منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • برنامه داستان سرایی تعاملی بدون کد Dorian نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به توسعه دهندگان بازی تبدیل می کند

برنامه داستان سرایی تعاملی بدون کد Dorian نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به توسعه دهندگان بازی تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برنامه داستان سرایی تعاملی بدون کد Dorian نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به توسعه دهندگان بازی تبدیل می کند

دوریان به‌عنوان یک پلت‌فرم داستان‌گویی تعاملی، در حال ساخت روشی جدید برای نویسندگان است تا با تبدیل داستان‌هایشان به بازی‌های موبایلی مورد علاقه‌شان، از داستان‌های داستانی‌شان درآمد کسب کنند. در حالی که کاربران در برنامه رایگان پیمایش می کنند، می توانند ارز را در برنامه خرج کنند تا مسیرهای داستانی جایگزین را باز کنند و مستقیماً بخشی از پرداخت را در جیب نویسنده بگذارند.

امروز، دوریان اعلام کرد که ۱۴ میلیون دلار در مجموعه‌ای از سری A که توسط Raine Group با بازی‌های March Gaming، VGames، Gaingels و London Venture Partners اجرا می‌شود، جمع‌آوری کرده است، جایی که جولیا پالاتوفسکا، بنیان‌گذار و مدیر عامل دوریان زمانی سرمایه‌گذار بوده است. قبل از آن، او هفت سال را در G5 Games گذراند، جایی که او رئیس توسعه تجارت و صدور مجوز بود.

پالاتوفسکا به TechCrunch گفت: «من حدود دو سال را صرف سرمایه‌گذاری در برخی استارت‌آپ‌ها در مراحل اولیه کردم، و از بازگشت به ساخت‌وساز بسیار الهام‌بخش و عصبانی بودم، بنابراین ایده دوریان جمع شد. “من فکر می کنم بزرگترین الهام و ایده در اینجا این است که چگونه می توانیم افراد بیشتری را قادر به مشارکت در صنعت بازی کنیم؟”

6 تکنسین درباره چگونگی تغییر ابزارهای بدون کد در توسعه نرم افزار بحث می کنند

این اپلیکیشن بدون کد که برای iOS و اندروید موجود است، به هر کسی اجازه می‌دهد تا داستان‌های خود را به بازی‌های تعاملی تبدیل کند، حتی اگر تجربه طراحی بازی نداشته باشد. دوریان به جای انتشار یک داستان کوتاه که در آن نویسندگان معمولاً هزینه ثابتی دریافت می کنند (یا اصلاً برای بازارهای کوچکتر پول نمی پردازند)، جریان درآمد طولانی تری ارائه می دهد. اما معامله این است که هیچ چیز تضمین نشده است، به خصوص در یک پلت فرم در حال ظهور.

اما پالاتوفسکا به پتانسیل دوریان برای حمایت از هنرمندان خوشبین است.

او به TechCrunch گفت: «ما حدود 250 سازنده داریم که درآمدزایی می‌کنند، و این در مقایسه با اکثر پلتفرم‌های سازنده، که سال‌ها طول می‌کشد، در حال رشد است. “من فکر می کنم در پرتو این حلقه هیجان انگیز است، زیرا ما می توانیم به طور قابل توجهی به سازندگان و طرفداران بیشتری دسترسی پیدا کنیم که بخواهند از آنها حمایت کنند. از نظر درآمد، بهترین سازندگان در حال حاضر حدود 15000 دلار درآمد سالانه دارند. ما چند خالق داریم که کار دوریان را به صورت تمام وقت شروع کرده اند و این تازه شروع کار است.

برنامه داستان سرایی تعاملی بدون کد Dorian نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به توسعه دهندگان بازی تبدیل می کند

اعتبار تصویر: دوریان

Dorian شبیه به Episode است، یک برنامه داستان سرایی تعاملی ویروسی که توسط Pocket Gems تولید شده است. اما در Episode، برای درآمدزایی، نویسندگان باید حداقل 500000 مطالعه را در یک دوره 60 روزه جمع آوری کنند، که کار آسانی نیست. دوریان قبل از اینکه سازنده شروع به کسب درآمد کند، هیچ الزامی برای خوانندگان ندارد. هر کاربر بالای 13 سال می تواند از طریق Tipalti، همان ارائه دهنده پرداختی که از Twitch و Roblox استفاده می کند، از Dorian درآمد کسب کند.

هنگامی که یک خواننده در برنامه خرید می کند تا مسیری را با دیوار تاریخچه پولی دنبال کند، مبلغ 50-50 بین دوریان و نویسنده تقسیم می شود. اما دوریان با دیگر پلتفرم‌ها (و به طور گسترده‌تر با بازار فن تخیلی آنلاین) متفاوت است، زیرا سازندگان تشویق می‌شوند آثار طرفداران خود را از داستان‌هایی بسازند که قبلاً برای دوریان وجود داشته است. این به دلیل توافق سازندگان است که نویسندگان قبل از انتشار داستان دوریان امضا کردند – نویسندگان IP خود را حفظ می کنند، Palatovska می گوید، اما همچنین اجازه می دهند داستان های آنها توسط کاربران دیگر تکرار شود.

طرفداران داستان هر بار که در مورد کسب درآمد از کار خود صحبت می کنند هوشیار هستند. سال گذشته، کاربران Tumblr به این پلتفرم حمله کردند زیرا آنها حدس می زدند که وبلاگ نویسان می توانند با ویژگی اشتراک جدید به طرفداران خود پول پرداخت کنند. سازندگان طرفداران نیز می توانند مشکوک باشند زیرا در طول تاریخ مورد سوء استفاده قرار گرفته اند. در سال 2006، پلتفرمی به نام FanLib 3 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز جمع‌آوری کرد تا پلتفرمی را راه‌اندازی کند که در آن صاحبان کپی رایت بتوانند مسابقات طرفداران علمی تخیلی را برای افزایش هیجان طرفداران سازماندهی کنند. اما FanLib خواستار آن شد که ارسال‌کنندگان – حتی کسانی که در مسابقه برنده نشدند – حقوق خود را در مورد اثر از دست بدهند و اجازه استفاده از آن برای مقاصد تجاری را بدهد (این پلتفرم به دیزنی فروخته شد و دو سال بعد بسته شد). سپس Kindle Worlds آمازون نسخه دیگری از آن را آزمایش کرد و به نویسندگانی که خود منتشر می‌کردند اجازه می‌داد در صورت امتناع از کاهش فروش، داستان‌هایی در جهان‌های تخیلی دارای مجوز بسازند. همچنین کار نکرد.

دوریان بازار متفاوتی را هدف قرار داده است – نه نوشتن داستان‌های تخیلی طرفداران هری پاتر، بلکه داستان‌های نویسندگان دیگر را در پلتفرم ارتقا می‌دهد، در حالی که به نویسندگان اصلی کمک می‌کند تا بخشی از سهم مالی مشتقات را حفظ کنند.

Palatovska توضیح داد: “دوریان مالک این فناوری است، اما سازندگان مالکیت IP را حفظ می کنند.” او گفت که اگر کسی یک داستان اصلی دوریان را منتشر کند و سپس نویسنده تصمیم بگیرد که می‌خواهد رمانی را منتشر کند که بر اساس داستان دوریان آنها طراحی شده باشد، اجازه داده می‌شود.

در موارد منتخب، نویسندگان می‌توانند بر اساس آثار محبوب‌تر، درآمدی از طرفداران تخیلی ایجاد کنند – دوریان در حال همکاری با Lionsgate برای مجوز پروژه جادوگر بلر برای رویدادی محدود در اکتبر گذشته است. اما، برای مثال، اگر کسی سعی کند از فن فیکشن دوریان “Supernatural” استفاده کند، کار نمی کند، زیرا صاحب IP مجوز این محتوا را به Dorian نداده است.

پالاتوفسکا گفت: «بیشتر سازندگان این پلتفرم سال‌ها است که داستان‌های تخیلی و فن‌تخیلی می‌نویسند و هرگز از چیزی سود نبرده‌اند.

هنگامی که یک طرفدار می‌خواهد داستانی را بر اساس یک بازی که در ابتدا در Dorian منتشر شده است تعریف کند، نویسنده اصلی می‌تواند انتخاب کند که اگر داستان‌های مشتق شده‌شان پول درآورد، چه درصدی از جوایز را به نویسنده‌های نویسنده بدهد. تا زمانی که این موجودات مشتق شده در اکوسیستم دوریان وجود دارند، بازی جوانمردانه است. با این حال، اگر یک نویسنده طرفدار مشتقات خود را از دوریان خارج کند تا از آنها درآمدزایی کند، در آنجا ممکن است با مشکلات قانونی مواجه شود.

دوریان یک گزینه پخش زنده اضافی را ارائه می دهد. کاربران می توانند با پخش استوری خود برای ایجاد نویز به صورت زنده پخش کنند، یا می توانند از طریق استوری کاربر دیگر پخش کنند (دوباره، مالک IP اصلی می تواند تصمیم به تقسیم حق امتیاز بگیرد).

برنامه داستان سرایی تعاملی بدون کد Dorian نویسندگان داستان های علمی تخیلی را به توسعه دهندگان بازی تبدیل می کند

اعتبار تصویر: دوریان

اگرچه ویژگی پخش زنده به سازندگان کمک می کند تا مخاطبان خود را توسعه دهند، اما برای یک برنامه نسبتاً جدید با یک تیم کوچک، حرکتی جسورانه است. این اپلیکیشن که دارای رتبه ۱۲+ است، بیشتر مخاطبان نسل Z را دارد و اگر ابزارهای تعدیل محتوا در دسترس نباشد، ممکن است مشکلی خیلی سریع پیش بیاید.

“پس ما جدید هستیم [content moderation] این قطعا چیزی است که به ذهن می رسد، “پالاتوفسکا گفت. “ما بسیار خوشحال و خوشحالیم که جامعه ای بسیار خوب و مشترک داریم. تقریباً 100٪ زن هستند، از جمله پخش کننده ها، بنابراین ما قبلاً هرگز مشکلی نداشتیم. البته، همانطور که رشد می کنیم، این ممکن است اتفاق بیفتد، اما ما در حال ساخت برخی از دفاع ها هستیم.

در حال حاضر، میزبان‌ها می‌توانند افراد را در صورت رفتار نادرست از جریان خود بیرون کنند و بینندگان می‌توانند کاربران مضر را گزارش دهند. دوریان همچنین تیم تعدیل خود را دارد که در صورت امکان کمک می کند.

با تزریق سرمایه جدید، دوریان قصد دارد تیم خود را گسترش دهد و مجوز IP را برای میزبانی رویدادهای درون برنامه ای بیشتر، مانند مشارکت خود با Lionsgate، گسترش دهد. اما در حالی که بنیانگذار اوکراینی در حال توسعه شرکت خود در سانفرانسیسکو است، او همچنین با حملات وحشیانه به کشور خود دست و پنجه نرم می کند و سعی می کند به خانواده خود که در اوکراین مانده اند کمک کند.

بسیاری از استارت آپ های فناوری به حمایت از پناهندگان اوکراینی کمک می کنند، اما ارتباط پالاتوفسکا با درگیری عمیقا شخصی است. دوریان 10000 دلار به ارتش اوکراین و 10000 دلار دیگر به پروژه 1K اهدا کرد که به خانواده های آسیب دیده از جنگ کمک می کند. تخمین زده می شود که بیش از سه میلیون پناهنده اوکراینی از 24 فوریه از کشور خود گریخته اند، و از آنجایی که دوریان نقش های بیشتری را ایجاد می کند، این شرکت می گوید که به طور فعال به دنبال استعدادهایی خواهد بود که از اوکراین فرار کرده اند یا می خواهند در صورت امنیت به محل زندگی خود نقل مکان کنند.

دوریان 3.25 میلیون دلار برای پلتفرم داستان سرایی تعاملی خود بدون کد جمع آوری می کند

داخل قلمرو خرابه ها