منو سایت

تسلا به دلیل نقض قانون هوای پاک از EPA سیلی به مچ خود دریافت کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

تسلا با پرداخت 275000 دلار جریمه با آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به دلیل نقض قانون هوای پاک فدرال در کارخانه خودروهای الکتریکی در فرمونت کالیفرنیا موافقت کرده است.

این تحریم برای شرکتی که تنها در سه ماهه چهارم سال گذشته 2.32 میلیارد دلار درآمد خالص داشته است تقریباً هیچ است.

EPA دریافت که تسلا از اکتبر 2016 تا سپتامبر 2019 مقررات خاصی به نام استانداردهای ملی انتشار آلاینده‌های خطرناک هوا برای پوشش سطح خودروها و کامیون‌های سبک را نقض کرده است، که می‌تواند افراد ساکن در جوامع اطراف را در معرض خطر سلامتی و محیطی قرار دهد. تاسیسات تسلا از مواد پوششی حاوی آلاینده های خطرناک هوا مانند فرمالدئید، اتیل بنزن، نفتالین و زایلن استفاده می کند.

بر اساس چندین درخواست برای اطلاعات از تسلا، EPA دریافت که تسلا یا برنامه کاری برای به حداقل رساندن انتشار آلاینده های خطرناک هوا از ذخیره سازی و ترکیب مواد مورد استفاده برای پوشش خودروهای تسلا ایجاد نکرده یا اجرا نکرده است. EPA همچنین دریافت که تسلا محاسبات انتشار ماهانه مورد نیاز را برای نشان دادن انطباق با استانداردهای فدرال انجام نداده و در جمع آوری و نگهداری تمام سوابق لازم مربوط به محاسبه نرخ انتشار آلاینده برای عملیات پوشش شکست خورده است.

این اولین باری نیست که تسلا یا تأسیسات آن در «فریمونت»، که همچنین یک سایت ادعایی تبعیض‌های جنسی و نژادی افسار گسیخته است، توسط EPA فراخوانی می‌شود. در سال 2019، تسلا با پرداخت 31000 دلار جریمه به دلیل عدم رعایت استانداردهای انتشار هوا به دلیل نشت تجهیزات، عدم رعایت الزامات مدیریت تولیدکننده‌های زباله خطرناک و عدم شناسایی کافی زباله‌های خطرناک برای برخی پسماندهای جامد تولید شده در سال موافقت کرد. تسهیلات به گزارش EPA. در آن زمان، تسلا همچنین مجبور شد 55000 دلار تجهیزات واکنش اضطراری برای اداره آتش نشانی شهر فرمونت خریداری کند.

مقامات تسلا در سال 2018 به CNBC گفتند، تسلا آتش‌سوزی‌های متعددی در مغازه رنگ‌فروشی کارخانه خود در فرمونت داشت، عمدتاً به این دلیل که فیلترهایی که برای تمیز کردن و انتقال هوا به داخل و خارج ساختمان طراحی شده‌اند، به وضوح با رنگ و بی‌رنگ پوشیده شده بودند.

EPA در بیانیه ای گفت: “نظارت بر رعایت یکی از مؤلفه های کلیدی مورد استفاده توسط EPA برای اطمینان از اینکه جامعه تحت نظارت قوانین و مقررات زیست محیطی را رعایت می کند.” «مورد امروز نمونه دیگری از نظارت بلندمدت آژانس بر انطباق این تسهیلات است. تسلا تخلفات ذکر شده در هر دو شهرک را اصلاح کرد و به انطباق بازگشت.