منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنید افراد بیکار را اداره می‌کنند

بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنید افراد بیکار را اداره می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر بسیار بیشتر از آنچه فکر می‌کنید افراد بیکار را اداره می‌کنند

اوه خدای من.

این واکنش جمعی در اطراف این بخش‌ها پس از خواندن پست جدیدی از روزنامه‌نگار تجاری اریک نیوکامر بود که هوشمندانه وقت خود را برای مرور خبرنامه Newcomer خود اختصاص داد، که نشان می‌دهد برخی از بزرگترین برندهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال حاضر چقدر پول دارند. اعداد، صادقانه بگویم، حیرت آور هستند.

توجه داشته باشید که اینها همه شرکت هایی هستند که ساختار آنها به عنوان مشاور سرمایه گذاری ثبت شده است و بنابراین موظف به افشای دارایی های خود مطابق با قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

به عنوان مثال، به گفته تازه واردان، شرکت سرمایه گذاری چهار ساله ارز دیجیتال Paradigm Capital در افشاگری عمومی به مشاور سرمایه گذاری خود فاش کرد که دارایی های تحت مدیریت آن به 13.2 میلیارد دلار افزایش یافته است. آیا این مقدار را می دانید؟ ما نمی‌خواهیم، ​​اگرچه صادقانه بگویم، ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آن نکرده بودیم. (ما باید زندگی کنیم.)

آنچه قبلا می دانستیم: پارادایم تنها چهار سال پیش توسط فرد ارشام، بنیانگذار Coinbase و مت هوانگ سرمایه گذاران سابق Sequoia Capital ایجاد شد. این زوج که در حال حاضر حدود 50 نفر را زیر نظر دارند، اخیراً بزرگترین صندوق خود را با 2.5 میلیارد دلار در اواخر سال گذشته (که در نوامبر اعلام کردند پول زیادی به نظر می رسید و اکنون پول کمتری به نظر می رسد) بسته اند.

چیزی که ما در نظر نگرفتیم، شرط‌بندی‌هایی بود که پارادایم روی شرکت‌هایی انجام داد که ارزش آنها به‌ویژه در چند سال اخیر افزایش یافته است، از جمله، البته، کوین‌بیس. ارزش بازار آن در حال حاضر 43 میلیارد دلار است، اما ارزش بازار آن با شروع تجارت عمومی در آوریل سال گذشته به 85 میلیارد دلار رسید و از آنجایی که این یک فهرست مستقیم بود، سرمایه گذاران آزاد بودند که فوراً بفروشند. مشخص شد که پارادایم دومین سرمایه‌گذار خارجی بزرگ شرکت با 11.4 درصد سهام در شرکت است که توضیح زیادی دارد. او همچنین یک سرمایه‌گذار اولیه در FTX Ventures مستقر در باهاما است که در آخرین بار در ژانویه، سرمایه‌گذاران خصوصی آن را ۳۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری کردند.

Paradigm’s Crypto VC یک صندوق عظیم 2.5 میلیارد دلاری را آغاز کرد

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد.

اگر بخواهید حدس بزنید که اندرو هوروویتز (a16z) چند دارایی را مدیریت می کند، چقدر حدس می زنید؟ شاید 25 میلیارد دلار؟ همانطور که معلوم است شما تقریباً نصف اشتباه می کنید. در واقع، طبق اعلامیه های منتشر شده توسط Newcomer، این شرکت 12 ساله دارایی هایی به ارزش 54.6 میلیارد دلار را در مقایسه با اعلامیه های هفته گذشته مدیریت می کرد. این بیش از نیمی از کاری است که او در زمان آخرین افشاگری انجام می داد. (تازه وارد اشاره ای نمی کند که این کار چه زمانی انجام شده است – ما هنوز به دنبال آن هستیم – اما فرض می کنیم بیش از یک سال پیش نبوده است.)

چگونه این اتفاق افتاد؟ مانند پارادایم، جمع آوری کمک های مالی نقش داشت، اما در مورد a16z، جمع آوری کمک های مالی نقش داشت. زیاد نقش بیشتر این شرکت از سال 2012 تا کنون 25.5 میلیارد دلار سرمایه سرمایه‌گذار جذب کرده است، از جمله از طریق روش‌های رمزنگاری و زیستی خود (و این شامل 4.5 میلیارد دلاری نیست که طبق گزارش‌ها شرکت برای ارز دیجیتال خود جمع‌آوری می‌کند). شرط کوین بیس را به این ترکیب اضافه کنید – شرکت در زمان عرضه سهام حدود یک چهارم سهام بازار سهام را در اختیار داشت – و یک شرط بزرگ Github که بسیار خوب از آب درآمد (مخصوصاً اگر شرکت آن سهام مایکروسافت را در اختیار داشت)، و شروع به ارزیابی چگونگی ما به اینجا رسیدیم

مایکروسافت GitHub را با 7.5 میلیارد دلار در سهام خریداری کرد

در مورد سکویا کاپیتال هم باید بگویم که این یک شرکت با سابقه است – اکنون 49 ساله است – اما خدای ناکرده مدیریت پول زیادی را بر عهده دارد. طبق اسناد فاش شده توسط Newcomer، آخرین نتیجه او 85.5 میلیارد دلار است.

این مبلغ او را بالاتر از Coatue قرار می دهد (او هفته گذشته 72.1 میلیارد دلار دارایی خود را فاش کرد)، اما پس از Tiger Global که ظاهراً دارای 124.7 میلیارد دلار است.

بیشتر در اینجا.