بسته شدن سریع درها پس از رشد آهسته، احتراق زیاد فرصت های جمع آوری کمک های مالی را حذف نمی کند

بسته شدن سریع درها پس از رشد آهسته، احتراق زیاد فرصت های جمع آوری کمک های مالی را حذف نمی کند

یک شرکت سریع و تازه کار که محصولات پرداخت آنلاین را ارائه می دهد اطلاعیه ها امروز بعد از ظهر که خاموش خواهد بود. آینده این شرکت برای روزها در هاله ای از ابهام قرار دارد، زیرا گزارش ها نشان می دهد که رشد درآمد آن در سال 2021 متوسط ​​بوده است، میزان نقدینگی آن بالا بوده و توانایی آن برای جمع آوری سرمایه محدود بوده است.

اطلاعات ابتدا نتیجه گیری شرکت را گزارش می دهد. در بیانیه ای، این شرکت گفت که پس از “پیشرفت های بزرگ در ماموریت خود برای ایجاد دردسر خرید و فروش برای همه، تصمیم دشواری برای بستن درهای خود گرفته ایم.”

این شرکت که توسط دام هالند و آلیسون بار آلن تأسیس شده است، در ادامه خود را به عنوان یک «پیشگام» توصیف کرد و گفت که همه چنین احزاب موفق به رسیدن به «قله کوه» نشدند، و ادعا کرد که اگرچه شکست خورد، اما این استارتاپ موفق شد «برای همیشه» “دنیای تجارت آنلاین را تغییر می دهند. اینکه یک شرکت کوتاه مدت چقدر اعتبار می تواند ادعا کند که در بازار پرداخت با یک کلیک کار می کند، کاملاً مشخص نیست، اما حداقل Fast در حال بیرون آمدن از راهی است که زندگی می کرد: به خود کمک های بیشتری نسبت به نتایج تجاری خود می دهد.

Fast در حال جمع آوری 102 میلیون دلار است زیرا جنگ های صندوق فروش آنلاین همچنان به جذب سرمایه گذاری های عظیم ادامه می دهد

علیرغم افزایش، Fast در سال 2021 کل درآمد شش رقمی ناچیز را به ثبت رساند سری B با 102 میلیون دلار به رهبری استرایپ گفته می شود نرخ فرسودگی این شرکت تا 10 میلیون دلار در ماه است، یا صرفاً چند برابر بزرگ درآمد آن، بدون ذکر سود ناخالص.

شرکتی که یک سال پس از شماره گیری نه رقمی از هم پاشیده می شود، امسال یک داستان معمولی نخواهد بود، اما شکست های راه اندازی درجاتی رخ می دهد. این یک شکست با مشخصات بالاتر است. دیگران در توقف کندتر و خشونت کمتری خواهند داشت.

ارقام PitchBook نشان می دهد که Fast آخرین بار در حدود 580 میلیون دلار ارزش گذاری شده است که بر اساس پس نقد اندازه گیری شده است. برای کارمندانی که گزینه هایی دارند که اکنون هیچ هزینه ای ندارند، بستن شرکت یک شوک است. اینکه آیا بنیانگذاران شرکت موفق به فروش برخی از سهام در سری B بزرگ این شرکت شده اند یا خیر مشخص نیست، اما اگر این کار را انجام دادند، امیدواریم که آنها پول را بین کارکنان سابق خود توزیع کنند.

بر اساس گزارش Crunchbase، این شرکت از زمان تاسیس خود در سال 2019 تاکنون 124.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در اوایل 28 مارس 2022، Fast قراردادهایی مانند معامله با The Honest Company امضا کرد تا پرداخت با یک کلیک را برای مشتریان خود اجرا کند.

منابع جامعه در حال حاضر در حال ظهور هستند – از جمله لیستی از کارگران سابق. یک اسکن سریع از رسانه های اجتماعی نشان می دهد که تعدادی از شرکت ها به دنبال استخدام کارکنان Fast هستند. بازار استعدادیابی برای استارت‌آپ‌ها هنوز داغ است، بنابراین شاید تأثیر آن بر کسانی که امروز از کار بیکار شده‌اند کوتاه مدت باشد.

نتیجه گیری فست پس از آن صورت می گیرد که برخی دیگر از استارت آپ های بسیار مورد توجه شروع به کنار کشیدن کردند. تعدیل کارها در استارت آپ ها به طور گسترده در حال افزایش است و یک تک شاخ معروف رتبه خود را کاهش داده است تا کارگران خود را بهتر تحریک کند. سال 2022 با سال 2021 بسیار متفاوت به نظر می رسد.

برای استارت‌آپ‌ها، پیام واضح است: سریع رشد کن یا بمیر