منو سایت

به گفته Industry Ventures، LP در 450 صندوق، توزیع VC در سه ماهه اول 90 درصد کاهش یافت.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
به گفته Industry Ventures، LP در 450 صندوق، توزیع VC در سه ماهه اول 90 درصد کاهش یافت.

اگر می‌خواهید بفهمید در حال حاضر در بازار سرمایه‌گذاری چه می‌گذرد، می‌توانید بدتر از صحبت با هانس وایلدنز، موسس شرکت سرمایه‌گذاری ۲۲ ساله مستقر در سانفرانسیسکو، Industry Ventures، انجام دهید.

Industry Ventures در حال حاضر 5 میلیارد دلار دارایی – نزدیک به 1 میلیارد دلار از آن در سال گذشته – از طریق انواع استراتژی ها و وسایل نقلیه را مدیریت می کند. این شرکت هم سرمایه گذاری مستقیم و هم در صندوق های تامینی سرمایه گذاری می کند. او درگیر خریدهای کوچکتر فناوری است. این یک شریک محدود در صندوق های بازخریدی خارجی است. و دارای یک تجارت ثانویه پر جنب و جوش است، بنابراین می داند که مردم چه زمانی برای فروش سهام در شرکت ها آماده هستند، چه زمانی حاضر نیستند، و بازار تقریباً همه چیز را تعیین می کند.

دیروز با Swildens آشنا شدیم که شرکتش علاوه بر منطقه خلیج، اکنون دفاتری در لندن و اسکندریه، ویرجینیا دارد. برای نزدیک به یک ساعت، او در مورد همه چیز از توزیع VC گرفته تا بازار ثانویه، تا ظهور مجدد شرایط معامله با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران صحبت کرد و تقریباً در سال‌های اخیر به طور کامل ناپدید شده است زیرا VC هرگونه مانع بالقوه برای دستیابی به معاملات را رد کرده است. .

در زیر برخی از نکات برجسته از این چت وجود دارد که تصویری مفید از شرایط فعلی ارائه می دهد که سایر سرمایه گذاران – و بنیانگذاران – می توانند در حال حاضر از دنبال کردن آن بهره ببرند، حتی در حالی که خود ویلدنز پیشنهاد می کند که این لحظه ممکن است یک گذر باشد. برای خوانندگانی که خارج از VC کار می‌کنند، برخی از یادداشت‌های خود را در داخل پرانتز برچسب‌گذاری کرده‌ایم تا برخی از اصطلاحات مورد استفاده آن را توضیح دهیم.

TC: از ژانویه، ما شنیده‌ایم که بسیاری از سرمایه‌گذاران در مراحل بعدی علاقه بیشتری به سهام‌های قابل معامله عمومی دارند که قیمت‌های آنها کاهش یافته است. آیا در مراحل پایانی VC عقب نشینی می بینید؟

HS: با دورهای یونیکورن در اواخر مرحله، قبل از IPO، می بینیم که آنها همچنان با ساختار کنار می آیند.

منظورتان شرایط معامله است؟ چه نوع می بینی

به عنوان بازپرداخت یک و نیم بار به سرمایه گذاران به علاوه مشارکت. [Translation: VCs are now asking for so-called preferred shares, where they get their money before anyone else gets paid — including the founders —  in a liquidity event.]

یا ارشد 1.75 برابر با جغجغه ضد رقت در IPO. [Anti-dilution provisions are clauses that allow investors the right to maintain their ownership percentages in the event that new shares are issued.]

یا حداقل موانع پیچیده برای بازگشت 20٪ IRR. [The hurdle rate is the minimum rate of return on an investment that will offset the investor’s costs. The basic gist here, of course, is that investors are starting to require downside protection.]

بسیاری از اتفاقات در این مرحله از بازار رخ می دهد، زمانی که شرکت ها شاید 100 میلیون دلار درآمد داشته باشند، اما آخرین دور آنها با برآورد 5 میلیارد دلار انجام شد. بنابراین، امور مالی جدید اتفاق می‌افتد، اما با ساختاری اتفاق می‌افتند که شبیه یک ابزار سهام بدهی پربازده باشد.

این آیین نامه از چه زمانی در ترم شروع شد؟

یکی دو ماه پیش شروع شد. در ژانویه، همه چیز بود [still operating much as they have been]. و سپس فوریه و مارس دو ماهی بودند که مردم شروع به کاهش روزانه در پرتفوی سهام عمومی خود کردند. حدود یک ماه پیش، بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل و صندوق‌های پوشش ریسک، محل سرمایه‌گذاری یا شرایط تأمین مالی خود را مجدداً تعدیل کردند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل، صندوق‌های تامینی، شرکت‌های سهام خصوصی – آنها اساساً ساختار خود را در اوراق بهادار کاهش می‌دهند.

آیا VC همان شرایط را در معاملات درج نمی کند؟

تا کنون ما تعداد زیادی وجوه سنتی مانند IVP، Meritech، DFJ Growth، ندیده‌ایم. [or] کاهش Iconiq در ساختار به همان اندازه. من فکر می کنم اکنون که این اتفاق می افتد و مدیران عامل با آن موافق هستند و هر کس دیگری در بازار که یک سرمایه گذار خطرپذیر است این اوراق را می بیند، احتمالاً شما شروع به دیدن خواهید کرد. [the terms] پاپ آپ [including from] برخی از آنها اما بسیاری از شرکت‌های رشد ریسک‌پذیر و ریسک‌گریز در معاملات سری B و C وارد بازار شده‌اند و از این حلقه‌های پرهزینه اجتناب کرده‌اند.

ما در مورد Tiger Global زیاد می شنویم. فکر می‌کنید در سال‌های اخیر چند بازیکن از دنیای صندوق‌های تامینی و سایر بخش‌ها به بازار آمده‌اند؟

صندوق های تامینی بسیار زیادی با صندوق های جانبی وجود دارد که خودروهای متقاطع با مدت 10 سال هستند. حدود 30 نفر از آنها وجود دارد. سپس 20 صندوق سرمایه گذاری خصوصی یا صندوق سرمایه گذاری مشترک دیگر وجود دارد که تیم های رشد دارند. بنابراین اینها 50 تا 75 نفر خوب هستند که ساختار را همه جا رها می کنند.

من فکر می کنم در حال حاضر، اگر شما مدیر عامل هستید و حلقه خود را بالا برده اید و تمام [a valuation of] 10 میلیارد دلار و شما 100 میلیون دلار درآمد دارید و نیازی به افزایش بودجه ندارید. [raise again]. اگر نیاز به افزایش بودجه دارید و می‌خواهید «ارزش سرفصل» خود را در جایی که هست حفظ کنید، احتمال ساخت یک سازه 75 درصد است.

هنوز دورهای بالاتری وجود دارد، اما بسیاری از مواردی که اتفاق افتاد قبلاً در Q4 در حال انجام بودند.

شما یک LP در سایر صندوق های تامینی هستید. از نظر بازدهی چه می بینید؟

کاهش شدیدی در توزیع سهام سرمایه گذاری خطرپذیر وجود داشت زیرا همه سهام شکسته شدند [and] صندوق های تامینی به سادگی تصمیم می گیرند در زمان شروع سهام، توزیع نکنند [down]. مقداری [shares] نیمی از آن چیزی است که در ماه ژانویه در حال حاضر بود، بنابراین همه صندوق‌های تامینی در تلاش هستند تا مشخص کنند که آیا حفظ می‌کنند یا خیر و به طور کلی حفظ می‌شوند. در سه ماه گذشته صندوق های تامینی زیادی وجود نداشته است. افت بزرگی بود ما یک روز در میان توزیع دریافت می کردیم. من در 450 صندوق تامینی هستم، بنابراین یک سوم کل بازار را LP می بینم و هر روز، یک روز در میان چک دریافت می کنیم. اکنون، در این سه ماهه، هر دو هفته یک بار است. این کاهش 80 تا 90 درصدی از نظر توزیع اولیه، هم در توزیع نقدی و هم در توزیع سهام است.

وای هرچند انصافا پارسال نسبت به شیوع خیلی زیاد بود.

سال گذشته عظیم بود. هر روز تا یک روز در میان سهام دارید – چیزی خریداری شده یا چیزی عمومی است. بنابراین از نظر اینکه بشقاب ها پول خود را پس می گیرند، امسال بد بوده است. و سپس چیزهایی که [has] امسال توزیع شد که بیشتر آن نصف شد. Didi و Robinhood هر دو توزیع‌هایی بودند که در ژانویه و فوریه انجام شدند – این دو بزرگترین توزیع سهام در سال جاری بودند. [for many investors] – و دیدی قفل را باز کرد و سه یا چهار دلار داد و حالا دو دلار است. رابین هود [was distributed] در 15 دلار و اکنون در 11 دلار و قیمت عرضه اولیه آن است [in August] 35 دلار بود.

با به سر گذاشتن کلاه خود به عنوان مدیر صندوق، آیا همین کار را با نگه داشتن سهام خود به امید بازگشت قیمت ها انجام می دهید؟

سال گذشته ما سیاستی داشتیم که به طور خودکار چیزهایی را برای یک دوره زمانی خاص فروختیم، اما در پایان سال گذشته و در ژانویه، زمانی که همه چیز شروع به خراب شدن کرد. [more turbulent] و ما نمی دانستیم که آیا بازار بهبود خواهد یافت یا خیر، دو اوراق بهادار با ارزش قابل توجهی را در اختیار داشتیم که باید آنها را می فروختیم، اما نگه داشتیم و همچنان نگه داریم. بنابراین ما به نوعی در یک قایق هستیم، جایی که دو چیز داریم که به آنها چسبیده ایم و نمی خواهیم آن ها را بفروشیم یا توزیع کنیم.

با توجه به اتفاقاتی که در سه ماهه اول افتاد، آیا فرصت بیشتری برای خرید سهام ثانویه تخفیف خورده شرکت ها یا حتی تامین مالی پرتفوی ها می بینید؟

گزارش در مورد صندوق های تامینی [their net asset value] فصلی و من Q4 دارم [reports] در همه چیز و من منتظر Q1 هستم [reports, which reflect performance through March 31].

اگر یک صندوق دارای سهام عمومی باشد – به معنای واقعی کلمه هر یک از آنها در سه ماهه اول – کاهش آن چیزها خواهد بود. اما این یکی دو ماه پیش در حساب سرمایه شما گزارش نمی شود. پس بیایید منتظر بمانیم و ببینیم که چگونه همه چیز بیرون می ریزد و [these other fund managers] من همچنین می خواهم ببینم او آبکشی می کند، درست است؟

منظورم این است که اگر خانه ای دارید و در آذر ماه ده میلیون دلار ارزش داشت و حالا بعد از گذشت چهار ماه، شش میلیون دلار شده است، آیا می فروشید؟ می گفتی: «چی شده؟ چطور ممکن است؟ اگر کسی بیاید و خانه همسایه شما را به قیمت 5 میلیون دلار بخرد، می گویید: “باشه، متوجه شدم، درست است. او در واقع سقوط کرد. باد کرده بود.»