منو سایت

با پایگاه داده بدون سرور جدید، Cloudflare در مورد خدمات زیرساخت جدی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با پایگاه داده بدون سرور جدید، Cloudflare در مورد خدمات زیرساخت جدی می شود

هنگامی که AWS در سال 2006 عرضه ذخیره سازی خود را راه اندازی کرد، راهپیمایی را برای ارائه خدمات رایانش ابری، ذخیره سازی و پایگاه داده آغاز کرد. گوگل، مایکروسافت، علی‌بابا و آی‌بی‌ام، در میان سایرین، به دنبال آن خواهند بود. یکی از بازیکنانی که ممکن است شماره یک در این بازار نباشد، Cloudflare است، اما با اعلام امروز یک سرویس پایگاه داده جدید SQL، اهمیت فزاینده ای برای تبدیل شدن به یک بازیکن زیرساخت ابری می شود.

در یک پست وبلاگی که محصول جدید را اعلام کرد، این شرکت پایگاه داده را به شرح زیر توصیف کرد:

“D1 بر روی SQLite ساخته شده است. SQLite نه تنها گسترده ترین پایگاه داده در جهان است که توسط میلیاردها دستگاه در روز استفاده می شود، بلکه اولین پایگاه داده بدون سرور است. غافلگیر شدن؟ SQLite آنقدر جلوتر از زمان خود بود که قبل از اینکه این اصطلاح معنای خدمات ابری را به دست آورد، آن را “بدون سرور” نامیدند و در اصل به معنای واقعی کلمه “شامل سرور نیست” بود.

Cloudflare به شرکت ها کمک می کند تا وب سایت های خود را ایمن و سریع نگه دارند و به عنوان بخشی از آن مراکز داده در سرتاسر جهان دارند. از سال 2017، زمانی که پلتفرم Cloudflare Workers راه اندازی شد، این شرکت شروع به ارائه محاسبات در شبکه گسترده خود در دسترس توسعه دهندگان کرد.

سال گذشته، او یک محصول ذخیره‌سازی جدید را معرفی کرد که آن را R2 نامیدند، که یک حرکت کوچک به محصول ذخیره‌سازی S3 آمازون بود. همانطور که مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران متیو پرینس در مراسم رونمایی به من گفت:

“ما فکر کردیم که اگر بتوانیم یک راه حل ذخیره سازی بسازیم که تمام عملکردهایی را که راه حل های ذخیره سازی دیگر انجام می دهند را ارائه دهد، از مزایای شبکه جهانی ما استفاده می کند، به طوری که بسیار سازنده است، و همچنین می توانیم آن را به گونه ای ارزیابی کنیم که برای آن بسیار جذاب باشد. مشتریان [we should do it]،” او گفت.

Cloudflare با محصول جدید ذخیره سازی R2 وارد بازار خدمات زیرساختی خواهد شد

وقتی این سه مورد را کنار هم قرار می دهید، یک بسته محاسباتی، ذخیره سازی و پایگاه داده به دست می آورید که به توسعه دهندگان راهی برای ایجاد راه حل های کامل بر روی شبکه عظیم سخت افزاری Cloudflare می دهد.

بر اساس تحقیقات Synergy، بازار زیرساخت ابری در سه ماهه گذشته به 53 میلیارد دلار رسید. آمازون یک سوم این مقدار را کنترل می کند. در رتبه دوم مایکروسافت با 22 درصد و گوگل کلود با حدود 10 درصد در رتبه سوم قرار دارند. در حالی که Big 3 65٪ از بازار را در اختیار دارد، هنوز میلیاردها دلار برای شرکت هایی که در انتهای بازار هستند باقی می گذارد.

با بیش از 200 مرکز داده در سراسر جهان، Cloudflare ممکن است هرگز با Big 3 روبرو نشود، اما می تواند تجارت جدی را بر روی سایر خدمات خود ایجاد کند و این می تواند برای درآمد رو به رشد شرکت مفید باشد.

Cloudflare در سال 2010 در TechCrunch Disrupt Battlefield شروع به کار کرد. این شرکت قبل از عرضه عمومی در سال 2019 بیش از 330 میلیون دلار جمع آوری کرد. در آخرین گزارش درآمد خود در اوایل این ماه، این شرکت درآمد 212.2 میلیون دلاری را 54 درصد نسبت به دوره قبل گزارش داد.

بازار سهام سقوط کرده است، اما این 4 شرکت فناوری ثابت می کنند که هنوز خبرهای خوبی وجود دارد