منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • برنامه فوق العاده مالی مصری Khazna در حال جمع آوری 38 میلیون دلار از Quona Capital و Lendable است

برنامه فوق العاده مالی مصری Khazna در حال جمع آوری 38 میلیون دلار از Quona Capital و Lendable است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
برنامه فوق العاده مالی مصری Khazna در حال جمع آوری 38 میلیون دلار از Quona Capital و Lendable است

در کشوری که 50 درصد از 100 میلیون نفر آن کاربران فعال گوشی های هوشمند هستند، از هر سه نفر دو نفر به خدمات مالی رسمی در مصر دسترسی کمی دارند یا اصلاً دسترسی ندارند.

از آنجایی که بانک ها تمام تلاش خود را برای تعمیق خدمات مالی ضعیف و غیربانکی در سراسر کشور شمال آفریقا انجام می دهند، استارت آپ ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. یکی از این ارائه‌دهنده‌ها خزنا مستقر در قاهره است، یک برنامه فوق‌العاده مالی که 38 میلیون دلار از بدهی‌ها و سهام سری آ جمع‌آوری کرده است.. این شرکت در مجموع 47 میلیون دلار پس از او دریافت کرد شروع.

این شرکت که توسط عمر صلاح، احمد واقیه، فاطمه الشناوی و عمر صلاح در سال 2019 تأسیس شد، خدمات بانکی اولیه و مالی مختلفی را با تمرکز بر افراد با درآمد متوسط ​​و پایین ارائه می دهد.

محصول سطح اولیه آن یک محصول دسترسی به حقوق و دستمزد بود که در سال 2020 راه اندازی شد. این محصول که خزنا HR نام دارد، به کارفرمایان شریک اجازه می دهد تا پیش پرداخت های نقدی را به طور جزئی یا کامل به کارمندان خود ارائه دهند.

دسترسی به درآمد در حال جلب توجه سرمایه گذاران در بازارهای نوظهور مختلف مانند هند، نیجریه و اندونزی است، جایی که استارت آپ ها به کارکنان – یقه آبی و سفید – کمک می کنند تا به حقوق خود در زمان واقعی دسترسی پیدا کنند. این بخشی از یک بازی گنجاندن مالی است که این مصرف کنندگان را از استرس تمام شدن پول یا گرفتن پول از وام دهندگان غارتگر نجات می دهد..

برخی از این ارائه دهندگان، مانند Refyne، Earnipay، دستمزدی و NowPay، یکی دیگر از پلتفرم های مصری، این را به عنوان یک سرویس مستقل ارائه می دهند. اما برای خزانه داری اینطور است فقط یکی از خدمات بسیاری که به مصرف کنندگان فروخته می شود. خزنا پس از ارائه یک دور شروع نامشخص که از برخی کسرها بین 8 تا 9 میلیون دلار است، پیشنهادهایی مانند خرید اکنون، پرداخت بعدا، پرداخت قبوض و کارت نقدی پیش پرداخت را اضافه کرد. تامین کنندگان مشابه در مصر عبارتند از Telda و Sympl.

ما خیلی بیشتر یک برنامه فوق العاده هستیم تا یک بانک دیجیتال، زیرا داریم، اضافی به خدمات مالی راه اندازی شد چندگانه صلاح، مدیر عامل شرکت، در پاسخ به سؤالاتی مبنی بر اینکه آیا خزنا یک بانک دیجیتال دیگری است یا خیر، گفت: خدمات غیرمالی مانند ضمیمه.

“چگونه محصولات طراحی شده اند و تاجرانی که ما به آنها وابسته هستیم مطابق با نیازها و منافع مصرف کنندگان مصری کم درآمد تا متوسط ​​هستند.

مدیر عامل شرکت گفت: خدمات خزنا BNPL در 1000 خرده فروشی در سراسر کشور در دسترس است. وی همچنین گفت که این پلتفرم 150000 کاربر در تمامی محصولات خود دارد. خزنا قصد راه اندازی دارد اضافی محصولات قبل از پایان سال؛ این گسترش محصول و رشد مصرف کنندگان همان چیزی است که صلاح در پاسخ به این سوال که چگونه خزنا از رقبا جلوتر است به آن اشاره می کند.

در همین حال، یکی از نکات برجسته سفر خزنا تعهد وی به پیروی از اصرار بانک مرکزی مصر (CBE) بر شمول مالی و چارچوب «پول کمتر» است. اما این همه ماجرا نیست. به گفته مدیرعامل، این استارت آپ به دنبال استفاده از زیرساخت های بانک برای برخی خدمات در فرآیند خود خواهد بود.

«به همین دلیل است تراز شده اند با چشم انداز CBE و خزنا، در هسته آن، معتقد است که خدمات مالی در سطح جهانی باید برای همه قابل دسترسی باشد.. آنها شروع کردند چندگانه طرح هایی که ما بخشی از آن هستیم، از جمله شبکه پرداخت فوری، که در آن خدماتی مانند پرداخت های فوری از طریق این زیرساخت ارائه خواهیم کرد.

این استارتاپ مصری تیمی 70 نفره دارد که تیم رهبری آن متشکل از مدیران سابق WorldRemit، Uber، Jumia و Match Group است. صلاح می‌گوید هدف بعدی این استارت‌آپ افزایش تعداد مصری‌هایی است که از برنامه فوق‌العاده مالی آن استفاده می‌کنند تا پایان سال 2022 به 1 میلیون نفر..

او بر این بودجه اخیر تکیه خواهد کرد که توسط Quona Capital در این جبهه اعدام شود. خزنا پس از شرکت خرده‌فروشی الکترونیکی B2B Capiter، دومین آزمایش یک سرمایه‌گذار با نفوذ در یک استارت‌آپ مصری است..

این دور شامل Nclude (یک صندوق VC که توسط سه بانک مصری و Global Ventures مستقر در دبی راه اندازی شد)، Speedinvest، Khawarizmi Ventures، Algebra Ventures، Accion Venture Lab و Disruptech و غیره بود.

“که در فقط دو سال خزنا مقیاس و درآمد را فراهم می کند سریع مونیکا برند انگل، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Quona، در بیانیه ای گفت و در حال حاضر رهبر بازار در تلاش های یکپارچه سازی مالی 35 میلیون بانک مصر است.

«توانمندسازی مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای خرد با استفاده از برنامه فوق‌العاده مالی راحت، مبتنی بر مصرف‌کننده و شفاف خزنا می‌تواند میلیون‌ها نفر را در مصر این امکان را بدهد که کنترل بیشتری بر زندگی مالی خود داشته باشند. Quona e باور نکردنی در مورد نقشه راه خزنا برای تبدیل شدن به یک برنامه مالی دیجیتالی پیشرو در مصر هیجان زده هستم.

Lendable، وام دهنده ای از بازارهای نوظهور، تامین مالی بدهی شرکت را تامین می کرد. بانک عرب مصر گفته شده است معامله بدهی بین دو طرف را به عنوان “عامل امنیت” تسهیل کرده است.