منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بوش برای مقابله با کمبود تراشه، 296 میلیون دلار در تولید نیمه هادی سرمایه گذاری می کند

بوش برای مقابله با کمبود تراشه، 296 میلیون دلار در تولید نیمه هادی سرمایه گذاری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

بوش در حال افزایش سرمایه گذاری قبلی اعلام شده خود در تولید نیمه هادی است تا همچنان از کمبود تراشه ها جلوگیری کند. این شرکت علاوه بر 473 میلیون دلاری که بوش در سال گذشته قول داده بود در سال 2022 هزینه کند، 296 میلیون دلار دیگر به امکانات تولید جدید اضافه می کند.

بیشتر سرمایه سال گذشته به کارخانه جدید وافل 300 میلی متری بوش در درسدن اختصاص یافت، با حدود 57 میلیون دلار برای روتلینگن، نزدیک اشتوتگارت، جایی که بوش در دسامبر تولید خود را آغاز کرد. این بودجه جدید تقریباً به طور انحصاری به روتلینگن برای ایجاد فضای تولید جدید و در مجموع 44000 متر مربع فضای تمیز مدرن از هم اکنون تا سال 2025 اختصاص خواهد یافت، حرکتی که این شرکت در پاسخ به تقاضای رو به رشد برای سنسورهای سیستم های نیمه هادی و میکروالکترومکانیکی (MEMS) انجام می دهد. هم در بازار خودرو و هم در بازار لوازم الکترونیکی مصرفی.

مارکوس هاین، عضو هیئت مدیره بوش و رئیس بخش کسب و کار Mobility Solutions گفت: «بوش در حال حاضر یک تولیدکننده پیشرو در تراشه‌های کاربردهای خودرویی است. و این موقعیتی است که ما قصد داریم آن را تثبیت کنیم.»

(اتاق های تمیز شده به طور ویژه طراحی و محصور شده اند تا مواردی مانند ذرات معلق در هوا، دما، روشنایی، سر و صدا، فشار هوا و سایر عوامل محیطی را بتوان به شدت کنترل کرد. از آنجایی که نیمه هادی های بوش، مانند بسیاری دیگر، از کاربید سیلیکون ساخته شده اند، فرآیند تولید نیاز به شفافیت مطلق دارد – سیلیکون در ماسه است و باید قبل از استفاده از آن برای تولید تصفیه شود.

دکتر استفان هارتانگ، رئیس هیئت مدیره بوش، در بیانیه ای گفت: «ما به طور سیستماتیک ظرفیت تولید نیمه هادی خود را در روتلینگن افزایش می دهیم. این سرمایه گذاری جدید نه تنها موقعیت رقابتی ما را تقویت می کند، بلکه به نفع مشتریان ما خواهد بود و به مبارزه با بحران در زنجیره تامین نیمه هادی ها کمک می کند.

کارخانه های وافل روتلینگن وافل های 6 و 8 اینچی تولید خواهند کرد. امروزه از صفحات 6 اینچی به اندازه صفحات 8 یا 12 اینچی استفاده نمی شود، اما این فرآیند می تواند هزینه های تولید محصولات نیمه هادی مانند LED ها و سنسورها را کاهش دهد. از سال 2019، کمبود صفحات ویژه 8 اینچی وجود دارد و عمدتاً در مواردی مانند سنسورها، MCU و تراشه‌های ارتباط بی‌سیم استفاده می‌شوند. بوش می‌گوید گسترش روتلینگن به تقاضای فزاینده برای MEM در بخش‌های خودرو و مصرف‌کننده و نیمه‌هادی‌های کاربید سیلیکون کمک خواهد کرد.

کارخانه درسدن بوش تراشه های سیلیکونی 12 اینچی بیشتری تولید خواهد کرد که برای تولید محصولات با کارایی بالا مانند پردازنده ها، مدارهای مجتمع منطقی و حافظه ها استفاده می شود.

هان می‌گوید: «روش‌های هوش مصنوعی همراه با اتصال به ما کمک کرده است تا به بهبود مستمر و مبتنی بر داده در تولید دست یابیم و در نتیجه تراشه‌های بهتر و بهتری تولید کنیم. “این شامل توسعه نرم افزاری است که امکان طبقه بندی خودکار نقص را فراهم می کند. بوش همچنین از هوش مصنوعی برای بهبود جریان مواد استفاده می کند. با سطح بالای اتوماسیون خود، این محیط تولید مدرن در روتلینگن از آینده کارخانه و مشاغل افرادی که در آنجا کار می کنند محافظت می کند.

بوش همچنین قصد دارد نیروگاه فعلی خود را با ساختن یک ساختمان اضافی برای سیستم های قدرت رسانه ای گسترش دهد. منطقه تولید جدید باید در سال 2025 شروع به کار کند.