منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بریتانیا از Virgin Orbit برای پرتاب اولین ماهواره ها از زمین خود در تابستان امسال استفاده می کند

بریتانیا از Virgin Orbit برای پرتاب اولین ماهواره ها از زمین خود در تابستان امسال استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بریتانیا از Virgin Orbit برای پرتاب اولین ماهواره ها از زمین خود در تابستان امسال استفاده می کند

بریتانیا صنعت فضایی کوچک اما رو به رشدی دارد و تعداد سازمان‌های مرتبط با فضا از سال 2012 هر سال به طور متوسط ​​21 درصد رشد می‌کند، اما یک جزء کلیدی دارد که فاقد آن است: پرتاب‌ها. هیچ پرتاب فضایی از بریتانیا انجام نشده است، اما این در حال تغییر است.

بریتانیا پرومتئوس-2 را اعلام کرده است، ماموریت وزارت دفاع که در تابستان امسال شاهد پرتاب دو مکعب از فرودگاه فضایی کورنوال در نیوکای خواهد بود. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، ماهواره ها GPS و ابزارهای تصویربرداری را آزمایش خواهند کرد که امکان ایجاد “سیستم ارتباط فضایی مشارکتی تر و متصل تر با متحدان ما” را فراهم می کند. این متحدان شامل سرویس اطلاعات ملی ایالات متحده است که وزارت دفاع بریتانیا در این مأموریت شریک است.

وزارت دفاع، Virgin Orbit را، بخشی از گروه ویرجین ریچارد برانسون و یکی از شرکت‌های تابعه اپراتور گردشگری فضایی Virgin Galactic، به عنوان سیستم پرتاب خود برای ماموریت Prometheus-2 انتخاب کرده است. این اولین باری است که شرکت فضایی مستقر در لانگ بیچ به خارج از کشور پرتاب می کند – قبل از پرتاب سه ماموریت مداری موفق از بندر هوایی و فضایی موهاوی در کالیفرنیا.

Virgin Orbit یک سیستم پرتاب افقی ارائه می دهد – یعنی موشک LauncherOne خود را از شکم یک بوئینگ 747 تغییر یافته به نام Cosmic Girl به هوا پرتاب می کند. (بله، این از نظر فنی به این معنی است که پرتاب از حریم هوایی بریتانیا خواهد بود، نه از زمین بریتانیا، اما هی – حداقل هواپیما هنوز در حال بلند شدن است.)

دولت بریتانیا امیدوار است پرومتئوس دوم عصر فضایی جدیدی را برای این کشور آغاز کند. یان آنت، معاون مدیر عامل آژانس فضایی بریتانیا در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: این ماهواره ها نقاط قوت بریتانیا را در طراحی و ساخت ماهواره ها نشان می دهند. “فرصت پرتاب از بریتانیا و سراسر اروپا، برای اولین بار، صنعت ماهواره ما را تقویت می کند، مشاغل بسیار ماهر را در سراسر کشور ایجاد می کند و به هدف کلیدی استراتژی فضایی ملی دست می یابد.