منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تای هنی، نماد ورزش Athleisure، 9.8 میلیون دلار بودجه جدید برای راه اندازی جوایز بلاک چین جمع آوری کرد.

تای هنی، نماد ورزش Athleisure، 9.8 میلیون دلار بودجه جدید برای راه اندازی جوایز بلاک چین جمع آوری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تای هنی، نماد ورزش Athleisure، 9.8 میلیون دلار بودجه جدید برای راه اندازی جوایز بلاک چین جمع آوری کرد.

تای هانی، بنیانگذار Outdoor Voices، با تبدیل کردن لباس‌های ورزشی به محبوب‌ترین ترند در میان غیرورزشکاران، شهرتی برای خود به‌دست آورد. اکنون این کارآفرین 33 ساله شرط می‌بندد که می‌تواند دو نفر دیگر را که مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند – برندهای مصرف‌کننده و ارزهای دیجیتال – گرد هم آورد.

هانی این هفته به پادکست Chain Reaction TechCrunch پیوست تا در مورد آخرین تلاش خود، Try Your Best (TYB) صحبت کند. هانی گفت: این استارت آپ از فناوری بلاک چین برای کمک به برندها برای ایجاد وفاداری مشتری بدون نیاز به اتکا به خرید تبلیغات گران قیمت در پلتفرم های رسانه های اجتماعی شخص ثالث استفاده می کند.

هانی گفت که برندها از TYB که بر روی بلاک چین Avalanche ساخته شده است، برای ایجاد جوامع خود در زنجیره ای از مشتریان وفادار استفاده می کنند. از طریق TYB، این برندها می‌توانند به مشتریان خود برای شرکت در جامعه با سکه‌های مجازی پاداش دهند، مشابه امتیازهای وفاداری که می‌توانند در ازای محصولات فیزیکی از آنها استفاده کنند.

هانی گفت: «ما به برندها اجازه می‌دهیم کانال اجتماعی خود را ایجاد کنند تا بتوانند هر تعداد از مخاطبان فعلی خود را به آن کانال جذب کنند. در مقابل، زمانی که برندها از پلتفرم هایی مانند اینستاگرام برای ایجاد جوامع استفاده می کنند، با مشتریان خود ارتباطی ندارند و می توانند به شدت تحت تاثیر تغییرات قیمت تبلیغات و رابط کاربری در سراسر پلتفرم قرار بگیرند.

در پادکست Chain Reaction، هانی برای اولین بار اعلام کرد که شرکت جدیدش در آستانه تعطیلی دور دوم بودجه سازمانی خود است. سخنگوی شرکت به ما گفت که از زمان ضبط اپیزود، TYB دور 9.8 میلیون دلاری را با سرمایه گذاران جدید Unusual Ventures و Sogal Ventures، با سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذار فعلی Castle Island تکمیل کرده است.

هانی که Outdoor Voices را در سال 2020 در میان ضررهای فزاینده و اختلافات داخلی با رئیس وقت هیئت مدیره شرکت ترک کرد، اولین بار TYB را در بهار گذشته در حالت آزمایشی راه اندازی کرد. TYB با 2 میلیون دلار بودجه از جزیره Castle متمرکز بر بلاک چین از دروازه خارج شد، مبلغی نسبتاً متوسط ​​در مقایسه با 60 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر که توسط Outdoor Voices از زمان آغاز به کار آن در سال 2014 جمع آوری شده بود. از آن زمان، هنی در مورد برخی اظهار نظر کرده است. از درس‌هایی که او آموخته است، از مدیریت Outdoor Voices در گذشته آموخته است و می‌گوید که این شرکت خیلی سریع رشد می‌کند و خیلی سریع سرمایه جمع‌آوری می‌کند.

با TYB، هانی امیدوار است برخی از این درس ها را در ساخت یک شرکت جدید که از تجربه او در ایجاد روابط قوی با مشتری استفاده می کند، به کار گیرد. این پلتفرم قبلاً با کاهش فروش NFT برای یکی از شرکای خود، Joggy، یک برند سلامتی که توسط خود Haney راه اندازی شده و محصولات سلامتی مبتنی بر CBD را به فروش می رساند، راه اندازی شده است. هانی گفت که هر یک از اقلام کلکسیونر جوگی در مجموع بین 250 تا 500 مشتری بنیانگذار فروخته شد. هانی گفت که این 500 مشتری با ادامه رشد به 5 درصد از درآمد Joggy دسترسی خواهند داشت و در نهایت یک محصول رایگان و تخفیف برای دوستان و خانواده دریافت خواهند کرد.

هانی با توجه به یافته‌ای کلیدی که به گفته او از اجرای Outdoor Voices به دست آورده، این مزایا را به دست آورد. هانی گفت: «از نظر برندسازی، جامعه واقعاً کار می‌کند.» اما افزود که اکثر شرکت‌های مصرف‌کننده ابزار مناسبی برای استفاده حداکثری از جامعه خود ندارند. او گفت که در Outdoor Voices، مدیریت هزاران ارتباط با مشتری در مجموعه‌ای از کانال‌های پراکنده، از جمله Slack، SurveyMonkey و Google Docs، اندازه‌گیری قدرت جامعه را دشوار کرده و جمع‌آوری بازخورد مشتری را با چالش مواجه کرده است.

دومین دیدگاه بزرگی که او برای استارتاپ جدیدش به ارمغان می آورد این است که کانال های سنتی برای جذب مشتری برای برندهای مصرف کننده بسیار گران هستند و در نهایت “مشتریان ارزشمند را جذب نمی کنند.” هانی اضافه کرد که Outdoor Voices چهار برابر ارزش مشتریان را تشخیص داد که از طریق لمس قوی، استراتژی‌های تجربه شده مانند رویدادهای محلی در مقایسه با تبلیغات آنلاین به ارمغان آورد.

“[Outdoor Voices] 30 تا 40 درصد از دلارهایمان را که مستقیماً برای بزرگ‌ها جمع‌آوری می‌کنیم خرج خواهیم کرد [social media] بستر، زمینه. هانی گفت: «من فکر می‌کنم عاقلانه‌تر است که مثلاً 5 درصد از آن را بگیریم و مستقیماً بین افرادی توزیع کنیم که همچنان دلارها را برای برند شما خرج می‌کنند.» او آموخت که درگیر کردن مشتریان در فرآیند توسعه محصول و اجازه دادن به آنها برای انتخاب رنگ و چاپ برای طرح‌های جدید برند، اغلب منجر به تبدیل قوی مجموعه می‌شود و منجر به چسبندگی محبوب‌ترین سبک‌های آن، از جمله لباس ورزشی نمادین می‌شود.

هانی توضیح داد که کانال‌های انجمن برای هر برندی که TYB با آن کار می‌کند منحصراً در دسترس مشتریانی است که کلکسیون‌های NFT آن برندها را دارند. هنگامی که مشتریان بخشی از جامعه شدند، می توانند امتیازات وفاداری را کسب کنند که بر اساس ترجیحات هر نام تجاری متفاوت عمل می کند، مانند برنامه جوایز Joggy بر اساس درآمد. TYB همچنین یک مکانیسم بازی برد-برد به نام «کارت تکرار» راه‌اندازی کرده است که در آن برند می‌تواند یک ماموریت یا هدف خاصی را برای مشتریان خود تعیین کند تا تعامل را افزایش دهد و بر اساس پیشرفت آنها به سمت آن هدف – مانند دو و میدانی – به آنها پاداش دهد. او گفت که این برند پوشاک که با TYB کار می کند، می تواند به مشتریان خود برای ورزش هفت روز متوالی پاداش دهد.

در حال حاضر، هانی گفت که تمرکز اصلی TYB ارائه ویژگی‌های تجربی به دارندگان ارزش کلکسیونر NFT است، نه اینکه انتظار داشته باشد دارایی‌ها صرفاً بر اساس شناخت برند ارزش انباشته کنند.

“ما برای تلنگر یا بازار ثانویه برای ارزش کلکسیونر بهینه سازی نمی کنیم. ما واقعاً روی مارک هایی تمرکز می کنیم که کلکسیون هایی را ارائه می دهند که دارای کاربرد هستند. به همین دلیل است که من عمدا از کلمه کلکسیونی استفاده می‌کنم، زیرا می‌دانم که NFT‌ها مقداری توشه دارند و ما باید کارهایی را که این فناوری می‌تواند انجام دهد را دوباره معرفی کنیم، که مردم تمایل بیشتری به پذیرش آن دارند.

هانی گفت که TYB با بیش از 30 برند در برنامه آزمایشی خود کار می کند، از جمله Hill House Home، خالق ویروس “nap nap” و شرکت جواهرات Vada. وی افزود که این شرکت حدود 300 مشتری بالقوه در خط لوله دارد که محدود به شرکت هایی با مدل DTC نیست.

هانی، با اشاره به اینکه او می‌خواهد چند شروع اولیه موفقیت‌آمیز باشد، گفت: «مطمئناً شرکت‌هایی وجود دارند که در حال حاضر طرفداران مشتاق و متعهد زیادی دارند، و ما از اینجا شروع می‌کنیم.

جای تعجب نیست که هانی به اهداف بلندمدت بلندمدت تری برای TYB روی آورده است.

هانی گفت: “من بسیار مشتاقم که این مخاطبان جوان تر، به خصوص زن جوان تر را به فضای وب 3 معرفی کنم، زیرا پتانسیل رونق مالی واقعی وجود دارد.” “و هیچ راهی بهتر از برندهایی که آنها دوست دارند برای من وجود ندارد.”

قسمت های پادکست Chain Reaction هر پنجشنبه ساعت 12:00 PDT منتشر می شود. با ما در اپل، اسپاتیفای یا پلتفرم پادکست جایگزین مورد نظر خود مشترک شوید تا هر هفته با ما همراه باشید.