منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بنیانگذار Roofstock صندوق 90 ​​میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های پروپ‌تک زودهنگام می‌بندد

بنیانگذار Roofstock صندوق 90 ​​میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های پروپ‌تک زودهنگام می‌بندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بنیانگذار Roofstock صندوق 90 ​​میلیون دلاری را برای حمایت از استارت‌آپ‌های پروپ‌تک زودهنگام می‌بندد

استارت‌آپ اولیه proptech یک منبع جدید بالقوه سرمایه در 1Sharpe Ventures دارد که اخیراً صندوق ورودی 90 میلیون دلاری خود را بسته است.

گرگور واتسون، بنیانگذار و رئیس Roofstock و راب بلومکر، سرمایه گذار املاک و مستغلات، این سرمایه گذاری را در سال 2021 راه اندازی کردند و اولین تعطیلی خود را در سال گذشته انجام دادند. این زوج می گویند که این صندوق “بازنویسی شده است”. برای کسانی که آشنایی ندارند، Roofstock یک بازار آنلاین برای سرمایه گذاری در خانه های اجاره ای برای یک خانواده است که در ماه مارس 240 میلیون دلار به ارزش 1.9 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

1Sharpe Ventures که در اوکلند، کالیفرنیا مستقر است، از تلاش دیگری این زوج متولد شد. 1شارپ کپیتالمدیر نهادی دارایی با سرمایه گذاری در املاک و صندوق اعتباری.

شرکت جدید در 30 تا 40 شرکت در مراحل اولیه در دنیای فناوری املاک و مستغلات با مبالغ چک از 500000 دلار تا 2 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. به طور خاص، هدف آن شرکت‌های پیش‌بذر برای مرحله A است. به گفته واتسون، نیمی از کل مبلغ جمع آوری شده – 45 میلیون دلار – برای سرمایه گذاری بیشتر رزرو خواهد شد.

تا کنون، این شرکت پنج سرمایه گذاری انجام داده و از استارت آپ هایی مانند فین تک برزیلی حمایت کرده است ویلا و راه اندازی فناوری ساخت و ساز FlockHomes. برای سرمایه گذاری در آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و اروپا باز است.

از آنجایی که 1Sharpe به دنبال سرمایه گذاری بالقوه است، بر سه دسته تمرکز می کند: تراکنش های مالی و دسترسی به سرمایه. سرمایه انسانی املاک و مستغلات؛ و داده ها و هوش. به عنوان مثال، 1Sharpe علاقه مند به ایجاد محصولات مالی است که املاک و مستغلات را منصفانه تر می کند و می تواند “فرصت هایی برای تحرک اقتصادی ایجاد کند”.

واتسون گفت: “ما معتقدیم که خرید و داشتن املاک و مستغلات می تواند بسیار کارآمدتر باشد و محیطی که در آن زندگی و کار می کنیم باید سالم تر، پایدارتر و لذت بخش تر باشد.”

واتسون و بلومکر 9 پلتفرم تامین مالی و فناوری املاک و مستغلات، از جمله Roofstock، Dwell Finance، Lessen، Azibo و Creative Juice را با هم تاسیس و ساخته اند. آنها در مجموع بیش از 8 میلیارد دلار در پلتفرم ها و مجموعه های املاک و فناوری، از جمله وام های ساخت و ساز، سرمایه گذاری چند خانواده، اجاره تک خانواده و توسعه زمین سرمایه گذاری کرده اند.

واتسون معتقد است که این تجربه به 1Sharpe مزیتی می دهد، زیرا این شرکت می تواند به شرکت های پرتفوی خود بیش از سرمایه ارائه دهد.

«ما در مکانی منحصر به فرد نشسته ایم که در آن واقعاً بازار سرمایه و املاک را درک می کنیم. واتسون به TechCrunch گفت: «ما میلیاردها و میلیاردها دلار در املاک و مستغلات به دست آورده‌ایم، اما تعدادی شرکت فناوری پیشرفته نیز ساخته‌ایم تا بتوانیم بین این دو جهان درک و ترجمه کنیم. و من فکر می‌کنم که این فقط به ما یک مزیت رقابتی می‌دهد، زیرا می‌توانیم به شرکت‌هایی کمک کنیم که فن‌آوران واقعاً باهوشی دارند که بازار سرمایه را درک نمی‌کنند و بالعکس.

برای واتسون، تبدیل شدن به یک سرمایه گذار به طور رسمی یک حرکت منطقی بود، زیرا مشخص شد که او حدود 60 درصد از روزهای خود را صرف ملاقات با بنیانگذاران و سایر سرمایه گذاران خطرپذیر می کرد.

“من اشتیاق واقعی به ایجاد یک تجارت و کار با کارآفرینان دارم. بنابراین می‌خواستم وقتم را صرف کنم، “او به TechCrunch گفت. “من دوست دارم به مردم کمک کنم تا از صفر به یک بروند. من عاشق این هستم که ایده ها را زنده کنم.»

و دید او بلند مدت است.

«من از این واقعیت هیجان‌زده هستم که می‌توانیم زمان بیشتری را با کارآفرینان بگذرانیم، واقعاً آنها را بشناسیم. این یک رابطه طولانی مدت است، اینطور نیست؟ واتسون گفت: شما ازدواج خواهید کرد و در این مشاغل سرمایه گذاری خواهید کرد. و ازدواج با تفنگ همیشه به بهترین نتیجه ختم نمی شود.

امروزه، 1Sharpe Ventures دارای پنج کارمند است. جینی میلر نقش اصلی را بر عهده دارد و بر استراتژی و عملکرد سرمایه گذاری نظارت می کند. فنگ وانگ رئیس بازار سرمایه در 1Sharpe و عضو سابق تیم موسس LendingHome است. هدف آن کمک به شرکت های پرتفوی در بهینه سازی ساختار سرمایه استراتژیک خود است. کاتلین کالینز، معاون رئیس جمهور، بر تامین منابع و بررسی دقیق سرمایه گذاری های جدید بالقوه تمرکز خواهد کرد.

واتسون گفت از نظر چارچوب زمانی سرمایه گذاری، 1Sharpe “بسیار صبور” است.

“من در آخرین رکود در سال 2008 آموختم که صبر یک فضیلت است و ما می خواهیم به صبور بودن ادامه دهیم زیرا فکر می کنیم استعدادهای زیادی را خواهیم دید که برخی از شرکت های بزرگ فناوری را ترک می کنند و کارهای خود را شروع می کنند.” گفت.

به این ترتیب، واتسون انتظار دارد که شرکت نیمه اول سرمایه خود را طی دو تا سه سال آینده سرمایه گذاری کند.

بهترین چیز در مورد این رکود این است که به کارآفرینان یادآوری می‌کند که روی سوزاندن – بازگشت به – “اقتصاد واحدها” مانند Business 101 تمرکز کنند و سپس بروند و دنیا را با کمک فناوری تغییر دهند. گفت.