منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • برای جمع آوری سرمایه، این شرکت agtech ابتدا یک شرکت محتوا راه اندازی کرد (اکنون 60 میلیون دلار برای کار با آن دارد)

برای جمع آوری سرمایه، این شرکت agtech ابتدا یک شرکت محتوا راه اندازی کرد (اکنون 60 میلیون دلار برای کار با آن دارد)

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برای جمع آوری سرمایه، این شرکت agtech ابتدا یک شرکت محتوا راه اندازی کرد (اکنون 60 میلیون دلار برای کار با آن دارد)

راب لکلرک شجره نامه ای دارد که سرمایه گذاران آن را دوست دارند. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کلگری و دکترای زیست شناسی محاسباتی از دانشگاه ییل است. در واقع، ده سال پیش، چیزی که او واقعاً می‌خواست با مدرک تحصیلی‌اش انجام دهد، یافتن و تأمین مالی پروژه‌های مرتبط با کشاورزی بود که با تغییرات آب و هوایی مقابله می‌کردند.

اما ده سال پیش، agtech هنوز یک مقوله نبود، و زمانی که نوبت به هدایت سرمایه‌گذاران به مفهوم صندوق سرمایه‌گذاری که LeClerc با شریک مایکل دین، که LeClerc قبلاً چندین سال با او تجارت کشاورزی در غرب آفریقا را اداره می‌کرد، مدیریت خواهد کرد، مشکل ساز بود. .

لکلرک گفت در آن زمان «تعدادی کسب و کار مرتبط با agtech» وجود داشت که سرمایه گذاران از آنها آگاه بودند. Think Climate Corp. and Impossible Foods و شرکت ماشین های هوشمند Blue River. اما شرکت Climate Corp هنوز به قیمت 1 میلیارد دلار به مونسانتو نفروخته است. ارزش غذاهای غیرممکن مثل امروز به میلیاردها دلار نمی رسید. و Blue River هنوز سالها با فروش 305 میلیون دلاری به جان دیر فاصله داشت. لکلرک به یاد می آورد: «مشکل رایج داستان بود. مردم به آن علاقه ای نداشتند.»

شاید آنها فقط تسلیم شدند. در عوض، آنها تصمیم گرفتند یک شرکت محتوا به نام AgFunder News راه اندازی کنند. “ما فکر می کردیم که می توانیم مردم را در مورد غذای او هیجان زده کنیم [agriculture]شاید بتوانیم [raise a fund later]لکلرک می گوید. همچنین یک شرط بندی هوشمندانه بود. پس از انتشار بیش از 4000 مقاله در سایت و جمع آوری 90000 مشترک در خبرنامه هفتگی سایت، LeClerc می گوید تیم سرمایه گذاری AgFunder – از جمله Dean و دو مورد جدید دیگر – به تازگی 60 میلیون دلار تعهدات سرمایه ای برای صندوق را تکمیل کرده است. اگر اوضاع خوب پیش برود، در چند ماه آینده به 100 میلیون دلار برسد.

این یک گام بزرگ در مقایسه با سرمایه های قبلی است که LeClerc و شرکت از چند سال پیش شروع به جمع آوری کردند – بیشتر از طریق خبرنامه ها. او می‌گوید: «ما ابتدا یک صندوق 2.5 میلیون دلاری برای دوستان و خانواده جمع‌آوری کردیم، سپس پنج ماه بعد به پول بیشتری نیاز داشتیم، بنابراین 2 میلیون دلار جمع‌آوری کردیم، سپس شش ماه بعد 5 میلیون دلار جمع‌آوری کردیم.» و غیره. لکلرک گفت، این مرسوم‌ترین راه برای جمع‌آوری پول نبود، اما AgFunder این “پایه مشترک بزرگ” را داشت، “و در نهایت با این باور که ما می‌دانیم چه کار می‌کنیم و می‌توانیم شرکت‌ها را شناسایی کنیم، گفتگوهای زیادی شروع شد. در غیر این صورت نمی کرد. این به یک مزیت ساختاری تبدیل شده است.”

این استراتژی بی سابقه نیست. LeClerc به عنوان الهام‌بخش خود از مایکل آرینگتون، بنیانگذار TechCrunch، نام می‌برد که برندی را حول کارآفرینی ایجاد کرد و سپس از قدرت آن برند برای شروع یک حرفه سرمایه‌گذاری استفاده کرد. در همین حال، جیسون کالاکانیس، سرمایه‌گذار، که قبلاً یک شرکت رسانه‌ای را تأسیس کرده بود، پیش از سفر خود به آرینگتون انجام شد و نمونه‌های جدیدتر به‌طور معمول ظاهر می‌شوند. از جمله: هری استبینگز مستقر در لندن سال گذشته از پادکست بیست دقیقه وی سی خود به عنوان سکوی پرشی به دنیای ریسک استفاده کرد و نیک میلانوویچ، نویسنده یک خبرنامه دو ساله به نام این هفته در فین تک، اتحادیه سرمایه گذاری به نام صندوق فین تک را راه اندازی کرد. در ژانویه.

با این حال، مشترکان خبرنامه – صرف نظر از اینکه چقدر در جیب خود هستند – ده ها میلیون دلار در یک تیم سرمایه گذاری نمی کنند بدون اینکه ابتدا نتایجی را ببینند، و AgFunder در حال حاضر چیزهایی برای مباهات دارد. در واقع، برخی از 60 شرکتی که تاکنون از این تیم چک دریافت کرده‌اند، شامل شرکت تراکتورسازی مستقل Bear Flag Robotics است که سال گذشته آن را به مبلغ 250 میلیون دلار به جان دیر فروخت. Root AI، یک شرکت استارتاپی که رباتی را برای برداشت مزارع داخلی توسعه داد و سال گذشته توسط AppHarvest به مبلغ 60 میلیون دلار خریداری شد. و Greenlight Biosciences، یک شرکت بیوتکنولوژی با تمرکز بر تحقیقات RNA که ماه گذشته از طریق ادغام با یک شرکت خرید با هدف خاص، عمومی شد.

اگر کنجکاو هستید که شرکت در هر یک از این شرکت‌ها چقدر مالکیت دارد، به حدس زدن ادامه دهید. LeClerc اصرار دارد که AgCunder – که تمایل دارد چک های 500000 دلاری را به عنوان نقطه شروع بنویسد اما به سادگی یک چک 3 میلیون دلاری نیز نوشت – به مالکیت فکر نمی کند یا به دنبال مالکیت سهام خاصی در یک شرکت است. در حالی که تیم او از وسایل نقلیه با هدف ویژه برای حفظ نسبت خود در چندین شرکت از جمله شرکت قهوه مولکولی هنوز خصوصی به نام Atomo Coffee استفاده می کرد. او می‌گوید که «به دارایی نمی‌چسبد». برای من، سوال این است، “آیا این سرمایه گذاری، صندوق را برمی گرداند یا چند برابری از صندوق را؟” اگر درگیر مالکیت شوید، ممکن است فرصت ها را از دست بدهید.