منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • با 5 استارت آپ برتر در صندوق نوآوری صنعتی جدید آمازون به ارزش 1 میلیارد دلار آشنا شوید

با 5 استارت آپ برتر در صندوق نوآوری صنعتی جدید آمازون به ارزش 1 میلیارد دلار آشنا شوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
با 5 استارت آپ برتر در صندوق نوآوری صنعتی جدید آمازون به ارزش 1 میلیارد دلار آشنا شوید

آمازون یک صندوق ۱ میلیارد دلاری را در روز پنجشنبه راه‌اندازی کرد که بر لجستیک، زنجیره تامین و عملکرد مشتری متمرکز بود – حداقل در اولین سری سرمایه‌گذاری – بر روی فناوری پوشیدنی که ایمنی را در مراکز عملکرد و روباتیک بهبود می‌بخشد.

صندوق نوآوری صنعتی آمازون سایر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری این شرکت را دنبال می‌کند که با هدف یافتن، حمایت و گاهی اوقات به دست آوردن شرکت‌هایی که بر روی فناوری‌های حیاتی برای مأموریت خود کار می‌کنند، انجام می‌شود. آمازون صندوق 2 میلیارد دلاری Climate Pledge Fund را در سال 2020 راه اندازی کرده است تا در فناوری ها و خدمات پایدار سرمایه گذاری کند که به این شرکت کمک می کند تا به تعهد خود برای صفر شدن انتشار کربن تا سال 2040 دست یابد. صندوق آب و هوای آمازون تا به امروز در 11 شرکت از جمله CarbonCure، CMC سرمایه گذاری کرده است. ماشین آلات، پاچاما، مواد ردوود، توان ارتجاعی، ریوین، فن‌آوری‌های TurnTide، فناوری‌های BETA، انرژی یون، ZeroAvia و Infinium.

به گفته این شرکت، صندوق نوآوری صنعتی جدید از نیاز آمازون برای یافتن راه‌های سریع‌تر برای تحویل کالا و در عین حال بهبود تجربه مشتریان و کارکنانی که در انبارداری و تدارکات کار می‌کنند، استفاده می‌کند. همچنین قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های قبلی آمازون را در زمینه هوش مصنوعی و روباتیک، که منجر به بهبود عملکردهای آن شده است، از جمله دست‌های رباتیکی که وظایف تکراری را انجام می‌دهند و وسایل نقلیه اتوماسیونی که می‌توانند به حمل و نقل بیشتر اجسام بزرگ کمک کنند، بسازد.

آمازون پنج سرمایه گذاری اولیه خود را در استارتاپ هایی که فناوری های پوشیدنی و روباتیک را توسعه می دهند، اعلام کرده است. آمازون میزان سرمایه گذاری را فاش نکرد. در اینجا خلاصه ای از آنچه که هر شرکت روی آن کار می کند آورده شده است.

رباتیک چابکی

شکل رباتیک چابکی

اعتبار تصویر: فورد / رباتیک چابکی

استارت آپ کوروالیس، اورگان، که توسط جاناتان هرست و دیمین شلتون تأسیس شد، بیشتر به خاطر ربات دو پا خود به نام دیجیت شناخته می شود. به گفته آمازون، این ربات برای مقابله با “محدودیت های تحرک روبات های سنتی” طراحی شده است. این روش دیگری برای گفتن این است که Digit می‌تواند به مکان‌هایی برسد – یعنی پله‌ها – که ربات‌های چرخدار نمی‌توانند.

چابکی در اواخر سال 2015 از دانشگاه ایالتی اورگان جدا شد تا تحقیقات حرکت دو پا را از آزمایشگاه رباتیک دینامیک تجاری کند. این شرکت ربات Cassie را با الهام از شترمرغ در سال 2017 به عنوان یک پلت فرم تحقیقاتی دو پا معرفی کرد. Digit که یک بالاتنه، بازوها، حسگرها و قدرت محاسباتی اضافی را به طراحی Cassie اضافه کرد، در فوریه 2019 رونمایی شد.

چابکی به زودی با فورد همکاری کرد تا آزمایش کند که ربات های دو پا و ماشین های خودران چگونه می توانند با هم کار کنند. اخیراً، Agility توجه خود را به لجستیک معطوف کرده است.

BionicHIVE

به گفته آمازون، این شرکت اسرائیلی که در سال 2014 تأسیس شد، در حال توسعه یک محصول رباتیک مستقل با نام تجاری SqUID است که می تواند با قفسه ها و جعبه های موجود در انبارها سازگار شود و از کف تا سقف کار کند. این محصول به عنوان یک پارک رباتیک عمل می کند. هر ربات می‌تواند روی زمین در کف انبار غلت بخورد، سپس به این قفسه‌های غول‌پیکر از کف تا سقف در انبار بچسبد، قفسه‌ها را به بالا بلغزد، جعبه‌ای را انتخاب کند و سپس پایین برود.

رباتیک آخوندک

این استارتاپ در سانفرانسیسکو جوانترین استارتاپ در بلوک سرمایه گذاری است. Mantis Robotics که یک بازوی رباتیک لامسه تولید می کند که از فناوری حسگر برای همکاری با انسان ها استفاده می کند، در سال 2020 تاسیس شد. این فناوری به این بازوهای رباتیک اجازه می دهد “بدون مانع” باشند و به آنها اجازه می دهد آزادانه تر با مردم بدون خطر ارتباط برقرار کنند. صدمه.

Mantis Robotics یکی از 15 استارت آپی بود که در مراحل اولیه شرکت در برنامه پاییز 2021 Batchery برای کارآفرینان شرکت کرد.

مدجول

استارت‌آپ تحلیل داده‌ها در گرین‌ویل، کارولینای جنوبی که در سال 2016 تأسیس شد، روی فناوری ایمنی پوشیدنی کار می‌کند که سیگنال‌ها و توصیه‌های سفارشی‌سازی شده در زمان واقعی را با هدف کاهش آسیب‌ها، به ویژه مشکلات اسکلتی عضلانی ارائه می‌کند.

این فناوری پوشیدنی یک کمربند با شش حسگر برای ارائه اطلاعات حرکت، مکان و محیط است. بازخورد هپتیک هنگام انجام وظایفی مانند بلند کردن جعبه ها، مکانیک مناسب بدن را به کارکنان یادآوری می کند. داده های جمع آوری شده با کارمند و سرپرستان به اشتراک گذاشته می شود و می توان آموزش هایی را برای کمک به کاهش یا حذف آسیب های محل کار توسعه داد.

ویمان

این استارتاپ که در سال 2016 در سانتا کلارا، کالیفرنیا تأسیس شد، در حال توسعه یک محصول بینایی کامپیوتری و هوش مصنوعی برای بهبود مدیریت موجودی است. محصول خودکار اساساً یک انبار دیجیتال ایجاد می‌کند که می‌تواند موجودی را در سرتاسر انبار ضبط، ردیابی و مدیریت کند، از جمله دریافت، برداشت، ذخیره‌سازی، بسته‌بندی و حمل و نقل.

این شرکت اوایل سال جاری با 25 میلیون دلار در دورهای اولیه و سری A که شامل New Enterprise Associates (NEA)، Wing VC و Neotribe Ventures بود، از مخفی کاری خارج شد.