منو سایت

با پشتیبانی Alibaba، Deeproute هزینه های رانندگی L4 را به 3000 دلار کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با پشتیبانی Alibaba، Deeproute هزینه های رانندگی L4 را به 3000 دلار کاهش می دهد

تنها چهار ماه پس از اینکه Deeproute.ai اعلام کرد قصد دارد راه حل خودران خود را با قیمت جذاب 10000 دلار بفروشد، استارت آپ مستقر در شنژن و فریمونت اعلام کردند که هزینه ها را تقریباً 70 درصد به 3000 دلار کاهش داده است.

قیمت اعلام شده مطمئناً برجسته است، با توجه به اینکه Deeproute قول دو تا پنج لیدار حالت جامد، هشت دوربین و سیستم تراشه Drive Orin (SoC) انویدیا را برای هر یک از راه حل های سطح 4 خود، مرحله رانندگی مستقل، که نیازی به دخالت انسان ندارد، می دهد. در اکثر شرایط

این خبر نیست که سازندگان چینی لیدار در تلاش هستند تا فناوری حسگر را مقرون به صرفه تر کنند. Xpeng، نسل جدید خودروهای الکتریکی چین، در سال 2021 اعلام کرد که یک رهبر مرتبط با DJI تحت رهبری Livix را به خودروهای تولید انبوه خود اضافه خواهد کرد.

اما حتی اگر هر واحد لیدار 500 دلار باشد، که در حال حاضر با استانداردهای امروزی کم است (تنها چند سال پیش می توانستند به راحتی ده ها هزار دلار هزینه داشته باشند)، بدون احتساب دوربین ها و تراشه ها، این مبلغ به سرعت به 2500 دلار می رسد.

دیپروت، با حمایت علی بابا و خودروساز چینی جیلی، از افشای قیمت “خرید گروهی” لیدار و سایر قطعات خودداری کرد زیرا “تامین کنندگان می خواهند آن را محرمانه نگه دارند.” او این خرابی را به اشتراک گذاشت و گفت که پنج حسگر لیدار حدود 50٪ قیمت دارند و تراشه نشان دهنده 30٪ است.

Deeproute با دو شریک برای دستیابی به دسترسی کار می کند. Robosense، یک تولید کننده لیدار مستقر در شنژن، رهبر اصلی خود را تامین می کند و Z Vision، یک شرکت مستقر در پکن، رهبر خود را برای نقاط کور تامین می کند.

بسته ارزان قیمت L4 این شرکت، که بخشی از سیستم رانندگی خودکار Driver 2.0 آن است، برای اولین بار در ناوگان روباتاکسی که شامل 30 خودروی شاسی بلند SAIC در شنژن است، در ماه های آینده مستقر خواهد شد. این راه حل همچنین از کنترل از راه دور 5G و افزونگی امنیت شبکه برای اقدامات امنیتی استفاده می کند.

در تلاش برای تجاری سازی بیشتر Driver 2.0، Deeproute گفت که قصد دارد راه حلی را برای خودروهای کلاس مصرف کننده تولید انبوه در سال 2024 معرفی کند. این راه حل با خودروسازان چینی و بین المللی همکاری خواهد کرد، به این معنی که می توان خودروها را در سراسر جهان به منظور تولید 100000 خودرو فروخت. وسایل نقلیه.

Maxwell (Guang) Zhou، مدیرعامل Deeproute.ai در بیانیه‌ای گفت: «ما تلاش می‌کنیم تا با ارائه قابلیت‌های رانندگی خودکار با کارایی بالا، پیشرفته و مقرون‌به‌صرفه به بازار، بهترین تسهیل‌کننده حمل‌ونقل هوشمند باشیم».

“اولین ناوگان رباتیک نوآورانه به صنعت دیدگاه روشنی از آینده رباتاکسی L4 و آنچه برای خودروهای مصرف کننده ممکن است ارائه می دهد.”

راه اندازی رانندگی خودکار DeepRoute.ai برای راه حل L4 10000 دلار هزینه دارد.