منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بودجه VC برای پروژه های رمزنگاری در ماه مه کاهش یافت، اما بسیاری از سرمایه گذاران باقی مانده اند

بودجه VC برای پروژه های رمزنگاری در ماه مه کاهش یافت، اما بسیاری از سرمایه گذاران باقی مانده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بودجه VC برای پروژه های رمزنگاری در ماه مه کاهش یافت، اما بسیاری از سرمایه گذاران باقی مانده اند

در سال 2022، ماه به ماه، سرمایه در ارزهای دیجیتال با سرعت کمتر قابل توجهی در حال گسترش است، اما در طرح بزرگ، سطوح به طور قابل توجهی بالاتر از سال گذشته است، که نشان می دهد فضا به طور قابل توجهی رشد کرده است و اکنون نوار بسیار بالاتر است.

بر اساس گزارش Dove Metrics، مجموع سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در فضای کریپتو 38 درصد از 6.829 میلیارد دلار در آوریل به 4.219 میلیارد دلار در ماه می کاهش یافت. اگرچه میزان سرمایه سرمایه گذاری شده در ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت در حال کاهش است، اما به طور قابل توجهی بیشتر از یک سال قبل است: میزان سرمایه سرمایه گذاری شده در فضا در ماه گذشته از 2.233 میلیارد دلار در می 2021، 89 درصد افزایش یافته است.

Will Nuell، سرمایه گذار در Galaxy Digital Principal Investments، به TechCrunch گفت: ممکن است سرمایه در طول ماه به دلیل افزایش شکاف بین ارزش گذاری بازار خصوصی و عمومی برای سهام و شبکه های غیرمتمرکز کاهش یافته باشد. “[It] سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر را در ارزیابی‌های خود سخت‌گیرانه‌تر کرد و باعث افزایش اسپرد بین «تقاضاها و پیشنهادات سرمایه‌گذاران» شد.»

به گفته Stan Miroshnik، شریک و یکی از بنیانگذاران 10T Holdings، ارزش گذاری قطعاً در حال تنظیم مجدد است.

میروسنیک به TechCrunch گفت: «زمان خرید سرمایه گذارانی مانند ما فرا رسیده است. ارزیابی‌ها دریافت شده و شرکت‌های بزرگ اکنون با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌شوند.»

ساوراب شارما، رئیس بخش، گفت: «به طور کلی، بین افرادی که در سطح درک این فضا هستند تفاوت زیادی وجود دارد – این وجوه ممکن است در پس‌زمینه باشند – اما صندوق‌های رمزنگاری محلی واقعی مطمئن هستند که به سرمایه‌گذاری هنگفت ادامه خواهند داد. به TechCrunch گفت: سرمایه گذاری در Jump Crypto. این بار ما بهترین کارآفرینان بلند مدت را پیدا می کنیم.

بر اساس گزارش Dove Metrics، از نظر جایی که سرمایه گذاری می شود، زیرساخت بلاک چین با 21٪ بیشترین سرمایه را دارد و پس از آن تامین مالی غیرمتمرکز، تامین مالی متمرکز، NFT و سایر دسته های وب 3 قرار دارند. سازمان های غیرمتمرکز خودمختار (DAOs) با 2 درصد کمترین سرمایه گذاری را داشته اند.

حرکت به سمت بازار سرمایه پسند

گیب فرانک، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Arcade به TechCrunch گفت: «رتبه‌بندی بازارهای خصوصی و عمومی ضربه خورده است. کریپتو یک دسته از دارایی‌های ریسکی است و منابع مالی می‌توانند به سرعت از بین بروند.

فرانک گفت که بازار در دو سال گذشته برای بنیانگذاران راحت بوده است، اما اکنون به سمت سرمایه‌پسند تغییر می‌کند.

«تامین مالی پروژه‌های کوچک‌تر که به یارانه‌های نمادین و رویدادهای اولیه نقدینگی وابسته هستند، در حال کم‌رنگ شدن است. سرمایه VC تا حد زیادی در حاشیه است، اما همچنان در پروژه های Tier 1 با فرصت های بازار روشن و یک پایه محکم به کار می رود.