منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • با وجود موانع نظارتی، این چهار سرمایه گذار آمریکایی شاهدانه در حال کاشت بذر برای فردا هستند

با وجود موانع نظارتی، این چهار سرمایه گذار آمریکایی شاهدانه در حال کاشت بذر برای فردا هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با وجود موانع نظارتی، این چهار سرمایه گذار آمریکایی شاهدانه در حال کاشت بذر برای فردا هستند

بازارهای نزولی و نرخ‌های بهره بالا اغلب سرمایه‌گذاران خصوصی را مجبور می‌کنند از هر چیزی که به نظر یک سرمایه‌گذاری پرخطر به نظر می‌رسد دست بکشند. با این حال، اکنون زمان بسیار خوبی برای بررسی مجدد احتمال حشیش در ایالات متحده است

نسبت به مطالعه قبلی ما در مورد شاهدانه در ایالات متحده در سال 2020، چیزهای زیادی تغییر کرده است. شاهدانه سرگرمی اکنون در چندین ایالت دیگر، از جمله نیوجرسی و نیویورک، قانونی است، که ایالت اخیر حتی یک برنامه برابری اجتماعی را برای کمک به جوامع آسیب دیده از جنگ با مواد مخدر راه اندازی کرده است. . علیرغم رکود بازار، این بخش در حال رشد است – طبق گزارش MJBiz، انتظار می‌رود فروش قانونی ماری‌جوانا و محصولات مرتبط با آن از سال 2021 با حدود 32 درصد رشد به 33 میلیارد دلار در سال جاری برسد و تا سال 2026 به 52 میلیارد دلار برسد.

اما استارت‌آپ‌های حشیش هنوز راه درازی در پیش دارند تا بتوانند واقعاً در کشور رشد کنند. بزرگترین مانع، وضعیت غیرقانونی حشیش در سطح فدرال است که کارها را حتی دشوارتر و پراکنده تر از اروپا می کند.

همانطور که در بررسی ما در مورد شاهدانه اروپا آموختیم، اگرچه حشیش در سطح فدرال در اتحادیه اروپا غیرقانونی است، شرکت‌ها می‌توانند در یک کشور حشیش تولید کنند و آن را به شرکت‌های آن سوی مرز بفروشند، البته تا زمانی که مجوزهای لازم را داشته باشند. این در تضاد کامل با موانع فروش در ایالات متحده و دردسرهای بانکی و مالیاتی است که ایجاد می کند.

عدم دسترسی به خدمات مالی سنتی – بانکداری تجاری، بازرگانان کارت اعتباری و غیره. – بازدارنده صنعت Emily Paxia، مدیر عامل Poseidon گفت: «اصلاحات بانکی کلید باز کردن قفل دسترسی به بازارهای سرمایه است. «ارائه خدمات بانکی انبوه به اپراتورهای شاهدانه بازار را از بین می برد و می تواند قوانین قیمومت را تغییر دهد، که اجازه مشارکت سرمایه های نهادی را نمی دهد. همچنین نقدینگی و کارایی بهتری برای پویایی بازار در اطراف شرکت‌های سهامی عام ایجاد می‌کند.»


TechCrunch تمرکز خود را بر جستجوی سرمایه‌گذاران متنوع‌تر و متنوع‌تر برای گنجاندن در نظرسنجی‌های ما گسترش می‌دهد، جایی که ما بهترین متخصصان را برای مشکلات و چالش‌های صنعتشان بررسی می‌کنیم.

اگر سرمایه گذار هستید و می خواهید در تحقیقات آینده شرکت کنید، این فرم را پر کنید.


هیچ کس هیچ ایده ای ندارد که چه زمانی اصلاحات بانکی ممکن است اتفاق بیفتد، چه رسد به قانونی شدن فدرال، بنابراین آیا سرمایه گذاران باید منتظر شتاب بیشتری باشند؟ این ممکن است برای سرمایه گذاران معمولی باشد، اما برای حرفه ای ها نه. نه، در واقع، آنها به دنبال پیشی گرفتن از سرمایه نهادی هستند.

برای تبدیل شرط‌بندی‌های اولیه امروز به سرمایه‌گذاری‌های سودآور فردا، شرکت‌های تخصصی مانند Entourage Effect Capital و Poseidon در حال سرمایه‌گذاری در به اصطلاح «گیاهان لمسی» و مشاغل جانبی هستند. مورد دوم برای شرکت‌هایی اعمال می‌شود که روی زیرساخت‌هایی کار می‌کنند که این بخش پس از شکوفایی بر آن تکیه خواهد کرد، و اتفاق نظر بین سرمایه‌گذاران متخصص این است که شرط‌بندی‌های بسیار مناسبی انجام می‌دهند. با این حال، صندوق‌ها به تامین‌کنندگان مالی نیز نیاز دارند و فقدان شرکت‌های سنتی که مایل به نوشتن چک برای صنعت هستند، می‌تواند مشکل‌ساز باشد، اگرچه سرمایه‌گذاری در حال افزایش است.

اما سرمایه گذاری خطرپذیر متحدانی را در دفاتر خانوادگی پیدا کرده است – دسته ای از سرمایه گذاران که نسبت به همتایان نهادی خود محدودیت کمتری دارند و سرمایه زیادی برای سرمایه گذاری دارند. مت هاوکینز، شریک مدیریت Entourage Effect Capital گفت: «ما شاهد ورود سرمایه‌گذاران بیشتر و بیشتری در دفاتر خانوادگی برای اولین بار با سرعتی هستیم که قبلاً ندیده‌ایم.»

ما چهار سرمایه گذار فعال در این منطقه را مورد بررسی قرار دادیم تا بازار کنونی شاهدانه در ایالات متحده و موانع نظارتی که این بخش باید در آینده بر آنها غلبه کند را بهتر درک کنیم.

صحبت کردیم با:

  • ژاکلین بنت، شریک مدیریت و بنیانگذار، شرکای سرمایه گذاری هایلندز
  • Yoni Mayer، شریک، Casa Verde Capital
  • مت هاوکینز، شریک و بنیانگذار شرکت Entourage Effect Capital
  • امیلی پاکسیا، مدیر عامل، مدیریت سرمایه گذاری Poseidon

ژاکلین بنت، شریک مدیریت و بنیانگذار، شرکای سرمایه گذاری هایلندز

از آنجایی که شرکت‌های شاهدانه برای حفظ ارزش بازار خود در بازارهای عمومی و رقابت با بازار سیاه تلاش می‌کنند، چه چیزی شما را در مورد فضا هیجان زده می‌کند؟

پیشینه شرکت های عمومی شاهدانه همچنان تیره و تار است و هیچ نشانه ای از بهبودی کوتاه مدت وجود ندارد. با این حال، فرصت تجاری اصلی دست نخورده باقی می ماند.

بازارهای ضعیف و محیط کلان چالش برانگیز اپراتورها را آزمایش می کند، استراتژی های نامناسب را آشکار می کند و شکاف بین سرمایه حشیش (دولتی یا خصوصی) و نقدینگی را کاهش می دهد.

از آنجایی که فرسودگی رخ می دهد و اعضای صنعت مشتاق استراحت هستند، اکنون بهترین زمان برای سرمایه گذاران برای کشف استعدادها و ایده های امیدوارکننده است. در 12 تا 18 ماه گذشته، شاهد سطوح بی سابقه ای از ادغام و اکتساب حشیش بوده ایم. بیشتر این خریدها با مقادیر زیادی سهام پرداخت شد و با توجه به جایی که قیمت سهام امروز در برابر بالاترین سطح 52 هفته معامله می شود، پشیمانی فروشنده موضوع اصلی است.

اگرچه ضرر اقتصادی هرگز سرگرم کننده نیست، اما آنچه این پویایی نوید می دهد، ورود مجدد استعدادهای با تجربه به بازار است.

آیا فرار سرمایه گذاران گسترده در این بخش را دیده اید؟

«با توجه به موانع نظارتی پیرامون شرکت‌ها در ارتباط با گیاهان، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فرعی نیز ما را قادر می‌سازد تا سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری را به این فضا جذب کنیم. Yoni Mayer، شریک، Casa Verde Capital

هر گونه انصراف از سرمایه گذاران، به نظر من، موقتی و به دلیل شرایط فعلی بازار است، برخلاف از دست دادن اعتماد به این بخش. زمانی که در این صنعت غوطه ور شده اید و در معرض پتانسیل بی پایان کارخانه و نوآوری های حاصل از آن در عرصه های عمودی قرار می گیرید، غیرممکن است که فرصتی را مشاهده نکنید.

در آینده نزدیک به چه چیزی بیشتر علاقه دارید: شرکت های جانبی یا شرکت های کارخانه؟

من هرگز صنعت را به این شکل برای اهداف سرمایه گذاری تقسیم نکرده ام. در سبد ما تعادل خوبی از شرکت‌های تابعه و کارخانه‌هایی داریم که گیاهان را لمس می‌کنند و این نشان‌دهنده تنوع در همکاری من با طاهرا است. [Rehmatullah] و پایان نامه سرمایه گذاری مستقل از دسته ما.

آنچه ما در مورد آن سازش نخواهیم کرد این است: قدرت و تجربه در مدیریت، محصولات یا خدمات هدفمند و TAM که در چهارراه صنایع در حال گسترش است.

آیا در این فضا فرصت هایی می بینید که توسط سرمایه گذاران و کارآفرینان نادیده گرفته می شود؟

شرکت هایی که توسط زنان، رنگین پوستان و اقلیت ها اداره می شوند. گرچه منحصر به حشیش نیست، سوگیری ناخودآگاه در بین سرمایه گذاران و اپراتورها فرصت های از دست رفته را تضمین می کند. شاهدانه نیز صنعتی است که به بهترین وجه از این جمعیت شناسی نادیده گرفته شده قابل درک است.

برابری سلامت و نوآوری سلامت زنان به موازات صنعت شاهدانه به آرامی در حال باز شدن هستند و ما شاهد هم افزایی قابل توجهی در تحقیق و توسعه و نوآوری محصول هستیم. چالشی که من برای خودم و همسالانم در نظر گرفتم این است که متوقف شوم، به بالا نگاه کنم و عادت هایم را کنار بگذارم.

شاهدانه شکار قابل توجهی دارد و تا زمانی که سوگیری های تجاری را شناسایی و حذف نکنیم، همچنان فرصت های عدالت و نوآوری را از دست خواهیم داد.

تولید شاهدانه همچنان بر اساس قوانین فدرال غیرقانونی است، به این معنی که شرکت‌های این صنعت نمی‌توانند از خدمات مالی سنتی استفاده کنند. این تا چه حد مانعی بر سر راه رشد صنعت است و چگونه به شرکت های پرتفوی خود برای مقابله با این محدودیت ها توصیه می کنید؟

محدود [access to] خدمات مالی یک مانع بزرگ برای صنعت است و هر شرکت کننده در صنعت را به صورت مادی تحت تاثیر قرار می دهد. خط نقره ای این است که ما خلاق می شویم، مشارکت می کنیم و حس اجتماعی را عمیق می کنیم. اینها همان ویژگی هایی است که ما در تیم های نمونه کار خود به دنبال آن می گردیم و بنابراین تبدیل به یک پیش گویی خودساز می شود!

حشیش برای کسی که نیاز به جاده ای خوب و بدون موانع دارد نیست. مردم به دلیل ارتباطی که فراتر از تجارت است، به حشیش می پیوندند و در آن باقی می مانند. این ماموریت است. حداقل این در مورد من و بسیاری از افراد شگفت انگیزی که به اندازه کافی خوش شانس بوده ام، صادق است.

پس از قانونی شدن استفاده تفریحی نیوجرسی، چندین ایالت ایالات متحده ممکن است استفاده پزشکی یا بزرگسالان را در سال جاری قانونی کنند. آیا انتظار دارید این مراحل بر ارزیابی ها تأثیر بگذارد؟ آیا انتظار دارید تغییری در مقررات ایجاد شود که این بازار را بازتر کند؟

پس از نتایج انتخابات ایالات متحده در سال 2020، بازارها به ما نشان دادند که با افزایش فوری برآوردها، با تغییرات نظارتی در سطح فدرال چه اتفاقی می‌افتد. از آن زمان، کنگره پیشرفت کمی به سمت قانونی شدن فدرال داشته یا هیچ پیشرفتی نداشته است، و قیمت سهام شاهدانه به سختی با اخبار پیشرفت در تنظیم کننده های ایالتی یا فدرال سوسو زده است.

همه اینها به این معنی است که من معتقدم بازارها اکنون منتظر اجرای واقعی قانونی هستند که پتانسیل ایجاد ارزش پایدار در صنایعی مانند بانکداری ایمن را دارد.

آیا نوع LP مایل به سرمایه گذاری در صندوق های مرتبط با شاهدانه با سرعتی که شما امیدوار بودید تغییر کرده است؟

یک تحول مطلق در علاقه جامعه LP به حشیش وجود دارد. شاهدانه یکی از معدود صنایعی با رشد تضمینی برای سال‌های آینده باقی می‌ماند. چالش این است که بفهمیم کجا می‌توان این رشد را پیدا کرد و در حبس کردن پول برای دوره‌های طولانی‌تر از حد انتظار احساس راحتی کرد.

ما هنوز با LP هایی با سیاست های سختگیرانه مواجه هستیم که اجازه سرمایه گذاری در این صنعت را نمی دهد، به خصوص از طریق لمس گیاهان. LP ها که قبلاً به دلیل خلق و خوی یا عدم آگاهی از شرکت در انتخابات خودداری می کردند، به تدریج در حال عبور از کف هستند.

توصیه قوی من به سرمایه های جدید در صنعت این است که با سرمایه گذاران باتجربه حشیش همکاری کنید. شما نمی توانید برای درجه شگفتی در فضا آماده شوید. هرگز لحظه ای خسته کننده نیست!

نیویورک در حال تنظیم برنامه ای برای برابری اجتماعی و اقتصادی به عنوان بخشی از انتساب مجوز خرده فروشی است. آیا می بینید که سرمایه گذاران رویکردی مبتنی بر سهام را اتخاذ می کنند تا فضا را برای جوامعی که تحت تأثیر سیاست های موروثی مواد مخدر قرار گرفته اند باز کنند؟

به تدریج، می بینیم که سرمایه گذاران و اپراتورهای بیشتری به عدالت اجتماعی و اهمیت ایجاد و اولویت بندی فرصت ها برای جوامع آسیب دیده از جنگ با مواد مخدر و سایر بی عدالتی های اجتماعی پی می برند.

ترجیح می دهید چگونه به شما خطاب شود، یک ایمیل سرد یا یک نظر گرم؟

من عاشق زمین گرم هستم.