منو سایت

تسلا بسته کانکتور موبایل نسل 2 را که در خرید خودرو گنجانده شده است، می‌کشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تسلا بسته کانکتور موبایل نسل 2 را که در خرید خودرو گنجانده شده است، می‌کشد

خریدهای جدید تسلا دیگر با کانکتور نسل 2 همراه نخواهد بود. در عوض، خریداران می توانند کیت شارژ را با قیمت کاهش یافته 200 دلار اضافه کنند.

بسته کانکتور موبایل Gen 2 که شامل یک کابل 20 فوتی، آداپتور 220 ولت تا 240 ولت و کیسه ذخیره سازی است، اکنون در صورت خرید جداگانه 400 دلار قیمت دارد. کیت سطح 1 به یک پریز خانه استاندارد 110 ولت متصل می شود و حدود دو تا سه مایل به برد باتری خودرو در ساعت اضافه می کند. این به طور قابل توجهی کندتر از اتصال به یک اتصال دهنده دیواری یا ایستگاه شارژ عمومی است.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که تسلا در حال آماده شدن برای افزایش تولید در کارخانه‌های جدید گیگا در آستین و برلین است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در یک سری توییت در آخر هفته گفت که این تغییر به دلیل بازخورد مشتریان بوده است. ماسک در توضیح تصمیم برای فروش بسته به طور جداگانه، در توییتی نوشت: «آمار استفاده بسیار کم بود، بنابراین بیهوده به نظر می رسید. در سمت (کوچک)، آداپتورهای دوشاخه بیشتری را با کیت کانکتور موبایل اضافه خواهیم کرد.

از لحاظ تاریخی، تسلا آداپتورهای پلاگین را برای خرید جداگانه از کیت ارائه کرده است. اکنون مشخص نیست که کیت شامل کدام آداپتورها می شود.

ماسک همچنین گفت که اتصال موبایل برای رانندگانی که از کانکتور دیواری تسلا یا شبکه سوپرشارژر خودروساز استفاده می‌کنند، غیرضروری است. او گفت که به خریداران توصیه کرده است قبل از رسیدن خودرو، یک اتصال دهنده دیواری تسلا نصب کنند.

اگرچه اکثر رانندگان تسلا از طریق کانکتور دیواری یا ایستگاه شارژ شارژ می‌کنند، برخی می‌گویند کیت کانکتور موبایل هنگام کمپینگ یا سفر در مناطق دورافتاده بدون ایستگاه شارژ مفید است.

هنوز زود است که بگوییم سایر سازندگان خودروهای برقی مانند جنرال موتورز، فورد، نیسان یا ب ام و از تسلا الگوبرداری خواهند کرد یا خیر. سدان تمام الکتریکی کیا EV6 با کابل شارژ در دسترس نیست.