منو سایت

تسلا قیمت ها را در محدوده خودروهای برقی خود افزایش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تسلا قیمت ها را در محدوده خودروهای برقی خود افزایش می دهد

تسلا برای دومین بار در یک ماه گذشته قیمت خودروهای برقی خود را افزایش داد. پس از افزودن 1000 دلار به برخی از مدل های دوربرد در هفته گذشته، این خودروساز در حال حاضر افزایش قیمت بسیار بیشتری را در محدوده خود اعمال کرده است. پسندیدن الکترک طبق گزارشات، قیمت آن اکنون از 46990 دلار برای مدل پایه 3 شروع می شود که 2000 دلار بیشتر از قبل است. مدل 3 دو موتور چهارچرخ متحرک اکنون 2500 دلار گران تر است و 54490 دلار قیمت دارد و نسخه Performance اکنون 3000 دلار بیشتر با 61990 دلار قیمت دارد.

تسلا
تسلا

در همین حال، قیمت مدل Y اکنون از 62990 دلار یا 2000 دلار بیشتر از قبل برای نسخه طولانی مدت شروع می شود. تسلا همچنین قیمت نسخه Performance را 3000 دلار افزایش داده است که به این معنی است که اکنون 67990 دلار را به شما باز می گرداند. برای هر دو گزینه مدل S، تسلا 5000 دلار به قیمت های قبلی آنها اضافه کرده است، بنابراین باید حداقل 99990 دلار برای یکی هزینه کنید. با این حال، قیمت هیچ یک از خودروهای برقی دیگر به اندازه مدل X افزایش نیافته است که اکنون با قیمت 10000 دلار بیشتر از 114990 دلار قیمت دارد.

اگرچه تسلا بی سر و صدا قیمت ها را یک شبه افزایش داد، اما این حرکت از سمت چپ انجام نشد. ایلان ماسک، رئیس این شرکت در توییتر به احتمال افزایش قیمت اشاره کرد. او گفت تسلا و اسپیس ایکس هر دو شاهد “فشارهای تورمی قابل توجه اخیر بر روی کالاها بوده اند.” [and] تدارکات. او مشخص نکرد، اما او متصل مقاله ای در مورد افزایش قیمت کالاها به دلیل ترس از کمبود مواد اولیه صادراتی روسیه.

یکی از مواد متاثر از حمله روسیه به اوکراین نیکل است که قیمت آن از زمان شروع جنگ افزایش یافته و بیش از دو برابر شده است. روسیه یکی از تامین کنندگان کلیدی این فلز است که جزء حیاتی باتری های لیتیوم یونی است که توسط تسلا و دیگر سازندگان خودروهای الکتریکی استفاده می شود. اضافی، الکترک می‌گوید تسلا به دلیل افزایش علاقه به خودروهای برقی ناشی از افزایش قیمت بنزین، جهش عظیمی را در سفارش‌های جدید تجربه می‌کند.

یادداشت ویراستار: این مقاله در ابتدا در Engadget ظاهر شد.