منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • بوش Five.ai را پس از اینکه استارت‌آپ خود مدیریتی به B2B تبدیل کرد و سپس به فروش رسید، استفاده می‌کند

بوش Five.ai را پس از اینکه استارت‌آپ خود مدیریتی به B2B تبدیل کرد و سپس به فروش رسید، استفاده می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بوش Five.ai را پس از اینکه استارت‌آپ خود مدیریتی به B2B تبدیل کرد و سپس به فروش رسید، استفاده می‌کند

ادغام در دنیای رانندگی خودران با آخرین پیشرفت از اروپا در حال پیشرفت است. امروز، بوش اعلام کرد که Five.ai، یک شرکت رانندگی خودکار نوپا را که با جاه طلبی های بزرگ برای ساخت و مدیریت ناوگان روباتیک خود شروع کرده بود، خریداری می کند، اما در نهایت به توسعه فناوری به عنوان یک بازی B2B روی آورد.

شرکت ها گفتند که شرایط مالی این معامله فاش نشده است، اما Five به دنبال خریدار بود و بوش گفت که معامله را قبل از “سایر نامزدها برای تصاحب” تضمین کرده است. نه تنها یک IP از Five، بلکه حدود 140 کارمند در بریتانیا نیز دریافت خواهد کرد. بوش خاطرنشان کرد که این خرید هنوز در انتظار تایید قانونگذاران، به ویژه مقامات ضد انحصار است.

پنج نفر حدود 78 میلیون دلار سرمایه جذب کرده اند و طبق گفته PitchBook، آخرین بار در آخرین دور آن 216 میلیون دلار ارزش گذاری شده است، سرمایه گذاری 41 میلیون دلاری در مارس 2020 که مصادف با چرخش B2B شرکت بود.

سرمایه گذاران Five ترکیبی از حامیان استراتژیک و مالی بودند، از جمله غول بیمه Direct Line، دولت بریتانیا و سرمایه گذاران خطرپذیر مانند Notion و Lakestar … و همچنین Sistema، غول سرمایه گذاری روسی که در فهرست لندن قرار دارد و اثرات تحریم ها را احساس می کند. برای کشور خود: اخیراً، او گفت که ممکن است مجبور شود از LSE خارج شود، زیرا به نظر می رسد روسیه آماده تصویب قانونی است که شرکت های روسی را ملزم می کند برنامه های سپرده گذاری خارجی خود را متوقف کنند.

مشخص نیست که چگونه و آیا این جزئیات به تجارت خود Five و سهام Sistema در شرکت مربوط می شود و آیا Sistema به نوبه خود سهامدار Bosch خواهد شد یا خیر. ما با یک سخنگوی Five تماس گرفتیم تا در مورد Sistema و سایر سرمایه گذاران بپرسیم و زمانی که پاسخی دریافت کنیم به روز رسانی خواهیم کرد.

بوش – مدت‌هاست درگیر فناوری خودروهای خودران است، اگرچه مانند بسیاری از جاه‌طلبی‌های اعلام‌شده بوش – یک OEM و تامین‌کننده بزرگ برای صنعت خودرو است و در سال 2017 با دایملر همکاری کرد، جایی که قول داد وسایل نقلیه کاملاً خودمختار در پنج سال آینده تولید شود. (که در حال حاضر …) – توسط واقعیت خودرانی پیشی گرفته اند. این هم برای فایو حقیقتی سخت بود.

استن بولاند، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، در سال 2020 به من گفت: “یک سال و نیم پیش، ما فکر می کردیم که احتمالاً کل آن را می سازیم و آن را به عنوان یک سیستم کامل به بازار می آوریم.” اما به تدریج متوجه شدیم که چقدر عمیق و پیچیده خواهد بود. بودن. احتمالاً در سال 2019 متوجه شدیم که کار درست این است که روی بخش‌های کلیدی تمرکز کنیم.

به طور کلی، Five اخیراً بسیار بی‌صدا بوده است: آخرین بار فید خبری خود را با مشارکت با یک استارت‌آپ فناوری مستقل دیگر، Cognata، در ژانویه 2021، بیش از یک سال پیش، به‌روزرسانی کرد. و آخرین پست او در وبلاگ Medium، در مورد کار چابک، در ژوئن 2021 بود.

همانطور که Five روی روی آوردن به نرم افزار متمرکز بود، بوش قبلاً یک بازیگر بسیار فعال در این بازار و نحوه ارتباط آن با سیستم های خودران و سایر نرم افزارها و سخت افزارهای نسل بعدی بود، اما همچنین در شرکت های خودروهای خودران نیز سرمایه گذاری می کرد: این بخشی از لیست حامیان استراتژیک مومنتا در چین.

“رانندگی خودکار برای ایمن تر کردن ترافیک تنظیم شده است. دکتر مارکوس هاین، عضو هیئت مدیره بوش و رئیس بخش کسب و کار Mobility Solutions، می‌گوید: ما می‌خواهیم Five به توسعه نرم‌افزار ما برای رانندگی خودکار ایمن و ارائه فناوری ساخت اروپا به مشتریان خود انگیزه بیشتری بدهد. دفتر مرکزی پنج در کمبریج، انگلستان، بخشی از بخش راه حل های محاسباتی بین دامنه ای بوش خواهد بود.

«مقیاس در ساخت فناوری رانندگی خودکار مهم است. بوش با فناوری‌های اصلی و حوضچه‌های داده عظیمی که برای بازاریابی سیستم‌های خودران ایمن ضروری است، پیشرو جهانی در فناوری‌های کمک رانندگی است. Stan Boland امروز در بیانیه ای افزود: ما هیجان زده هستیم که Five بخشی از قدرتمندترین بازیکن SAE سطح 4 در اروپا خواهد بود و بخشی از موفقیت آینده بوش خواهد بود.

این معامله در میان تعدادی دیگر از بازی های M&A در وسایل نقلیه خودران جهانی، از جمله خرید دارایی های Optimus Ride توسط Magna انجام می شود. جنرال موتورز سهام سافت بانک در کروز را خرید. فولکس‌واگن می‌خواهد دستگاه رانندگی خودکار هوآوی را بخرد. متخصص Lidar Luminar خرید Freedom Photonics; و بیشتر.

با کسب اطلاعات بیشتر، این پست را به روز خواهیم کرد.