منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تسلا می گوید که این موضوع نیز توسط آژانس فدرال برای اشتغال برابر در حال بررسی است

تسلا می گوید که این موضوع نیز توسط آژانس فدرال برای اشتغال برابر در حال بررسی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تسلا می گوید که این موضوع نیز توسط آژانس فدرال برای اشتغال برابر در حال بررسی است

آژانس فدرال ایالات متحده، که قوانین حقوق مدنی را علیه تبعیض در محیط کار اجرا می کند، اکنون می تواند به لیست آژانس هایی که تسلا را بررسی می کنند اضافه شود.

در یک شکایت پرونده روز دوشنبه، این خودروساز فاش کرد که کمیسیون فرصت های شغلی برابر ایالات متحده (EEOC) یک “تحقیقات باز” در مورد تسلا دارد، یافته ای که اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد. این افشاگری در پرونده ای در دادگاه عالی کالیفرنیا در شهرستان آلامدا، مربوط به پرونده ای مربوط به وزارت مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا قرار گرفت. وکلای تسلا در سندی که در 18 آوریل ارائه شد از یک قاضی خواستند که پرونده در کالیفرنیا را که ادعای تبعیض نژادی و آزار و اذیت در کارخانه فرمونت تسلا است، متوقف کند.

تسلا ادعا می کند که دپارتمان اشتغال و مسکن عادلانه کالیفرنیا (DFEH) که در ماه فوریه علیه تسلا شکایت کرد، از اختیارات قانونی خود فراتر رفته و “از دادخواهی به عنوان تاکتیکی برای آزار و اذیت و توسعه جنگ خود برای قلمرو” با EEOC استفاده می کند. قبل از طرح دعوی DFEH توسط این خودروساز تحقیقاتی انجام شد. («جنگ روی زمین» تسلا شامل حل و فصل یک پرونده آزار جنسی توسط EEOC علیه شرکت بازی‌های ویدیویی Activision Blizzard است.)

TechCrunch برای اظهار نظر به DFEH و EEOC مراجعه کرد. اگر آژانس پاسخ دهد، مقاله را به روز خواهیم کرد.

هنگامی که DFEH شکایتی را تنظیم کرد، گفت که “صدها شکایت از کارگران” دریافت کرده است و شواهدی پیدا کرده است که نشان می‌دهد کارخانه فرمونت یک “محل کار مجزا است که در آن کارگران سیاه‌پوست مورد آزار نژادی و تبعیض در استخدام، انضباط، پرداخت و دستمزد قرار می‌گیرند.” محیط های کاری متخاصم. “تسلا در ماه فوریه وبلاگی را منتشر کرد که در آن به DFEH حمله کرد و این پرونده را اشتباه خواند.”

وکلای تسلا در اسناد روز دوشنبه خاطرنشان کردند که DFEH تا زمانی که آژانس در ماه فوریه شکایت خود را تنظیم نکرده بود از کارگران در مورد شرکت شکایت نکرده بود.

در اکتبر 2021، تسلا به پرداخت 137 میلیون دلار غرامت به یک پیمانکار سابق سیاه پوست محکوم شد که این شرکت را به نادیده گرفتن تبعیض و سوء استفاده نژادی – مانند توهین و گرافیتی سواستیکا – در همان کارخانه متهم کرد. در حالی که ویلیام اوریک قاضی ناحیه ایالات متحده با یافته های هیئت منصفه موافقت کرد، او مجبور شد خسارت جنایی را به 15 میلیون دلار کاهش دهد.

پیش از این، در سال 2017، یک کارمند سابق نیز شکایتی علیه تسلا به دلیل عدم رسیدگی به اتهامات این کارمند، که بارها در کارخانه Fremont به عنوان “n-word” نامیده می شود، شکایت کرده است، که در این مورد به عنوان مهد کودک توصیف شده است. رفتار نژادپرستانه ”