به نظر می رسد گلابی که اکنون نزدیک به 10 سال از عمرش می گذرد و بازدیدهای زیادی دارد، بزرگترین صندوق خود را تا به امروز می بندد.

به نظر می رسد گلابی که اکنون نزدیک به 10 سال از عمرش می گذرد و بازدیدهای زیادی دارد، بزرگترین صندوق خود را تا به امروز می بندد.

طبق یک پرونده جدید SEC، Pear، یک شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز مستقر در پالو آلتو، کالیفرنیا، که از زمان تأسیس آن در سال 2012 پیگیری کرده ایم، به نظر می رسد که به چهارمین صندوق خود با تعهدات سرمایه ای 410 میلیون دلاری نزدیک می شود.

این یک گام بزرگ در مقایسه با سه صندوق اول Pear است که به تدریج با 50 میلیون دلار در سال 2013، 75 میلیون دلار در سال 2016 و 160 میلیون دلار در تعهدات سرمایه در سال 2019 بسته شد، از جمله از یک شریک با مسئولیت محدود. دانشگاه شیکاگو. .

پیمان نوزاد، یکی از بنیانگذاران، در مورد درخواست نظر، ایمیلی ارسال کرد: “من نمی توانم نظر بدهم!”

Nozad و یکی از بنیانگذاران Mar Hershenson مدتهاست که اولین ایستگاه برای سرمایه گذاران برجسته در مراحل اولیه بوده اند که به دنبال تامین مالی تیم های نوپا هستند، با توجه به اینکه این شرکت یکی از اولین حامیان در تعداد قابل توجهی از شرکت هایی است که به جذب نیرو پرداخته اند. محافل بزرگتر و رتبه های بالاتر، از جمله شرکت های سهامی عام DoorDash و Guardant Health.

استارت‌آپ‌های دیگری که تقریباً قبل از اینکه هر شرکت دیگری وجود داشته باشد، از گلابی سرمایه جمع‌آوری می‌کند، شامل استارت‌آپ عمیقی است که با سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری در ماه فوریه به مبلغ 4 میلیارد دلار به پایان رسید. گوستو، به ارزش 9.5 میلیارد دلار در تابستان گذشته زمانی که او 175 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرد. و Aurora Solar، شرکتی که خدمات نرم‌افزاری را به صنعت خورشیدی ارائه می‌کند و در ماه فوریه، زمانی که یک دور 200 میلیون دلاری به پایان رسید، 4 میلیارد دلار ارزش داشت.

مانند سایر شرکت‌ها، Pear احتمالاً شاهد کاهش تخمین‌های شرکت‌های پرتفوی خصوصی خود خواهد بود – احتمالاً بسیار زیاد – بسته به مدت زمانی که این تعدیل طول می‌کشد.

هرشنسون که این هفته برای یک رویداد تحرک به TechCrunch پیوست، در صحنه اشاره کرد که با توجه به رشد درخشان بازار، استارت‌آپ‌ها در سفری نابرابر هستند.

هرشنسون در پاسخ به این سوال که آیا جشن استارت‌آپ به پایان رسیده است، پاسخ داد: «شاید نزدیک به پایان باشد. . مشکل این است که قیمت‌های بازار در سال 2021 بسیار بالا بود و همه ما در حال تطبیق با این تغییر قیمت‌ها هستیم و این در حال تغییر روشی است که شرکت‌ها پول جمع‌آوری می‌کنند.

او گفت: “همه می دانند که بازار سهام بسیار کاهش یافته است.” موجودی نرم افزار در برخی موارد 80 درصد کاهش یافته است. [Meanwhile] اگر یک شرکت خصوصی هستید و بسیار خوش شانس بوده اید و در سال 2021 پول جمع آوری کرده اید، ممکن است مضربی از 100 برابر در ARR خود دریافت کرده باشید. امروزه این مضرب ها 10x یا 20x هستند. یعنی اگر شرکت شما 2 میلیارد دلار بود [at the time of your fundraise]شرکت شما است [now] به ارزش 200 میلیون دلار:

با این حال، حتی با تنظیم مجدد قیمت ها، موفقیت گلابی هنوز غیرقابل انکار است. همچنین بعید است.

نوزاد، بسیار معروف، قالی‌فروشی بود که اصرار داشت فرش را به خانه‌ی مشتریانش بیاورد، جایی که طی صحبت‌های طولانی آن‌ها با فرش آشنا می‌شدند و او هم از کارشان مطلع می‌شد. او در نهایت به یک پیشاهنگ برای رئیس خود و دوست قابل اعتماد برخی از افراد بسیار قدرتمند تبدیل شد.

داگ لئونه از سکویا در سال 2012 به فوربس گفت: “او استعداد خوبی دارد و من به او اعتماد دارم.” سکویا در واقع از تعدادی از شرکت‌هایی که گلابی حمایت مالی کرده است، از جمله Guardant Health و DoorDash حمایت کرده است.

در همین حال، شریک زندگی او مار هرشنسون نیز یک دهه پیش بسیار ناشناخته بود. اگرچه او قبلاً چندین شرکت تأسیس کرده است و علیرغم داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری. دارای مدرک مهندسی برق از دانشگاه استنفورد است، او اصالتاً اسپانیایی است و حتی در زمینه سرمایه گذاری غیرمعمول تر، او زنی است که قبلاً در یک سرمایه گذاری خارجی دندان های خود را نتراشیده است. در حالی که این ممکن است امروز چندان قابل توجه به نظر نرسد، حتی یک دهه پیش در یک شرکت بسیار نادر به عنوان سرمایه خطرپذیر بود.

گلابی اوایل این هفته میزبان یک روز تظاهرات با دعوت نامه بود که اوایل هفته آینده آن را برای خوانندگان پوشش خواهیم داد. (برخلاف Y Combinator، تیم هر سال یک روز آزمایشی را برای تعداد نسبتاً محدودی از شرکت ها اجرا می کند – معمولاً حدود 10.)

در همین حال، برخی دیگر از جدیدترین چک‌های او به سودوزی، یک شرکت دو ساله در آستین، تگزاس که یک پلتفرم SaaS برای کمک به کسب‌وکارها برای بهبود قابلیت‌های مدیریت پول خود ارائه می‌کند، رفت و تنها در این ماه 4.3 میلیون دلار تخمین زده شد. حلقه به رهبری Pear .

گلابی همچنین اخیراً دنباله‌ای برای Osmind نوشت، یک استارت‌آپ دو ساله مستقر در Bay Area که نرم‌افزاری را برای نمودار و به‌روزرسانی اطلاعات و اسناد بیمار با تمرکز بر سلامت روان می‌سازد. این لباس 40 میلیون دلار از بودجه سری B به رهبری DFJ Growth جمع آوری کرد، بیانیه ای که اوایل این ماه نیز بیان کرد.

تصحیح: این داستان در ابتدا گزارش می دهد که آخرین صندوق گلابی یک واقعیت بسته و انجام شده است. ما تاریخچه را به روز کردیم تا نشان دهیم که اینطور نیست.