منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • برای پیمایش در بازار راه اندازی دشوار به مشاوره نیاز دارید؟ از اینجا شروع کنید

برای پیمایش در بازار راه اندازی دشوار به مشاوره نیاز دارید؟ از اینجا شروع کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برای پیمایش در بازار راه اندازی دشوار به مشاوره نیاز دارید؟ از اینجا شروع کنید

بازار سرمایه گذاری های نوپا تغییر کرده است. از گرم ترین سال در تاریخ سرمایه گذاری خطرپذیر نوپا تا دوره بدبینی، چگونه به جایگاه امروزی رسیدیم؟

به نظر می رسد مجموعه بعدی پوشش TechCrunch به این سوال پاسخ دهد. ما با مجموعه‌ای از داستان‌های تاریخی شروع می‌کنیم که از دسامبر گذشته آغاز شد، از ابتدای سال می‌گذرد تا به آخرین داده‌های اکوسیستم VC برسیم. سپس با داستان هایی که نکاتی دارند به پایان می رسیم. به نظر خوب میاد؟ بیا بریم.

چگونه به امروز رسیدیم

تغییر در بازار از سال گذشته آغاز شد و کاهش قیمت‌های بورس باعث شد TechCrunch به این فکر کند که آیا زمین زیر پای استارت‌آپ‌ها تغییر می‌کند یا خیر.

دوران ارزیابی نرم افزارهای فوق غنی ممکن است پشت سر ما باشد (دسامبر 2021)

پس از یک معامله برای سرمایه گذاری خطرپذیر در سال 2021 – شرکت ها دو یا حتی سه بار در سال افزایش دادند – زمانی که بازارهای عمومی شروع به کاهش کردند در حالی که بازار خصوصی هنوز در نوسان کامل بود، شگفت آور بود. سوال ما در طول زمان با یک “بله” قاطع پاسخ داده شد.

آیا آخرین فروش در نهایت ارزش سرمایه گذاران برای استارت آپ ها را متزلزل خواهد کرد؟ (ژانويه 2022)

در ژانویه، مشخص بود که چیزی تغییر کرده است. حالا سوال ما این بود که با چه سرعتی و به کجا آسیب وارد می شود. استارت‌آپ‌ها می‌توانند خارج از احساسات بازار عمومی فعالیت کنند، اما هرچه این تفاوت بیشتر باشد، احتمال کمتری دارد که چنین مراکز ثقلی متفاوتی داشته باشند.

در اینجا میزانی است که سرمایه گذاری خطرپذیر انتظارات درآمدی سری B را کاهش داده است (ژانویه 2022)

الکس ویلهلم قبل از نشان دادن یک دایره خاص، به داده‌های Kruze Consulting نگاهی انداخت تا ببیند نرخ رشد استارت‌آپ‌ها چگونه تغییر می‌کند و سرمایه‌گذاران چقدر ریسک را از نظر ارائه درآمد انتظار دارند. اصل؟ در ژانویه اوضاع هنوز بسیار گرم بود. ما این رکورد خاص را اضافه می کنیم تا به ما یادآوری کنیم که اگرچه اطلاعات گذشته نگر واضح است، حتی در طول اصلاح بازار، سیگنال هایی وجود دارد که به جهت دیگر اشاره می کند.

3 نظر: بنیانگذاران چگونه باید برای کاهش رتبه استارت آپ ها و علاقه سرمایه گذاران آماده شوند؟ (ژانويه 2022)

TechCrunch دست به کار شده است تا بفهمد بازار جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها چقدر در حال تغییر است. داده های سه ماهه اول سال 2022 تا حدودی مشخص شد خوب، اما با افزایش خسارت با پیشرفت سه ماهه. در ژانویه، همه چیز هنوز بسیار داغ بود، حتی صدای غرش اوه اوه شروع به جمع شدن کردند

این یک محاسبه راه اندازی نیست، بلکه یک اصلاح است (فوریه 2022)

در ماه فوریه، ناتاشا ماسکارنیاس خودمان شروع به نامگذاری تغییر در بازار بر اساس عبارت “اصلاح” کرد. این روشی هوشمندانه بود که به این نکته اشاره کنیم که ما اصلاحات پس از اصلاح را پشت سر می گذاریم. اول، استارت‌آپ‌ها با فرود آمدن کووید و یخ زدن اقتصاد، ترمز گرفتند. سپس با پیشرفت سال های 2020 و 2021، موقعیت خود را به سمت حداکثر احتراق و حداکثر رشد تنظیم کردند. در ماه دوم سال، مشخص شد که اصلاح جدیدی در رفتار راه خود را در بازار باز کرده است

پس چقدر اوضاع تغییر کرده است؟

ما در این موضوع چیزهای زیادی داریم، بنابراین تا حدودی انتخاب کردیم و انتخاب کردیم. موارد زیر باید نگاه خوبی به کار اخیر ما داشته باشد تا بفهمیم استارتاپ‌ها و حامیان آنها دقیقاً کجای نقشه امروزی هستند.

این یک فصل مهم برای شروع زودهنگام است (مارس 2022)

تعدیل کار ممکن است یکی از واضح ترین سیگنال ها باشد که شروع تحت فشار است، اما این تنها علامت نیست. در این مقاله، ناتاشا در مورد اینکه چگونه استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه – قبل از اخراج – به کارآمدتر، متمرکز بر درآمد و ریسک‌گریزتر تبدیل می‌شوند، صحبت می‌کند.

اگر اولین سرمایه گذاران زودتر ادامه دهند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ (آوریل 2022)

ناتاشا در مورد پیام های مختلط در سرزمین استارت آپ در حال حاضر می نویسد: سرمایه گذاران در مراحل اولیه منظم تر و ثروتمندتر می شوند، اما در عین حال اولین سرمایه گذاران زودتر می روند. سرمایه گذاران به بنیانگذاران فشار می آورند تا باریک باشند، اما در عین حال به آنها 10000 دلار پیشنهاد می دهند تا برای یک هفته یک PTO بگیرند و دست خود را در کارآفرینی امتحان کنند. این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه تغییر اولویت‌ها می‌تواند مدیران صندوق‌های نوظهور را وادار کند تا استراتژی خود را تغییر دهند (یا مسیر خود را به سمت شکست تقسیم کنند).

دقیقاً چقدر سرمایه گذاری خطرپذیر در مرحله آخر کند شد؟ (آوریل 2022)

سرعت در حال تغییر بازار شوخی نیست – بنابراین TechCrunch مشغول تلاش برای مرتب کردن داده ها از تفسیر است و به دنبال ترسیم تصویر دقیق تری از وضعیت عادی جدید است. نکته اصلی این است که معاملات در مراحل پایانی از طریق تغییرات لرزه‌ای رخ می‌دهند، در حالی که سطوح دیگر سری‌های راه‌اندازی کمی پایدارتر هستند، اگر کاملاً قوی نباشند.

درآمد حاصل از تجارت فین‌تک مصرف‌کننده برابر با SaaS ARR نیست (آوریل 2022)

بخشی از تغییر در بازار از نظر ارزش استارت‌آپ‌ها و همتایان عمومی اخیر آنها این واقعیت است که بسیاری از شرکت‌ها درآمدهای متعددی دریافت کرده‌اند که با نمایه درآمد واقعی آنها مطابقت ندارد. منظور ما این است که برخی از شرکت‌های نرم‌افزاری به‌عنوان کسب‌وکارهای SaaS رتبه‌بندی شدند، اگرچه اینطور نبود. تماشای ارزش گذاری میلیاردی این شرکت ها درسی بود که در هوای گرم بسیاری از شرکت ها برآوردی دریافت می کنند که واقعاً مناسب نیست. این فقط قابل توجه است زود این بخش سخت بازی سرمایه گذاری است.

در اینجا میزان کاهش رتبه بندی ها در شروع سه ماهه اول سال 2022 (مه 2022) آمده است.

ما شاهد قله های جدیدی هستیم که در چند سال گذشته به آن رسیده است و اکنون تخمین ها در حال کاهش است. الکس ویلهلم به داده های Carta نگاه کرد تا ببیند کجاست. دورهای اولیه از سه ماهه چهارم 2021 تا سه ماهه اول 2022 حدود 5 درصد کاهش یافت. سری های A و B به ترتیب از سه ماهه سوم 2021 تا سه ماهه اول 2022 حدود 25 درصد و 8 درصد کاهش یافتند.

حالا چی؟

در پایان، نکاتی در مورد اینکه در این دنیای تغییر یافته چه باید کرد.

Cram downs یک آزمون شخصیت برای VC و بنیانگذاران است (آوریل 2022)

اگر به این موضوع می رسید، آیا برای بازی کردن پول می دادید؟ اکنون آنها بازگشته اند، زیرا اقتصاد شروع به تغییر می کند و سرمایه گذاران دوباره با آن مواجه می شوند. استیو بلنک دلیل این را توضیح می دهد که چرا یک بنیانگذار با یکدیگر موافقت می کند – و توصیه هایی در مورد آنچه که می توانند در عوض انجام دهند.

آیا استارتاپ شما مسیر کافی دارد؟ 5 عاملی که باید در نظر گرفت (آوریل 2022)

اگر در بودجه بندی خوب نیستید، وقت آن رسیده است که از طرف استارتاپ خود یاد بگیرید. Marjorie Radlo-Zandi توضیح می دهد که چقدر مهم است که اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای تأمین مالی راه اندازی خود دارید. مسیر شما بسته به صنعتی که در آن هستید متفاوت خواهد بود، اما رادلو زندی به شما می گوید که چگونه این عدد را محاسبه کنید و در صورت ترک مسیر چه کاری انجام دهید.

چگونه به من معرفی کنم: 6 سرمایه گذار در آوریل 2022 (آوریل 2022) در مورد آنچه که به دنبال آن هستند صحبت می کنند.

والتر تامپسون نگاهی به موقع و صادقانه به آنچه که سرمایه گذاران در این بازار به آن علاقه مند هستند، می کند. همانطور که او اشاره می کند، Carta ادعا می کند که تعداد معاملات اولیه تامین مالی شده بین سه ماهه چهارم 2021 و سه ماهه اول 2022 تا 41 درصد کاهش یافته است. حجم دلار نیز کاهش یافت و از 2.62 میلیارد دلار به 1.81 میلیارد دلار کاهش یافت که 31 درصد کاهش داشت. این مطالعه دیدگاه‌های سرمایه‌گذاران، از جمله کریستین تائو، مدیرعامل 500 شرکت جهانی و آنارژیا واردانا، شریک Maveron را گرد هم می‌آورد تا بفهمند وقتی اسکناس‌های دلار کوچک‌تر می‌شوند به دنبال چه چیزی هستند.

من الان چه ارزشی دارم؟ (آوریل 2022)

این احتمالاً سؤالی است که در حال حاضر ذهن همه را درگیر کرده است. با کاهش ارزش‌های بازار عمومی، چگونه این امر به جامعه نوپا و مهم‌تر از آن برای شما سرازیر می‌شود؟ این بخش شامل یک چارچوب ارزیابی قابل اجرا و سایر عواملی است که ممکن است بر قیمت شما تأثیر بگذارد. بسته به جایی که هستید، لحظه امروز می تواند تجدید، تنظیم مجدد یا محاسبه کلی باشد.