منو سایت

بعد از Anaplan کدام شرکت SaaS سهام خصوصی را هدف قرار خواهد داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بعد از Anaplan کدام شرکت SaaS سهام خصوصی را هدف قرار خواهد داد؟

شب گذشته، شرکت سرمایه گذاری خصوصی Thoma Bravo اعلام کرد که با خرید Anaplan به مبلغ 10.7 میلیارد دلار موافقت می کند. سهام شرکت نرم‌افزار برنامه‌ریزی مالی طی شش ماه گذشته به شدت کاهش یافته است و احتمالاً به PE فرصتی برای تمرکز می‌دهد.

بازار سهام در ماه‌های اخیر برای شرکت‌های SaaS نامطلوب بوده است، که ما را متعجب می‌کند که آیا شاهد آغاز روندی برای هدف قرار دادن سرمایه خصوصی شرکت‌های آسیب‌پذیر SaaS نیستیم.

برای پاسخ به این، اجازه دهید به سرعت معامله را با آناپلان باز کنیم و بهتر بفهمیم که آیا توما براوو برای این شرکت حق بیمه پرداخت می کند یا خیر. از آنجا می‌توانیم ایده‌ای درباره میزان سرمایه‌گذاری خصوصی که آنها مایلند به شرکت‌های فناوری مدرن بدهند، به دست آوریم.

سپس آنچه را که گردآوری کرده‌ایم برای تعدادی از شرکت‌های عمومی SaaS که می‌توانند به تماس‌های دریافتی سایر گروه‌های سهام خصوصی پاسخ دهند، اعمال می‌کنیم. به یاد داشته باشید که سرمایه خصوصی از نظر پودر خشک موجود غنی تر از همیشه است و پول می تواند به دنبال هدف باشد.

شرکت‌های سهام خصوصی به دنبال موقعیت‌یابی قوی در بازار و یک کاتالوگ مشتری بزرگ و ارزشمند با فرصت‌های رشد هستند، که همگی شرکت‌های ابری مدرن بیش از حد دارند.

داخل معامله Anaplan-Toma Bravo

آناپلان گفت که درآمد سه ماهه چهارم حدود 33 درصد افزایش یافته و به 162.7 میلیون دلار رسیده است – که 148 میلیون دلار آن از منابع اشتراک بوده است – در مقایسه با سال قبل. بر اساس سال به سال، درآمد کمی کمتر از 32 درصد افزایش یافته است که به این معنی است که نرخ رشد برای سه ماهه چهارم مشابه نتایج کل سال است.

اگر درآمد سه ماهه چهارم شرکت را به درآمد جاری تبدیل کنیم، می‌توانیم این رقم (حدود 651 میلیون دلار) را روی قیمت خرید 10.7 میلیارد دلاری آن اعمال کنیم تا مضربی از حدود 16.4 برابر در درآمد هر تراکنش بدست آوریم.

به یاد بیاورید که ما شاهد کاهش تخمین‌های شرکت‌های نرم‌افزاری هستیم تا جایی که شرکت‌های SaaS که امروزه بیش از 30 درصد رشد می‌کنند، در مقایسه پیش‌بینی‌های درآمدی با ارزش امروزی، ضریب‌های درآمد خود را به 12 برابر کاهش داده‌اند. در مقایسه با این عدد، قیمت معامله با آناپلان پر به نظر می رسد.

در واقع، از آنجایی که توما براوو تقریباً 46 درصد حق بیمه (66 دلار به ازای هر سهم) بر روی سهام شرکت نرم افزاری در مقایسه با قیمت های پیش از معامله می پردازد، شرکت PE به قیمت آناپلان برای سه ماهه چهارم سال 2021 نزدیک می شود. به طور دقیق، سهام آناپلان. مطابق با پیشنهاد توما براوو، در شش ماه گذشته به بیش از 66 دلار در هر سهم به اوج خود رسید.

این یک چارچوب کوچک تمیز برای کار در اختیار ما می‌گذارد: شرکت‌های نرم‌افزاری که امروزه با قیمت‌های پایین‌تر معامله می‌کنند، ممکن است بتوانند به افراد با امتیاز بالا برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ بفروشند.

اگر اینطور باشد، ما کاملاً کنجکاو هستیم که چه کسی دیگری می تواند در خط باشد تا از وضعیت خود به عنوان یک شرکت مستقل چشم پوشی کند. و منظور ما بیش از چند نام است.