منو سایت

بنابراین آیا کفی برای سهام فناوری یا چه چیزی وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بنابراین آیا کفی برای سهام فناوری یا چه چیزی وجود دارد

در اینجا در TechCrunch، ما بازار سهام را رصد می کنیم.1 و بازار سهام اخیراً به یک دستگاه استفراغ وحشتناک تبدیل شده است که سود سال گذشته را بر روی پیراهن خود پس می‌اندازد و از این رو بازار فناوری و زمین استارت‌آپ بزرگ‌تر را به دست می‌آورد.

نه اینکه این به خودی خود خبری باشد، اگر اصلاً بازارها را دنبال کرده اید – یا TechCrunch را می خوانید، ممکن است اضافه کنم – از جهت کلی چیزها آگاه هستید. این خوبه. اما اوضاع بدتر می‌شود تا جایی که وقت آن است که بنشینیم و به این فکر کنیم که نتیجه نهایی کجاست.

گاوهای بلند مدت شرکت‌های فناوری، و به‌ویژه شرکت‌های مدرن‌تر SaaS و بر اساس تقاضا که در سال‌های اخیر عمومی شده‌اند، می‌خواهند استدلال کنند که امروز هیچ اتفاقی برای مدت طولانی رخ نداده است. و حقیقتی در این وجود دارد. اما این دیدگاهی است که ثروتمندان می توانند آن را بپذیرند. برای بقیه جهان، حرکات کوتاه مدت بازار مهم است.

دوران ارزیابی نرم افزارهای فوق غنی ممکن است پشت سر ما باشد

ارتباط آشکاری بین بازار سهام و استارت آپ ها وجود دارد. چند مورد ذائقه: با سقوط سهام، LPها پول کمتری دارند و ممکن است علاقه کمتری به سرمایه گذاری در صندوق های VC داشته باشند. کاهش قیمت سهام ارزش گذاری جذاب خریدها را دشوار می کند. یک بازار سهام رکود می تواند با محدود کردن خروجی ها، پنجره IPO را ببندد. و کاهش قیمت سهام می‌تواند قیمت‌هایی را که استارت‌آپ‌ها در آن رشد می‌کنند محدود کند، زیرا رایانه‌های آنها آزادانه در حال سقوط هستند. این یک لیست طولانی است.

نه اینکه استارتاپ محلی دوستانه شما باید ساعت 3 صبح از خواب بیدار شود تا داده های آتی بازارهای ایالات متحده را بررسی کند. اصلا. اما ردیابی رایانه های عمومی برای بخش خود اینجا و آنجا؟ بله، این هوشمندانه است.

پس بیایید همین کار را بکنیم. مقداری آسیب، از سطح بالا شروع می شود و سپس کمی دقیق تر می شود (داده های 52 هفته از Yahoo Finance، تغییر به قیمت بسته شدن امروز محاسبه می شود، به نزدیک ترین نقطه گرد می شود):

  • تغییر کامپوزیت نزدک از بالاترین سطح 52 هفته اخیر: -21%
  • سهام نوآوری از بالاترین سطح 52 هفته ($ ARKK) تغییر می کند: -56٪
  • سهام ابر از بالاترین مقادیر برای 52 هفته ($ WCLD) در حال تغییر است: -45٪
  • سهام فین تک از بالاترین ارزش های 52 هفته ای ($ FINX) در حال تغییر است: -47٪

جهنم مقدس این نوعی آسیب است. تنها امروز، نزدک 3.6 درصد از دست داد و سهام ابری 4.4 درصد سقوط کرد. این است بهم ریختگی خارج وجود دارد.

چه اتفاقی می افتد؟ ترکیبی از افزایش نرخ‌های بهره، پایان دادن به تجارت همه‌گیر به طور کلی، کاهش رشد در برخی از شرکت‌های فناوری عمومی و بازگشت کلی به آنچه ممکن است هنجارهای قیمت‌گذاری تاریخی بنامیم.

این آخرین چیز وحشتناک است، زیرا اگر معلوم شود که متوسط ​​درآمد بلندمدت برای شرکت‌های نرم‌افزاری مثلاً به جای 15 برابر یا 25 برابر یا بیشتر، 8 برابر درآمد است، بسیاری از استارت‌آپ‌ها وقتی مجبور به انتقال سرمایه از اوج بازار شوند آسیب خواهند دید. تا بعداً جمع آوری کمک مالی در سطوح مقرون به صرفه تر.

بیشتر با توسعه بازار، اما شاید برخی از نگرانی ها موجه باشد، زیرا ما هنوز نمی دانیم کف سهام فناوری واقعا کجاست.

  1. خوب، بیشتر این فقط من هستم، اما چه کسی اهمیت می دهد.