منو سایت

بیایید وانمود کنیم که سیلوهایی در استارتولند وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
بیایید وانمود کنیم که سیلوهایی در استارتولند وجود دارد

من خیلی به سیلوها یا کمبود آنها در استارتاپلند فکر کردم. گاهی اوقات یک دیوار مصنوعی وجود دارد که بین شرکت ها در مراحل مختلف رشد بالا می رود، در حالی که در واقع همه در یک اتاق هستند، عینک زنگ می زنند و روی یک فرش تلو تلو می خوردند.

بگذارید دقیق تر بگویم. از آنجایی که بازار در مراحل پایانی برای شرکت‌های فناوری سرد می‌شود، بسیاری از سرمایه‌گذاران در مراحل اولیه می‌گویند که شرکت‌های پرتفوی آن‌ها به شدت تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، زیرا سال‌ها فاصله دارند و سرمایه کافی برای غلبه بر عدم اطمینان دارند. همین انرژی در این هفته در مرحله اولیه TechCrunch آشکار شد. پیتر بویس دوم از Stellation Capital متواضعانه به من گفت که بر اساس فهرستی از اصطلاحاتی که دیروز نوشت، ما هنوز در بازار مناسبی برای بنیانگذاران هستیم، در حالی که چند کارآفرین آنقدر زیرکانه به من یادآوری کردند که شرط‌بندی‌های آزمایشی هنوز هم دورهای مالی قابل توجهی را جذب می‌کنند.

من به خوش بینی اعتقاد دارم و به این زمان در استارت آپ ها در مراحل اولیه به عنوان یک راه حل فکر می کنم، نه یک بازپرداخت. اما داده های جدید PitchBook و NVCA نشان می دهد که دلار در همه جا در حال تغییر است.

آخرین گزارش می گوید سرمایه گذاران خطرپذیر در سه ماهه اول نزدیک به 71 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند که از هر سه ماهه سال 2021 عقب تر است، اما همچنان از کل قبل از همه گیری جلوتر هستند. تیم تحقیقاتی با کاوش عمیق‌تر در مرحله اولیه، گزارش می‌دهد که حجم معاملات بذر بیشتر به هنجارهای تاریخی نگاه می‌کند تا پوچ‌های خارق‌العاده (خوب، خب، قسمت آخر را انجام دادم). در عین حال، برآوردها با میانگین تخمین قبل از پول 12 میلیون دلاری به رشد خود ادامه می دهند. یک دوگانگی خنده دار که سرمایه گذاران باید برای آن پول زیادی بپردازند.