها به عنوان استدلالی برای DeFi کافی است.

اما آیا پرداخت‌ها و حواله‌ها واقعاً برای نقض ارزهای دیجیتال آماده هستند؟ و اینکه آیا DeFi واقعاً راه حل مناسبی برای کمک به آنچه در گزارش به عنوان “اکثریت قریب به اتفاق جهان” توصیف می شود، است [ … ] خدمات ناکافی توسط مؤسسات مالی موجود؟ این قطعاً چیزی نیست که من از پایه می‌شنوم – همانطور که هر دو بنیانگذار تأیید کردند، من به توماس برکوویچ از Global66 و رایان نیوتن از Paisa مراجعه کردم.

ممنون، اما نه ممنون

اوایل این ماه، در حالی که کریستو کرمان، مدیرعامل Wise روی صحنه مصاحبه می‌کرد، در میان تماشاگران نشست Tech.eu نشستم. «در حال حاضر وایز ارزهای دیجیتال را نمی پذیرد. آیا فکر می کنید، “ایوان لوینگستون از بلومبرگ پرسید،” که این می تواند در نقطه ای تغییر کند؟

این است تکرار شونده سوال برای شرکت فین تک، بنابراین Käärmann مطمئن شد که تحقیرآمیز به نظر نمی رسد. او گفت: «من در مورد این فناوری بسیار هیجان‌زده هستم و آزمایش‌های جالبی در سراسر جهان در حال انجام است». اما جوهر پاسخ او همچنان میخی بود بر تابوت ارزهای دیجیتال. وی گفت: ما فقط به دنبال یک مورد استفاده هستیم. ما به دنبال مشکلی هستیم که بتوانیم با آن حل کنیم.»