منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • به گفته این بلوک، قرارداد انتقال داده اتحادیه اروپا و آمریکا ممکن است تا پایان سال نهایی شود

به گفته این بلوک، قرارداد انتقال داده اتحادیه اروپا و آمریکا ممکن است تا پایان سال نهایی شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
به گفته این بلوک، قرارداد انتقال داده اتحادیه اروپا و آمریکا ممکن است تا پایان سال نهایی شود

کمیسیون اروپا همچنان از اعلام یک جدول زمانی سفت و سخت برای نهایی کردن توافقنامه جدید انتقال داده بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده پس از اینکه دو طرف در ماه گذشته به توافق سیاسی دست یافتند، خودداری می کند. اما امروز، کمیسر دادگستری، دیدیه ریندرز، پیشنهاد کمی تقویت‌شده را ارائه کرد که مبنی بر جایگزینی سپر اطلاعات شخصی موجود نیست. میتوانست تا پایان سال جاری به تصویب برسد.

در اظهارات اواخر ماه گذشته، اندکی پس از اعلام توافق اصولی توسط اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، ریندرز اشاره کرد که نهایی کردن همه چیز تا پایان سال “شاید” امکان پذیر باشد.

وی در یک سخنرانی اصلی از پیش ضبط شده در کنفرانس IAPP امروز در واشنگتن به نمایندگان گفت: “در این مرحله ارائه یک جدول زمانی دقیق دشوار است، اما ما انتظار داریم این روند تا پایان سال جاری نهایی شود.

بنابراین، حداقل، واضح به نظر می رسد که شرکت هایی که امیدوار به راه حلی سریع و سطح بالا برای عدم قطعیت قانونی موجود در جریان داده های فراآتلانتیک هستند، هنوز با ماه ها انتظار روبرو هستند. که ممکن است قبل از صدور دستور نهایی برای توقف انتقال داده، بیشتر از زمان فیس بوک طول بکشد، تنها نمونه ای از یک فرآیند طولانی نظارتی در این زمینه. (اگرچه این حماسه پیچیده و دائمی پیش از این انتظارات را برای حل سریع نادیده گرفته است، بنابراین متا هنوز هم می تواند راهی برای خروج از حفره های نظارتی پیدا کند.)

فیسبوک گفته است که ممکن است به دنبال تصمیم Schrems II، انتقال داده از اتحادیه اروپا را متوقف کند

ریندرز گفت که هنوز کارهای زیادی برای تصمیم گیری در مورد کفایت کمیسیون باید انجام شود – از جمله امضای یک فرمان اجرایی توسط رئیس جمهور ایالات متحده و اجرای مقرراتی که با جزئیات توافق شده است تا جمع آوری داده ها را برای اهداف امنیت ملی محدود کند. تا حد لازم و متناسب، و همچنین از نظر غرامت، برای دادن اختیارات کافی به دادگاه پیشنهادی بازنگری حفاظت از داده ها برای رسیدگی به دادخواست ها و اتخاذ تصمیماتی که برای اطلاعات ایالات متحده الزام آور است.

حکم ژوئیه 2020 دادگاه عالی اتحادیه اروپا که سپر حریم خصوصی را حذف کرد، تقریباً به طور قطع آخرین باری نخواهد بود که از دیوان عدالت خواسته شده است جزئیات توافقنامه کفایت اتحادیه اروپا و ایالات متحده را بررسی کند، بنابراین شرط بندی کمیسیون در مورد پذیرش سایر معاملات جریان داده بالا است. اگر او برای سومین بار جزئیات را اشتباه بگیرد (همچنین پس از لغو قرارداد قبلی، بندر امن، در سال 2015)، انتقادات شدید و موجهی را پذیرا خواهد شد.

متون قانونی نهایی در مورد جایگزینی توافقنامه سپر حریم خصوصی نیز توسط سایر نهادهای اتحادیه اروپا از جمله هیئت حفاظت از داده های اروپا – که در اوایل ماه جاری تمرکز خود را نشان داد – و پارلمان اروپا (که همچنین به شدت از این توافقنامه انتقاد کرد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سپر حریم خصوصی و مکرراً خواستار توقف آن شده است که توسط کمیسیون نادیده گرفته شد). کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز باید در مورد قرارداد جدید انتقال رای دهند.

به همین دلیل است که ریندرز تاکید کرد که “ما هنوز کار زیادی برای انجام دادن داریم” قبل از اینکه به گفتگوهای راحت تر در مورد “ارزش های مشترک” بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده بپردازیم.

وی گفت: “من معتقدم که این توافق در اصل بار دیگر تاکید می کند که اتحادیه اروپا و ایالات متحده چقدر می توانند با تکیه بر ارزش های مشترک خود به دست آورند.” وی با اشاره به آنچه که او به عنوان «گفتگوی بلندپروازانه اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد حمایت از مصرف کننده» توصیف کرد و بر مزایای مادی سیاست ها و تنظیم کننده ها تأکید کرد، گفت: «این در حوزه حریم خصوصی، مانند بسیاری دیگر، صادق است».

وی افزود: “در این زمینه، ما همچنین به موضوعات – تعامل – بین محرمانگی و حفاظت از داده ها نیز نگاه خواهیم کرد.” زمانی که چالش‌هایی که ما با آن روبرو هستیم یکسان و به طور فزاینده‌ای جهانی هستند، بهترین کاری که دو شریک مانند اتحادیه اروپا و ایالات متحده می‌توانند انجام دهند افزایش همکاری است.

«اصول معامله» انتقال داده های بین اقیانوس اطلس اتحادیه اروپا و ایالات متحده با بررسی قانونی سختی مواجه است

اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد توافق نامه انتقال داده برای جایگزینی سپر حریم خصوصی که وجود ندارد توافق کردند