منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تسلا در یک سه ماهه “بسیار دشوار” رکورد تعداد خودروهای الکتریکی را تحویل می دهد

تسلا در یک سه ماهه “بسیار دشوار” رکورد تعداد خودروهای الکتریکی را تحویل می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تسلا در یک سه ماهه "بسیار دشوار" رکورد تعداد خودروهای الکتریکی را تحویل می دهد

تسلا روز شنبه گفت که بیش از 305000 خودروی الکتریکی در سه ماهه اول تحویل داده است، رکوردی که تحلیلگران انتظار دارند، حتی زمانی که تولید تحت تاثیر محدودیت های عرضه مرتبط با کووید و تعطیلی در زنجیره تامین قرار گرفته است.

“همین بود استثنایی سه ماهه سخت به دلیل اختلالات زنجیره تامین و سیاست صفر کووید چین “، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت روز شنبه توییت کرد. “کار استثنایی تیم تسلا و تامین کنندگان کلیدی روز را نجات داد.”

تسلا اعلام کرد که در سه ماهه اول 305407 دستگاه خودرو تولید و 310048 دستگاه خودرو تحویل داده است. اکثر خودروهای تولید و تحویل مدل Y و مدل 3 بودند. تسلا 295324 خودرو مدل Y و مدل 3 تحویل داد و 14724 خودرو مدل S و مدل X تحویل داد.

بسته به گروه مورد بررسی، ارقام تحویل مطابق با انتظارات تحلیلگران یا فراتر از آن بود. تحلیلگرانی که توسط Refinitiv مورد بررسی قرار گرفتند، انتظارات تحویل 308836 خودرو را نشان دادند، در حالی که آنهایی که توسط Factset مورد بررسی قرار گرفتند انتظار داشتند 317000 دستگاه باشد.

گزارش عرضه و تولید سه ماهه اول تسلا در بحبوحه فشار فزاینده در چین منتشر شده است، جایی که افزایش موارد COVID-19 باعث شده است تا دولت مسدود شود. تسلا دو بار در ماه مارس تولید خود را در شانگهای متوقف کرد. کارخانه گیگافکتوری تسلا در شانگهای روزانه حدود 2000 خودرو تولید می کند که بیشتر آنها مدل Ys و مدل 3s برای مصرف کنندگان چینی و بازار اروپا هستند.

تسلا توانست تولید خود را در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته افزایش دهد، زیرا کارخانه های جدید آنلاین ظاهر شدند. در سه ماهه اول سال 2021، تسلا بیش از 180000 خودرو تولید کرد و نزدیک به 185000 خودرو تحویل داد. اکنون که کارخانه جدید تسلا در برلین افتتاح شده است، تولید باید به رشد خود ادامه دهد.

تسلا همچنین روز شنبه اعلام کرد که درآمد سه ماهه اول را در 20 آوریل پس از بسته شدن بازار گزارش خواهد کرد. پرسش و پاسخ زنده با مدیریت تسلا در ساعت 5:30 بعد از ظهر دنبال خواهد شد.