منو سایت

به گفته کریپتو VC Grace Isford چرا شرکت های وب 3 اغلب هک می شوند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
به گفته کریپتو VC Grace Isford چرا شرکت های وب 3 اغلب هک می شوند؟

در پادکست Chain Reaction این هفته، جدیدترین سرمایه گذار Lux Capital، Grace Isford، به ما پیوست تا در مورد دنیای مبهم اما حیاتی زیرساخت وب 3 صحبت کند. در Lux، Isford در پشت صحنه سرمایه‌گذاری می‌کند تا مطمئن شود ارزهای دیجیتال به اندازه کافی امن و قابل اعتماد هستند تا از هک شدن جلوگیری کنند.

ایسفورد قبل از پیوستن به لوکس در فوریه امسال، سرمایه‌گذار در Canvas Ventures بود که بر نرم‌افزار سازمانی و فین‌تک متمرکز بود. او گفت که سرمایه‌گذاری در زیرساخت داده، که او در Canvas روی آن کار می‌کرد، این امکان را در فضای وب 3 برای شرکت‌ها آشکار کرد که «به‌طور پیوسته داده‌ها را در مقیاس بزرگ به اشتراک بگذارند، و انگیزه او برای دنبال کردن رمزارزها بود.

ایسفورد گفت: «این من را به سوراخ خرگوش کشاند و در نهایت شخصاً سرمایه‌گذاری کردم. “من شروع به رشد کردم، که همزمان با نقل مکان من به نیویورک بود، جایی که بسیاری از دوستانم نیز در اکوسیستم کریپتو و VC هستند.”

ایسفورد می گوید رویکرد او برای سرمایه گذاری در وب 3 ریشه در چیزی دارد که او آن را “حلقه شایستگی” یا حوزه ای می نامد که در آن می تواند با دیگران در این فضا رقابت کند.

سرمایه‌گذاری در NFT با سرمایه‌گذاری در DeFi کاملاً متفاوت است، که کاملاً با سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های داده‌های رمزنگاری متفاوت است، و من می‌گویم که هر کسی که می‌گوید در وب سه سرمایه‌گذاری می‌کند نباید در همه این‌ها سرمایه‌گذاری کند – احتمالاً باید خودشان را انتخاب کنند. ایسفورد گفت: نقطه شیرین در شایستگی اصلی آنها.

«حلقه شایستگی» خود ایسفورد، بر اساس تجربه قبلی‌اش، در زیرساخت‌های شرکتی و فین‌تک است، بنابراین از او پرسیدیم که به نظر او بزرگترین چالش‌ها برای ارائه‌دهندگان زیرساخت وب 3 چیست.

Isford گفت در مقایسه با web2، web3 فاقد راه حل های امنیتی در سطح سازمانی است. Alchemy و Infura تنها دو ارائه‌دهنده اصلی خدمات نود در صنعت هستند، به این معنی که بیشتر ارزهای دیجیتال برای مدیریت داده‌های خود به دو ارائه‌دهنده زیرساخت متکی هستند.

“به نظر می رسد هر هفته یک هک امنیتی جدید گزارش می شود [in web3]ایسفورد با اشاره به تعطیلی اخیر Metamask و Ethereum dApp در نتیجه هک Infura و پل کرم چاله فوریه گفت:

ایسفورد گفت در حالی که تعدادی از استارت آپ ها روی راه حل های امنیتی کار می کنند، این فناوری از نظر ابزارهای توسعه دهنده، نظارت بر زیرساخت داده ها و ذخیره سازی “هنوز کاملا نوپا” است.

ایسفورد افزود، چالش بزرگ دیگر مدیریت تقلب و خطر کاهش است.

“من فکر می کنم [that issue] واقعاً در حال حاضر بسیاری از مردم را از دنیای کریپتو دور نگه می دارد [because they’re] ایسفورد می‌گوید: «آن‌ها می‌ترسند که اگر بیش از حد در رمزارز فرو بروند، تمام پول خود را از دست بدهند.

ایسفورد خوشبین است که با هجوم عظیم سرمایه گذاری در استارت آپ های وب 3 در سال گذشته، شرکت ها قادر خواهند بود راه حل های قابل اعتمادتری بسازند.

“من فکر می کنم TRM Labs، Chainalysis و چندین شرکت دیگر در این فضا 10 برابر از نظر انطباق و نظارت پتانسیل دارند، زیرا شما هنوز آن مقیاس را ندارید، همانطور که ما این سیستم های AML پیچیده را در کشور ایجاد کردیم. ایسفورد با اشاره به فناوری موسسات مالی سنتی برای مبارزه با پولشویی گفت: زیرساخت های مالی در دنیای وب2.

ایسفورد گفت که سیستم‌های بهتر کلاهبرداری و مدیریت ریسک پیش‌روی جریان بیشتر پول نهادی به ارزهای دیجیتال است. او اضافه کرد که از آنجایی که شرکت هایی مانند Fidelity، Goldman Sachs و JP Morgan به برداشتن گام ها در حوزه ارزهای دیجیتال ادامه می دهند، بازار به بلوغ می رسد.

“من فکر می کنم یکی از بزرگترین فرصت ها در کریپتو در حال حاضر هنوز امنیت است، اگر بتوانید قراردادهای هوشمند قابل اعتمادتری در مقیاس بزرگ بسازید… اما اگر ایمن نباشد نمی توانید یک سیستم قابل اعتماد داشته باشید، درست است؟” و اگر ندانید چه کسی در آن سیستم است، نمی توانید سیستم را به طور ایمن اجرا کنید، بنابراین فکر می کنم امنیت احتمالا یکی از مهمترین عناصر از نظر اولویت بندی است.