منو سایت

بهترین شرکای SoftBank LatAm شرکت را ترک می کنند تا شرکت خود را راه اندازی کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بهترین شرکای SoftBank LatAm شرکت را ترک می کنند تا شرکت خود را راه اندازی کنند

SoftBank آمریکای لاتین مطمئناً نتایج بزرگی دارد، اما سودآور نیست.

پائولو پاسونی و شو نیاتادو شریک سرمایه گذاری مدیریتی در SoftBank در آمریکای لاتین، شرکت را ترک می کنند تا فعالیت سرمایه گذاری خود را شروع کنند. طبق پست لینکدین پاسونی، نیاتا و او «اکنون به سمت رسیدن به رویاهای خود حرکت می کنند. به روش خودمون با فرهنگ خودمان.»

جدایی این دو تنها یک هفته پس از آن صورت می گیرد که SoftBank اعلام کرد که مراحل اولیه خود را در آمریکای لاتین به شرکت مستقل Upload Ventures منتقل می کند. شرکت جدید شاهد بود که شرکای مدیر رودریگو بائر و مارکو کامهاجی که در سال 2021 توسط سافت‌بانک استخدام شدند، برای اجرای عملیات به تنهایی کار را ترک کردند.

SoftBank برنامه LatAm را با انتشار اولیه جدید، Upload Ventures تغییر می‌دهد

حالا نیاتا و پاسونی همین کار را می کنند. تنها در عرض چند هفته، چهار تن از شرکای مدیریتی سافت بانک، شرکت ژاپنی را ترک کردند تا در شرکت های خود کار کنند. علاوه بر این، مارسلو کلور، مدیر عملیاتی، متولد بولیوی که تلاش‌های سافت‌بانک را در آمریکای لاتین رهبری می‌کرد، چند ماه پیش شرکت را به دلیل اختلاف در پرداخت غرامت ترک کرد.

به ویژه، Nyatta همچنین صندوق فرصت های SoftBank را برای بنیانگذارانی که نمایندگی کمتری دارند، مدیریت می کند. نیاتا در ماه‌های اخیر پس از استعفای مدیر عملیاتی مارسلو کلور به دلیل اختلاف در پرداخت غرامت، مسئولیت را بر عهده گرفت.

در آینده مشخص نیست چه کسی سکان صندوق فرصت را به دست خواهد گرفت. SoftBank از پاسخ دادن به سؤالات درباره اینکه چه کسی این استراتژی را در غیاب Nyatta اجرا خواهد کرد، خودداری کرد. او همچنین در نظر نگرفت که آیا سافت بانک – که قبلاً با گفتن اینکه 100 میلیون دلار به این استراتژی در سال 2020 متعهد شده است تغییر دنده داده است و سپس سال گذشته اعلام کرد که صندوق را برای فرصت هایی مانند پول “همیشه سبز” برای وسایل نقلیه اداره می کند – دریافت خواهد کرد. بودجه بیشتر از خدمه

در مورد شرکت جدید Nyatta و Passoni، انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده شاهد جذب سرمایه باشیم. ظاهراً این دو سعی کرده اند روی بنیانگذاران نادیده گرفته شده تاریخی در منطقه LatAm سرمایه گذاری کنند، بنابراین ادامه تمرکز مناسب است.

پاسونی در پست وبلاگ خود ادامه داد: “من از مشاوران سرمایه گذاری ماسا و سافت بانک به خاطر فرصت باورنکردنی برای ترسیم مجدد خطوط سرمایه گذاری خطرپذیر در آمریکای لاتین و رشد سه سال اخیر بسیار سپاسگزارم.” “من بزرگترین هدیه را دریافت کردم: در عرض 3 سال یاد گرفتم که در غیر این صورت من را 10 در هر جای دیگر جهان می برد.

الکس ساپیرو و خوان فرانک پس از این جدایی ها، تمرینات سافت بانک در آمریکای لاتین را هدایت خواهند کرد.