منو سایت

برنامه اینتل برای انتشار Mobileye یک تست گرمای IPO را به همراه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برنامه اینتل برای انتشار Mobileye یک تست گرمای IPO را به همراه دارد

پس از قول این اقدام در ماه دسامبر، اینتل دیروز اعلام کرد که بخش Mobileye آن به صورت محرمانه برای عموم منتشر شده است. اینتل در سال 2017 شرکت بینایی کامپیوتری را خریداری کرد که بر بخش خودران متمرکز بود و قبل از آن در جهت منافع عمومی بود.

اقدام اینتل برای انتشار Mobileye مدتهاست که تلگراف شده است، به این معنی که کنار گذاشتن آن در سری اخبار فعلی آسان است. با این حال، با توجه به اینکه بازار IPO امروز به عنوان یک یخچال منجمد شده است، از همه داده های خروج استقبال می شود. اگر Mobileye یک IPO روان را با قیمتی جذاب مدیریت کند، این شرکت می تواند به تکان دادن بازار برای خروج از شرکت های فناوری کمک کند. هیچ IPO بازار نزولی را اصلاح نخواهد کرد، اما کمک خواهد کرد.


این صرافی به بررسی استارت آپ ها، بازارها و پول می پردازد.

آن را هر روز صبح در TechCrunch + بخوانید یا هر شنبه یک خبرنامه از The Exchange دریافت کنید.


در مقابل، اگر Mobileye هنگام عرضه با مشکل مواجه شود، یا IPO آن به دلیل شرایط بازار به تعویق بیفتد، می دانیم که بازارهای عمومی در مراحل پایانی به روی یونیکورن ها و دیگر استارت آپ ها بسته می مانند.

تعداد شرکت هایی که می خواهند خارج شوند کم نیست: Databricks (تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، به ارزش 38 میلیارد دلار) یکی از این شرکت ها است. Chime (فین تک مصرف کننده، به ارزش 25 میلیارد دلار) یکی دیگر از این موارد است. Instacart (39 میلیارد دلار خدمات خواربار فروشی) نیز وجود دارد. همان GoPuff (به درخواست CPG به ارزش 15 میلیارد دلار). همچنین Egnyte (مدیریت فایل های شرکتی و امنیت شمال 150 میلیون دلار ARR، اگرچه آخرین قیمت آن در بازار خصوصی نامشخص است). تنها در میان این گروه، بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه در انتظار خروج وجود دارد.

برنامه اینتل برای انتشار Mobileye یک تست گرمای IPO را به همراه داردبنابراین IPO Mobileye برای بزرگترین بازیگران در بازار استارت‌آپ‌ها و بسیاری از استارت‌آپ‌های کوچک‌تر و کمتر شناخته‌شده فناوری که مایلند ترک کنند، واقعاً اهمیت دارد، بسیار از شما متشکرم.

بیایید داستان Mobileye و چگونگی آماده شدن آن برای خروج از غول تراشه آمریکایی اینتل را به یاد بیاوریم. سپس بر اساس گزارش‌های قبلی و داده‌های مربوط به سود اینتل، هزینه‌های این شرکت را بررسی خواهیم کرد. در نهایت، می‌پرسیم که قیمت برنده در بازارهای امروزی چقدر می‌تواند باشد و این محدوده برای استارت‌آپ‌های بالغ‌تر چه معنایی دارد. خوب به نظر می رسد؟ بیا کمی تفریح ​​کنیم!

چرخه کامل

اینگرید لوندن، همکار ما در آن زمان گفت، خرید Intel Mobileye “بزرگترین خریدی است که تا به حال توسط یک شرکت فناوری اسرائیلی انجام شده است.” این معامله که در مارس 2017 اعلام شد و به طور کامل توسط ضد تراست در آگوست همان سال تأیید شد، سپس “ارزش سهام به طور کامل 15.3 میلیارد دلار و ارزش شرکت 14.7 میلیارد دلار کاهش یافت.”

به نوعی Mobileye عمومی به جایی که چند سال پیش بود باز خواهد گشت: این شرکت از سال 2014 در هنگام فروش به شرکت بزرگتر در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شده است. ارزش بازار Mobileye در زمان خرید حدود 10.5 میلیارد دلار بود. CNBC خاطرنشان می کند که اینتل 63.54 دلار به ازای هر سهم پرداخت کرد که در مقایسه با قیمت بازار بالاتر بود، اما کمی کمتر از قیمت پایانی تاریخ 64.14 دلار در آگوست 2015 بود.

طبق گفته اینتل، Mobileye کمتر از یک دهه پس از آغاز به کار خود در سال 1999، توانسته است به “ارائه‌دهنده پیشرو سیستم‌های بینایی کامپیوتری در صنعت خودروسازی” تبدیل شود. و معامله تنوع بخشی منطقی بود.

با این خرید، هدف اینتل این بود که خود را به عنوان یک ارائه دهنده فناوری پیشرو در بازار رو به رشد سریع برای وسایل نقلیه کاملاً خودمختار قرار دهد. آخرین مورد در آن زمان هنوز چند ساله بود و بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، ممکن است هنوز هم باشد. این برای Mobileye چه معنایی دارد؟

نتایج تاریخی و اخیر

اگر به 15.3 میلیارد دلار در سال 2017 فکر کنیم، در مورد بازار فناوری بسیار متفاوت از بازار سال گذشته صحبت می کنیم. در سال 2021، با توجه به افزایش قیمت‌ها برای شرکت‌های فناوری در آن زمان، می‌توان انتظار داشت که Mobileye چندین برابر قیمت فروش اصلی قیمت داشته باشد. با این حال، ارزش درآمدهای فناوری در این مدت به زمین بازگشته است، بنابراین باید کمی کار کنیم.