بنیانگذار Byju برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در غول edtech وام گرفت

بنیانگذار Byju برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در غول edtech وام گرفت

دو منبع آگاه به TechCrunch گفتند که Byju Raveendran، بنیانگذار و مدیر عامل غول معروف edtech، سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری اخیر خود را در Byju از طریق بدهی هایی که از تعدادی بانک بین المللی جمع آوری کرده است، تامین می کند.

روز جمعه، این استارت آپ اعلام کرد که در دور جدید بودجه 800 میلیون دلاری جمع آوری کرده است که نیمی از آن توسط بنیانگذار تامین شده است.

این افشاگری بلافاصله در بازار غوغایی به پا کرد، زیرا بسیار نادر است که بنیان‌گذاری روی استارت‌آپی سرمایه‌گذاری کند که می‌خواهد برای IPO درخواست دهد، چه رسد به تخمین 22 میلیارد دلاری، همانطور که در مورد Byju و Byju’s وجود دارد.

چیزی که چیزها را جالب‌تر می‌کند این واقعیت است که Raveendran، که قبل از شروع Byju به آموزش دانشجویان می‌پرداخت، چندین سال است که هیچ سهمی در استارت‌آپ نفروخته است تا ثروت شخصی منحل‌شده را به‌اندازه کافی بزرگ برای انجام چنین معامله‌ای بسازد.

یک منبع گفت ریوندران وام را با “شرایط بسیار مطلوب” دریافت کرد. دو منبع گفتند که او تقریباً 2 درصد از سهام بیجو را به عنوان وثیقه برای گرفتن وام گذاشته است. سهام او و خانواده اش در این استارتاپ اکنون نزدیک به 25 درصد است در حالی که این رقم در حدود 23 درصد است. یک منبع گفت که سهم مؤسس از حقوقی مشابه سایر سرمایه گذاران استارت آپی برخوردار است – که دانشجویان را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آماده می کند و در سال های اخیر برای خدمت به همه دانشجویان گسترش یافته است. هر دو منبع در هنگام بحث درباره مسائل شخصی خواستار ناشناس ماندن شدند.

سخنگوی Byju از اظهار نظر در روز دوشنبه خودداری کرد.

اگر ساختار این معامله شبیه به نظر می رسد، به این دلیل است که سه سال پیش، بنیانگذار Oyo، Ritesh Agarwal سرمایه گذاری مشابهی را در استارتاپ خود انجام داد. اما برخلاف سرمایه گذاری آگاروال، وام Raveendran توسط شخص ثالث تضمین نمی شود. (SoftBank در حال گرفتن وام شخصی آگاروال بود.)

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، راویندران باید بتواند وام خود را ظرف سه ماهه بازپرداخت کند.

Byju’s تعدادی کاربرگ برای مطالعه عرضه اولیه دارد. یک منبع گفت که هیئت استارت آپی هنوز تصمیم نگرفته است که کدام حامی می خواهد برای ادغام آن با SPAC برای فهرست شدن در ایالات متحده اقدام کند. این منبع گفت که او قصد دارد هم در هند و هم در ایالات متحده تبلیغات داشته باشد، اما احتمالاً حداقل شش ماه طول می کشد. (اعلام IPO ممکن است خیلی زودتر رخ دهد.)

این استارت‌آپ امیدوار است تا 4 میلیارد دلار در IPO جمع آوری کند. یک منبع گفت که می تواند تا 1 میلیارد دلار در دور قبل از عرضه اولیه سهام جمع آوری کند و هشدار داد که شرایط و برنامه ریزی نهایی نیست.