منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • به گفته بانک هند، ارز دیجیتال مانند طرح پونزی است و ممنوع کردن آن «شاید توصیه‌شده‌ترین انتخاب» باشد.

به گفته بانک هند، ارز دیجیتال مانند طرح پونزی است و ممنوع کردن آن «شاید توصیه‌شده‌ترین انتخاب» باشد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
به گفته بانک هند، ارز دیجیتال مانند طرح پونزی است و ممنوع کردن آن «شاید توصیه‌شده‌ترین انتخاب» باشد.


یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی هند ارز دیجیتال را با طرح پونزی مقایسه کرد و تنها چند هفته پس از آنکه دولت پیشنهاد مالیات بر دارایی دیجیتال مجازی را پیشنهاد داد و راه را برای به رسمیت شناختن آن به عنوان ارز قانونی در دومین سال گذشته، در شدیدترین انتقادات خود، ممنوعیت کامل آن را پیشنهاد کرد. بزرگترین بازار اینترنتی جهان

تی رابی سانکار، معاون رئیس بانک مرکزی هند، در یک کنفرانس بانکی به حاضران گفت که ارزهای رمزنگاری شده “به طور خاص برای دور زدن سیستم مالی تنظیم شده طراحی شده اند” و هیچ جریان نقدی عمده ای از آنها پشتیبانی نمی شود.

ما همچنین دیدیم که ارزهای دیجیتال به عنوان ارز، دارایی یا کالا قابل تعریف نیستند. آنها هیچ جریان نقدی اساسی ندارند، آنها ارزش ذاتی ندارند. او گفت که آنها شبیه طرح های پونزی هستند و حتی ممکن است بدتر باشند.

اظهارات سانکار در حالی بیان می شود که دولت هند سیگنال هایی ارسال می کند که به سمت شناسایی دارایی مجازی دیجیتال به عنوان ارز قانونی حرکت می کند. وزیر دارایی ملی، نیرمالا سیتارامان، در اوایل ماه جاری پیشنهاد مالیات بر درآمد حاصل از انتقال ارزهای دیجیتال و NFT به بودجه فدرال را داد.

فروش ارزهای رمزنگاری شده و NFT به‌سرعت در طول سال گذشته وارد هند شده است، علی‌رغم عدم قطعیت نظارتی. بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت تحقیقاتی Chainalysis، دومین بازار بزرگ اینترنت جهان دومین نرخ پذیرش بالاتر برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

او در سخنانی درباره بودجه گفت: «مقیاس و فراوانی این معاملات مستلزم یک رژیم مالیاتی خاص است.

بانک مرکزی هند تاکنون در مورد ارزهای دیجیتال بسیار محتاط بوده است. در سال 2018، او شرکت های مالی را از کار با ارزهای دیجیتال منع کرد. این ممنوعیت دو سال بعد توسط دادگاه عالی هند برداشته شد، اما بیشتر بانک ها به پیروی از دستورالعمل های RBI ادامه دادند.

سیتارامان روز دوشنبه گفت که دهلی نو و RBI در حال مذاکره در مورد تدوین قوانین هستند و این دو “در هیئت مدیره” هستند.

سخنرانی سانکار به وضوح نشان داد که RBI موضع دیرینه خود را تغییر نداده است. «به عنوان وسیله ای برای ذخیره ارزش، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین تا کنون بازدهی چشمگیری داشته اند، اما لاله ها در هلند در قرن هفدهم نیز بازدهی چشمگیری داشته اند. ارزهای دیجیتال بسیار شبیه به قراردادهای سفته بازی یا قمار هستند که به عنوان یک طرح پونزی عمل می کنند. در واقع، ادعا می‌شود که طرح اولیه که توسط چارلز پونزی در سال 1920 ایجاد شد، از دیدگاه اجتماعی بهتر از ارزهای دیجیتال است.

او هشدار داد که ارزهای دیجیتال می توانند سیستم ارزی، قدرت پولی، سیستم بانکی و توانایی دولت برای کنترل اقتصاد را به طور کلی “ویران کنند”.

“آنها حاکمیت مالی یک کشور را تهدید می کنند و آن را در برابر دستکاری استراتژیک توسط شرکت های خصوصی که ارزها یا دولت هایی را که آنها را کنترل می کنند ایجاد می کنند، آسیب پذیر می کنند. او گفت: «همه این عوامل به این نتیجه می‌رسند که ممنوعیت ارزهای دیجیتال شاید توصیه‌شده‌ترین انتخاب برای هند باشد». ما به استدلال های ارائه شده توسط کسانی که استدلال می کنند که ارزهای دیجیتال نیاز به تنظیم دارند نگاه کردیم و متوجه شدیم که هیچ یک از آنها نمی توانند در برابر بررسی های اساسی مقاومت کنند.