منو سایت

بلاک از استارتاپ فین تک ژاپنی کیاش با 41.2 میلیون دلار حمایت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بلاک از استارتاپ فین تک ژاپنی کیاش با 41.2 میلیون دلار حمایت می کند

کشبرنامه مالی تلفن همراه مستقر در توکیو 41.2 میلیون دلار (4.9 میلیارد ین) در بودجه سری D جمع آوری کرده است.

این دایره از سوی تعدادی از سرمایه گذاران، از جمله شرکت سرمایه گذاری پست ژاپن، بلاک (که قبلا به عنوان Square شناخته می شد)، Greyhound Capital، SMBC Nikko Securities، Altos Ventures، Goodwater Capital، StepStone Group، JAFCO Group، Mitsui Sumitomo Insurance Capital و دیگران می آید.

بر اساس گزارش Nikkei، این اولین سرمایه گذاری Block در یک شرکت آسیایی است. سری D مجموع بودجه کیاش را از زمان شروع آن در سال 2015 به حدود 107.7 میلیون دلار (12.8 میلیارد JPY) می رساند.

کیاش، یک بانک نامزد در ژاپن، 14 میلیون دلار جمع آوری می کند

شینیچی تاکاتوری، مدیر اجرایی کیاش، به تک‌کرانچ گفت: این استارت‌آپ از درآمد خود برای دو برابر کردن کارکنان و افزایش رشد محصول استفاده خواهد کرد.

کیاش که توسط تاکاتوری که قبلاً در صنعت بانکداری و مشاوره کار می کرد، تأسیس شد، یک برنامه بانکداری تلفن همراه ارائه می دهد که به کاربران امکان پرداخت آنلاین و آفلاین، انتقال پول و خدمات برداشت از دستگاه خودپرداز را می دهد. علاوه بر این، کیش، صادرکننده ویزا کارت، با صدور کارت های نقدی پیش پرداخت مجازی و فیزیکی، انعطاف پذیری را فراهم می کند. تاکاتوری در مصاحبه ای با TechCrunch گفت که وقتی در مورد تجارت B2B از کیاش سؤال شد، سال گذشته پلتفرم کارت سفید خود را برای نفوذ راه اندازی کرد و فقط بر تجارت کانال مستقیم متمرکز شده است.

تاکاتوری گفت که کیاش در حال حاضر بر بازار خرده فروشی ژاپن، سومین اقتصاد بزرگ جهان تمرکز کرده است، و افزود که می تواند در میان مدت و بلندمدت توسعه خارج از کشور را در نظر بگیرد. این شرکت دو مجوز – یک مجوز کارت نقدی پیش پرداخت در سال 2020 و یک مجوز انتقال در سال 2017 – از دولت برای ارائه خدمات مالی خود در ژاپن دریافت کرد.

تکاتوری که تعداد مصرف کنندگان و کل بازار هدف را ارائه نکرد، گفت: ما در حال حاضر به اقتصاد واحد مثبت دست یافته ایم که عامل بسیار مثبتی برای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری است.

از آنجایی که در طول همه‌گیری کووید، فاصله‌گذاری اجتماعی در سراسر جهان اجرا می‌شود، پرداخت‌های غیرنقدی در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. بر این اساس، همه‌گیری بر نرخ رشد بانک‌های چالش‌برانگیز جهانی تأثیر گذاشت. بر اساس گزارش از فینکوگ، کیاش نیز مانند سایر رقبا، بانک رابینهود و استارلینگ بانک، از ژانویه تا می 2020 حدود 22 درصد رشد کرد. (کیاش همچنین 45 میلیون دلار از سری C در مارس 2020 در طول همه گیری همه گیر جمع آوری کرد.)

تاکوما بابا، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پست ژاپن، گفت: «چلنجر بانک هسته اصلی خود در فناوری مالی است و جداسازی بانکداری سنتی به یک روند برگشت ناپذیر در سراسر جهان تبدیل شده است. “ما معتقدیم که فلسفه و معماری محصول کیاش، در درجه اول برای مصرف کنندگان و دستگاه های تلفن همراه، به آن اجازه می دهد تا به یک پلت فرم کلیدی در ارتباط مجدد خدمات مالی با فناوری تبدیل شود.

آتسوشی فوجی، شریک JAFCO، گفت: «JAFCO اولین سرمایه گذاری خود را در کیاش قبل از راه اندازی این سرویس انجام داد و این دور پنجمین سرمایه گذاری آن است. ما معتقدیم که این شرکت یک جهش دیگر به جلو خواهد داشت و به یک رهبر در نسل بعدی امور مالی تبدیل خواهد شد.

تکاتوری گفت: ما با ایجاد اتحادهای جدید و افزایش همکاری به گسترش تجارت خود ادامه خواهیم داد و اعتماد بیشتری را از مشتریان خود جلب خواهیم کرد.