منو سایت

برای استارت‌آپ‌های سلامت روان، شادی در اولویت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برای استارت‌آپ‌های سلامت روان، شادی در اولویت است

به TechCrunch Exchange، یک خبرنامه هفتگی برای استارت آپ ها و بازارها خوش آمدید. این از ستون روزانه TechCrunch + الهام گرفته شده است، جایی که نام خود را دریافت می کند. آیا می خواهید آن را هر شنبه در صندوق پست خود قرار دهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

آوریل گذشته الکس و داده‌های CB Insights را گزارش کرد که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری‌های پرخطر در استارت‌آپ‌های سلامت روان در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سه ماهه قبل به شدت کاهش یافته است. اما در چند هفته گذشته، من از چندین معامله پرخطر در زیربخش فناوری سلامت شنیده ام. آنها به من علاقه مند شدند: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر هنوز مایل به سرمایه گذاری در کدام حوزه های سلامت روان هستند؟ بیایید کاوش کنیم. – آنا

نوسانات خلقی

هر چه بیشتر به نظر می رسید که همه گیری فروکش می کند، سرمایه گذاران خطرپذیر کمتر به نظر می رسید مایل به تعامل با شرکت ها و بخش هایی هستند که در ابتدا از بادهای شدید سود می بردند، زمانی که اکثر مردم جهان شروع به خانه نشینی کردند. در بازارهای عمومی، تجارت همه گیر پایان یافت و حیوانات خانگی قبلی مانند Peloton و Zoom متحمل ضربه شدند. به طور مشابه، شاهد کاهش خالص سرمایه گذاری خصوصی در استارت آپ ها برای سلامت از راه دور و سلامت روان بودیم.

تعدیل بازار پس از یک دوره سر و صدا بخشی از بازی سرمایه گذاری است. اما استدلال اینکه نیازهای سلامت روان کاهش یافته است دشوار است. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، میزان بروز اضطراب و افسردگی در سال اول کووید-19 25 درصد افزایش یافته است. فقط به این دلیل که اکنون امیدواریم که بدترین بیماری همه گیر را پشت سر بگذاریم به این معنی نیست که همه ناگهان احساس بهتری می کنند – به همین دلیل است که چندین دور اخیر بودجه بهداشت روان توجه من را به خود جلب کرده است.

البته برخی از معاملات مربوط به سلامت روان حکایت دارند. و از آنجایی که ما بیشتر در مورد معاملات در مراحل اولیه صحبت می کنیم، این بدان معنا نیست که کاهش سرمایه گذاری معکوس شده است. به طور کلی، تنها پس از در دسترس بودن اعداد برای Q2، وضوح بیشتری خواهیم داشت. اما آنچه جالب است این است که این استارتاپ‌ها به برخی از رویکردهای جدید برای سلامت روان اشاره می‌کنند که سرمایه‌های خطرپذیر همچنان مایل به سرمایه‌گذاری در آن‌ها هستند. یا به جرأت می توانم بگویم که به ما نشان دهند که ذهن آنها به کجا می رود.

دیگر به اندازه کافی خدمت نشده است؟

VCها ممکن است فضای خالی برای Headspace بعدی نداشته باشند. به نظر می‌رسد پلتفرم مبتنی بر سلامت روان مبتنی بر سلامت روان و مستقیم‌ترین رقیب آن، Calm، بیشتر بازار انبوه مراقبت‌های کوچک را فتح کرده‌اند. اما هنوز شکاف هایی در بازار سلامت روان وجود دارد که باید برطرف شود – حداقل برخی از استارت آپ ها اینطور فکر می کنند.