تحقیقات اخیر اپل نشان می دهد که اقتصاد برنامه های iOS از 2.2 میلیون شغل در ایالات متحده پشتیبانی می کند

تحقیقات اخیر اپل نشان می دهد که اقتصاد برنامه های iOS از 2.2 میلیون شغل در ایالات متحده پشتیبانی می کند

در حالی که قانون فروشگاه اپلیکیشن که غول های فناوری اپل و گوگل را هدف قرار می دهد در کنگره پیش می رود، اپل امروز دو گزارش جدید منتشر کرد تا نشان دهد اقتصاد اپلیکیشن تا چه حد در مدیریت خود موفق بوده است. این شرکت به شرکت های خارجی دستور داد تا تجزیه و تحلیل های مربوط به رشد شغل و سود در جامعه توسعه دهندگان iOS را آماده کنند. مطالعات نشان داده است که اقتصاد اپلیکیشن‌های iOS اکنون از بیش از 2.2 میلیون شغل در ایالات متحده پشتیبانی می‌کند و افزایش 118 درصدی درآمد توسعه‌دهندگان کوچک ایالات متحده را در دو سال گذشته نشان می‌دهد.

اپل دوباره برای یک گزارش از Analysis Group استفاده می کند – همان شرکتی که از آن برای اجرای گزارش ها استفاده می کند تا از موقعیت خود در ساختار کمیسیون خود پشتیبانی کند یا میزان رو به رشد معاملاتی را که از طریق برنامه ها انجام می شود برجسته کند. به عنوان مثال، در سال گذشته، این رقم با 24 درصد افزایش به 643 میلیارد دلار رسید، در حالی که اپل اشاره کرد که حدود 90 درصد از این فاکتورها و فروش ها بدون کمیسیون بوده است.

نکته بزرگ‌تری که اپل سعی می‌کند با هر گزارش جدید بیان کند این است که سیستم فعلی اپل به خوبی کار می‌کند – منصفانه است. که کمیسیون های آن با فروشگاه های نرم افزاری رقیب و سایر بازارهای نرم افزاری قابل مقایسه است. و اینکه، در نهایت، کسب و کار فروشگاه اپلیکیشن اپل برای اقتصاد خوب است. اما لحن اصلی همچنین هشداری به تنظیم کننده های بالقوه است: مواظب باشید با چه چیزی قاطی می کنید. گزارش های امروز هم تقریباً یکسان است.

در مطالعه ای که توسط گروه آنالیز پشتیبانی می شود، اپل اعلام کرد که درآمد توسعه دهندگان کوچک در اپ استور در سال 2019 در دو سال گذشته 113 درصد افزایش یافته است و بیش از 2 برابر رشد درآمد توسعه دهندگان بزرگتر را پشت سر گذاشته است. در ایالات متحده، توسعه دهندگان کوچکتر از سال 2019 شاهد افزایش 118 درصدی درآمد بوده اند. به گفته اپل، این توسعه دهندگان کوچک کسانی هستند که سالانه تا 1 میلیون دلار درآمد دارند و کمتر از 1 میلیون دانلود در سال دارند.

اعتبار تصویر: سیب

جالب اینجاست که اپل از نظر درآمد از توسعه دهندگان کوچک جلوتر است و دانلودها، با توجه به اینکه برنامه کسب و کار کوچک App Store خود، که در 1 ژانویه 2021 راه اندازی شد، تنها از آستانه 1 میلیون دلاری برای کاهش کمیسیون توسعه دهندگان کوچک از 30٪ به 15٪ استفاده می کند. تعداد مشخصی از دانلودها به عنوان آستانه برای این برنامه استفاده نمی شود. اگر اپل در سال‌های آینده به همان نرخ رشد ادامه دهد، نمی‌توان مقایسه مستقیمی بین این ارقام و برنامه کسب‌وکارهای کوچک انجام داد.

این گزارش همچنین تعداد توسعه‌دهندگان جدیدی را که در سال 2021 به اکوسیستم اپ استور ملحق می‌شوند، بررسی می‌کند و اشاره می‌کند که تقریباً 24 درصد از اروپا، 23 درصد از چین، 14 درصد از ایالات متحده، 4.3 درصد از ژاپن و 34 درصد از سایر مناطق از جمله کره آمده‌اند. ، هند و برزیل. تعداد توسعه دهندگان کوچکتر نیز در دو سال گذشته افزایش یافته است، طبق گفته بریتانیا تقریباً 40٪ از سال 2019 و در آلمان بیش از 25٪.

اگرچه اپل معتقد است که این داده ها می تواند به موفقیت اپ استور کمک کند، اما این ارقام اهمیت اپ استور را برای طیف گسترده ای از توسعه دهندگان جهانی نشان می دهد. این به نوبه خود می تواند به نشان دادن اینکه چرا چنین سیستم بزرگ و قدرتمندی به دلیل مقررات و رقابت بیشتر باشد کمک کند.

این در حال انجام است. همانطور که کنگره حساب‌های فروشگاه اپلیکیشن خود را در ایالات متحده تحمیل می‌کند، اصلاحات فناوری بزرگ اپل از طریق قانون بازارهای دیجیتال (DMA) در اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود که انتظار می‌رود در بهار امسال معرفی شود. DMA مجموعه ای از پیش نیازها را برای به اصطلاح پورتال های اینترنتی معرفی می کند که احتمالاً برای اپراتورهای فروشگاه برنامه های کاربردی بزرگ اعمال می شود. در بریتانیا، یک گزارش موقت توسط تنظیم‌کننده رقابت در دسامبر گذشته نشان داد که اپل، مانند گوگل، احتمالاً با تداخل کنترل بر فروشگاه‌های اپلیکیشن‌های خود، زمانی که دولت قانونی را برای توانمندسازی یک رژیم برنامه‌ریزی شده قبلی برای تنظیم مقررات غول‌های فناوری به تصویب برساند، مواجه خواهد شد. با قدرت بازار تثبیت شده اتحادیه اروپا اخیراً با پیش راه اندازی مجدد خود برای مقابله با فناوری پیشرفته موافقت کرده است.

اپل اخیراً با یکی از الزامات DMA به شدت مبارزه کرده است تا به کاربران اجازه دهد برنامه‌هایی را خارج از اپ استور نصب کنند که به آن بارگذاری جانبی نیز می‌گویند. اپل به شدت استدلال می کند که اجازه شارژ جانبی باعث می شود آیفون برای کاربران نهایی ایمن و ایمن کمتر شود. در ایالات متحده، اپل درگیر شکایتی علیه سازنده بازی Fortnite Epic Games به همین دلیل است – سازنده می خواهد به کاربران اجازه دهد برنامه های خود را بدون پرداخت کمیسیون به اپل نصب کنند، از جمله میزبانی آنها در اپ استور و فرآیند خود. پرداخت های خودشان این ادعا در دادگاه تجدید نظر است.

گزارش‌های امروز حتی حاکی از آن است که برخی از توسعه‌دهندگان بزرگ – شاید آنهایی که در واقع به اندازه Epic هستند – موفقیت موبایل خود را مدیون اپ استور اپل هستند.

این مطالعه رشد توسعه‌دهندگانی را نشان می‌دهد که در سال 2021 بیش از 1 میلیون دلار در اپ استور درآمد داشته‌اند و نشان می‌دهد که 45 درصد از توسعه‌دهندگان بزرگ امروزی یا در اپ استور نبودند یا قبل از پنج سال کمتر از 10000 دلار سود داشتند.

اعتبار تصویر: سیب

در حالی که دسترسی به داده های جدید از اپ استور همیشه جالب است، تحقیقات اخیر اپل تنها نشان می دهد که اپ استور در طول سال ها چقدر قدرتمند شده است. این اکوسیستمی است که مسئول میلیاردها دلار تجارت است که باعث رشد شغل می شود، و تصمیمات اپل در مورد توافقنامه های تقسیم درآمد و سیاست های توسعه دهندگان می تواند میلیون ها کسب و کار را تحت تاثیر قرار دهد.

اپل این گزارش ها را به پایان رساند و اشاره کرد که اندازه اپ استور در حال حاضر به 1.8 میلیون برنامه افزایش یافته است. بیش از 600 میلیون نفر در هفته از این فروشگاه بازدید می کنند و اپل بیش از 30 میلیون توسعه دهنده ثبت شده دارد.

این گزارش ها قبل از کنفرانس سالانه توسعه دهندگان WWDC اپل، از 6 تا 10 ژوئن منتشر شده است.