منو سایت

تسلا دوباره مجبور به توقف تولید در Gigafactory در شانگهای شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تسلا دوباره مجبور به توقف تولید در Gigafactory در شانگهای شد

تسلا به دلیل افزایش موارد محلی کووید-19، کارخانه گیگافکتوری خود در شانگهای را برای دومین بار در این ماه تعطیل می کند. فولکس واگن و جنرال موتورز روز دوشنبه گفتند که عملیات آنها در شانگهای تحت تأثیر قرار نگرفته است.

کارخانه 24 ساعته تسلا تولید خود را به مدت چهار روز به حالت تعلیق درآورده است که از روز دوشنبه با ورود شانگهای به محاصره آغاز شده است. این خودروساز همچنین کارخانه را در اواسط مارس به مدت دو روز به دلیل از سرگیری مجدد ویروس در آنجا تعطیل کرد.

Gigafactory Shanghai، بزرگ‌ترین کارخانه خودروهای الکتریکی جهان، روزانه حدود 2000 خودرو تولید می‌کند که عمدتاً مدل Ys و Model 3s برای مصرف‌کنندگان چینی و یک بازار کلیدی اروپایی برای این خودروساز از جمله آلمان و ژاپن است. همراه با بحران زنجیره تامین جهانی، بسته شدن می‌تواند طرح اصلی بخش 3 تسلا را که اخیراً تحریک‌شده است، که ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در توییتی برای بحث درباره استراتژی خودروساز برای مقیاس‌پذیری به نسبت‌های «افراطی» در توئیتر منتشر کرد، مختل کند.

اکثر موارد جدید ویروس در چین در شانگهای قرار دارد و اکثر موارد بدون علامت گزارش شده است. روز دوشنبه، مقامات محلی یک محاصره دو مرحله ای را برای انجام آزمایشات گسترده آغاز کردند. این کارخانه در منطقه ای قرار دارد که تحت تاثیر فاز اول محاصره قرار دارد که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

تسلا اولین کارخانه اروپایی خود را در 15 مارس در برلین افتتاح کرد.

تسلا همچنین روز دوشنبه در پرونده ای در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که می خواهد سهام خود را برای پرداخت سود سهام به سهامداران تقسیم کند. این شرکت در نظر دارد پیشنهاد را در مجمع سالانه صاحبان سهام خود «افزایش تعداد سهام مجاز به سهام عادی … برای امکان تقسیم سهام عادی شرکت در قالب سود سهام» ارائه کند.

این شرکت آخرین بار در آگوست 2020 سهام خود را 5 به 1 تقسیم کرد.