منو سایت

به گفته منابع، Better.com قصد دارد حدود 4000 نفر را در این هفته اخراج کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
به گفته منابع، Better.com قصد دارد حدود 4000 نفر را در این هفته اخراج کند

به گفته منابع آگاه با رویدادهای داخلی شرکت، وام‌دهنده وام مسکن آنلاین Better.com آماده است تا حدود 50 درصد از حدود 8000 نفر از کارکنان خود را در این هفته اخراج کند.

TechCrunch اولین بار در 18 فوریه اعلام کرد که دور جدیدی از تعدیل نیرو داشتند می آمدند

این حرکت تنها سه ماه پس از استارت آپ مستقر در نیویورک انجام شد 9 درصد از کارکنان خود را کاهش داد – یا 900 نفر – طی تماسی با زوم که در فضای مجازی منتشر شد و منجر به استعفای تعدادی از مدیران ارشد و موجی از تبلیغات بد برای شرکت شد.

اعتقاد بر این است که اخراج اخیر در روز چهارشنبه (9 مارس) اتفاق افتاده است، و منابع به TechCrunch گفتند که در ابتدا برای اوایل ماه برنامه ریزی شده بود، اما مدیران اجرایی به دلیل نارضایتی از انقضا، تاریخ را تغییر دادند.

در حالی که اکثر کارکنان آن در نقش های تجاری و عملیاتی هستند، تخمین زده می شود که اخراج کل شرکت را تحت تاثیر قرار می دهد و تقریباً 4000 نفر را مستقیماً تحت تأثیر قرار می دهد. Better.com کارمندانی در سراسر جهان از جمله ایالات متحده و هند دارد.

جنون مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران ویشال گارگ – که شامل توهین به کارکنان و سرمایه گذاران و همچنین گزارش گزارش شده از توهین کلامی است – احتمالاً در تصمیم اخیر نقش داشته است. همانطور که بازار نرخ بهره به طور چشمگیری تغییر کرد، Better.com مجبور شد به یک تجارت “خریدار” یا کسب و کاری که به مردم با وام های جدید کمک می کند تغییر وضعیت دهد. بدیهی است که ضربه به شهرت او Better.com را برای جذب مشتریان جدید چالش برانگیزتر کرده است.

عوامل کلان اقتصادی نیز بر کسب و کار شرکت تأثیر منفی داشته است. نرخ های بهره بالاتر که منجر به کاهش شدید تقاضا برای تامین مالی مجدد شد، منجر به کاهش اولیه در دسامبر شد. نرخ بهره فقط به افزایش خود ادامه می دهد. افزایش تورم کمکی نمی کند.

متأسفانه بیشترین آسیب پذیری از همه اینها در شرکت نزدیک به 5000 کارمند هستند که تا چند ماه دیگر شغل خود را از دست می دهند. گرگ در این میان پس از یک «وقفه» یک ماهه همچنان در راس این شرکت باقی می ماند.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی یا این شرکت با SPAC خود پیش خواهد رفت، اما با توجه به وضعیت کسب و کار Better.com، اگر این کار را انجام دهد، تعجب آور خواهد بود. سال گذشته، ما اعلام کردیم که SPAC ارزش Better.com را 6.9 میلیارد دلار خواهد کرد. احتمالاً می توان گفت که امتیاز او امروز به شدت پایین تر است.

این شرکت از زمان تاسیس خود در سال 2016 کمی بیش از 900 میلیون دلار جمع آوری کرده است که 500 میلیون دلار آن از سوی SoftBank در دور آوریل 2021 که Better.com را 6 میلیارد دلار تخمین زده است. درست قبل از اعلام دور اول اخراج کارکنان، کوین رایان، مدیر مالی مالی، در یک ایمیل داخلی در 30 نوامبر 2021 گفت که Better.com تا پایان هفته 1 میلیارد دلار در ترازنامه خود خواهد داشت.

خبرنامه هفتگی فین تک من به زودی راه اندازی می شود! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

ویشال گارگ، مدیر عامل Better.com، در حالی که کارمندان توضیح می‌دهند که چگونه او توسط ترس هدایت می‌شود، کناره‌گیری می‌کند.