منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تلاش برای جمع آوری اولین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را متوقف کنید – به جای آن SPV را انتخاب کنید

تلاش برای جمع آوری اولین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را متوقف کنید – به جای آن SPV را انتخاب کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تلاش برای جمع آوری اولین صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را متوقف کنید - به جای آن SPV را انتخاب کنید

شما سرمایه اجتماعی در صنعت خود دارید و به استارت آپ های داغ دسترسی دارید. شما بهترین سرمایه گذاران را می شناسید. شما باهوش هستید، به هم ریخته اید، می دانید چه چیزی لازم است. این تقریبا اجتناب ناپذیر است، و شاید حتی سرنوشت شما: شما یک سرمایه گذار خواهید بود. بنابراین از سرمایه گذاران خطرپذیری که می شناسید بپرسید: چگونه می توانم اولین سرمایه خود را جمع آوری کنم؟ شما از من می پرسی، کاترینا فیک، و پاسخ من خلاف شهود است: نکن.

با جمع آوری کمک مالی شروع نکنید.

با SPV شروع کنید.

SPV ها – وسایل نقلیه با هدف ویژه – روشی دست کم گرفته شده و نادیده گرفته شده برای نفوذ به سرمایه گذاری های مخاطره آمیز هستند. SPV ها خیلی سریعتر از صندوق جمع آوری می شوند، راه اندازی آنها آسان است، و از همه بهتر، بازدهی سریعتر ایجاد می کنند زیرا کارمزدها و حمل و نقل ها بر اساس هر تراکنش پرداخت می شود. خوب برای شرکت ها، خوب برای سرمایه گذاران و خوب برای شما، VC آینده.

SPV ها به عنوان یک لیگ بزرگ از سرمایه های خطرپذیر در نظر گرفته می شوند زیرا آنها صندوق های “واقعی” نیستند، اما سود آنها به همان اندازه واقعی است. آنها رمپ مخربی هستند که بسیاری از VCهای تازه کار – و باتجربه – از آن برای گول زدن همتایان آهسته تر خود استفاده می کنند، وارد فرصت های غیرقابل دسترس می شوند، و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، زنگ نیویورک را به صدا درآورند یا اسکناس های 100 سیگاری خود را روشن کنند.

Y Combinator SAFE را اختراع کرد تا بنیانگذاران بتوانند سرمایه را در بخش های کوچکتر جمع آوری کنند و آن را سریعتر افزایش دهند. این موضوع جمع آوری کمک های مالی را متحول کرد. SPV ها مانند SAFE برای VC هستند.

چه چیزی SPV ها را بسیار مفید می کند؟ در مورد آن فکر کنید: SPV ها ارزان هستند و به راحتی در پلتفرم های مختلف از جمله AngelList، Canopy، Assure، Carta، Republic، Flow و Stonks قابل راه اندازی هستند. (افشای کامل، شرکت مادر Stonks و Flow Dapper Labs از شرکت من، Yes VC، بودجه دریافت کرده است.)

SPV استاندارد در AngelList چند روز طول می کشد و 8000 دلار هزینه دارد. در همین حال، یک صندوق سنتی – که شامل تشکیل، تهیه پیش‌نویس توافق‌نامه‌ها و معرفی LP می‌شود – معمولاً ماه‌ها طول می‌کشد و می‌تواند به ده‌ها یا حتی صدها هزار دلار هزینه‌های قانونی اضافه کند.

شما می توانید SPV را به گروه بسیار گسترده تری از سرمایه گذاران نسبت به صندوق سنتی ارائه دهید و سرمایه گذاران غیر نهادی را جذب کنید (دفاتر خانوادگی، HNW، هر سرمایه گذار معتبر). آنها SPV را دوست دارند زیرا مانند سرمایه گذاری مستقیم در یک شرکت است، با این تفاوت که شما کار سخت را انجام می دهید، روابط ایجاد می کنید و با آنها معامله می کنید – آنها فقط باید انتخاب کنند.

بنیانگذاران SPV را نیز دوست دارند زیرا گروهی از سرمایه گذاران را جذب می کنند که می توانند برای آنها مفید باشند، SPV ها می توانند به سرعت بسته شوند و SPV ها جدول خود را با محدودیت ها شلوغ نمی کنند. بنیانگذاران اغلب سرمایه گذاران را به سمت شما می فرستند – مثلا دوستان و خانواده، چک های کوچک، مشاوران بالقوه و سرمایه گذارانی که وارد مرحله آخر نشده اند.

در راه ساختن صندوق، SPV ها همچنین راهی عالی برای ایجاد تجربه، رشد شبکه های AUM و LP شما و اشغال جایگاه شما در بازار پررقابت امروزی هستند. شما می توانید HNW SPV، دفاتر خانوادگی و سایر سرمایه گذاران را بدون نیاز به تعهد به یک استخر کور – هنوز ارائه دهید.

شما حتی می توانید با انجام اول SPV خطر شراکت مشترک آینده خود را کاهش دهید. دره سیلیکون پر است از داستان های وحشتناک در مورد شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر که پزشکان عمومی درباره آنها صحبت نمی کنند یا خود را در فرآیند مخرب و پرهزینه اخراج یک “مرد کلیدی” می بینند. کار با یک شریک با انجام چندین SPV با هم و تقسیم انتقال به شما کمک می کند ببینید که آیا از کار با هم لذت می برید یا خیر. با یک صندوق، پزشکان عمومی تقریبا مادام العمر بسته می شوند. قرار ملاقات قبل از ازدواج!

معاملات پر جنب و جوش؟ معاملات داغ؟ معاملات عالی؟ معاملاتی که می دانید بسیار بزرگ خواهند بود؟ SPV ها به شما این امکان را می دهند که آنها را دنبال کنید. شما با صحنه ای از پیش تعیین شده، استراتژی یا تز احمقانه ای که فقط برای جلب یک LP بی میل وجود دارد، در گوشه ای گیر نمی کنید. شما می توانید یک داستان یا پایان نامه خاص و آزمایش شده در نبرد را ایجاد کنید که توسط تجربه SPV شما پشتیبانی می شود. فرشتگان پرکار که سرمایه جمع آوری می کنند، اغلب وقتی LP از سوابق سرمایه گذاری فرشته شان شانه خالی می کند، شگفت زده می شوند. آنها متوجه نمی شوند که برای یک LP چقدر مهم است که کسی را ببیند که به طور مداوم وسایل نقلیه جمع شده را استخدام کرده و سرمایه جمع شده را با موفقیت، قابل اعتماد و با استراتژی به کار گرفته است. SPV شما را از سطل فرشته خارج می کند و شما را در دسته مدیر سرمایه گذاری یکپارچه قرار می دهد.

پس از ساختن چند SPV، می توانید به ارائه یک صندوق سنتی از یک موقعیت بسیار قوی تر بروید. همه این SPV ها را اضافه کنید و در حال حاضر یک AUM قابل توجه را مدیریت می کنید. برخی از سرمایه گذاران SPV اکنون که با سبک سرمایه گذاری، معاملات و آشفتگی شما آشنا هستند به صندوق شما می پیوندند. LP های آینده که به تازگی به حزب پیوسته اند می توانند با سرمایه گذاران SPV شما تماس بگیرند تا توصیه های شما را بررسی کنند. در اینجا آنقدر پیروزی وجود دارد که شمارش را از دست می دهم.

همچنین، راه اندازی صندوق VC نیاز به نقدینگی دارد. بسیاری از پزشکان برای اولین بار در یک سال یا بیشتر در حین جمع آوری اولین سرمایه خود بدون حقوق می مانند – و سپس باید اولین تعهد خود را به پزشکان عمومی بپردازند، گاهی اوقات صدها هزار یا حتی میلیون ها دلار. برای اولین بار برخی از پزشکان مجبور به گرفتن وام برای پرداخت بدهی خود به پزشکان عمومی می شوند. معمول است که روی SPV خود سرمایه گذاری کنید، اما می توانید با مبلغ بسیار کمتری (ده ها هزار دلار یا حتی تک رقمی) شروع کنید و اگر مجبور به اجاره یا پرداخت هزینه مراقبت از کودک هستید، می توانید هزینه نقدی را از سرمایه گذاران خود کسر کنید. در زمانی که SPV به پایان رسید.

با این حال، مهمترین مزیت برای تایمر اول سرعت است. جمع آوری سرمایه برای اولین بار می تواند دو سال طول بکشد. این دو سال از عمر شماست که صرف ارائه صفحات سازمانی مشکوک و دیده شده می کنید. تا زمانی که بسته شدن اولیه خود را کامل نکنید، نمی‌توانید سرمایه‌گذاری تلفیقی انجام دهید، مگر اینکه خودتان تأمین مالی کنید. SPV ها در جهت مخالف کار می کنند. شما در حال سرمایه‌گذاری هستید زیرا ابتدا معامله را پیدا کرده‌اید، سپس سرمایه‌گذاران – و بنیان‌گذاران – اغلب به شما کمک می‌کنند تا با هدایت افرادی که از قبل مشتاق سرمایه‌گذاری در شرکت خود هستند، این کار را از طریق SPV شما انجام دهند.

آیا نکات منفی وجود دارد؟ همیشه نکات منفی وجود دارد.

یکی از معایب SPV این است که هنگامی که شما و مؤسس در مورد توزیع و شرایط توافق کنید و معامله را ببندید، باید به سرعت سرمایه خود را در SPV افزایش دهید تا معامله را از دست ندهید. اما این می تواند خوب باشد! این LP را مجبور می کند که فوراً متعهد شود.

یکی دیگر از اشکالات احتمالی این است که برخی از سرمایه گذاران مشترک شما SPV شما را آزاردهنده می دانند زیرا توزیع ارزشمند آنها را از بین می برید. اما با حمایت بنیانگذار و ارزش افزوده، می توانید تکه پای خود را توجیه کنید.

دسترسی به سرمایه نیز با هر SPV که انجام می‌دهید آسان‌تر می‌شود، زیرا هر سرمایه‌گذاری که در تجارت اول شما سرمایه‌گذاری کرده باشد (اگر خوب باشد) احتمال بیشتری دارد که در تجارت دوم و سوم شما سرمایه‌گذاری کند. اگر دائماً به پیشنهادات عالی دسترسی دارید، یک پیام خوش ساخت از سیگنال یا واتس اپ که فرصت ارسال شده به گروه LP شما را خلاصه می کند، می تواند منجر به افزایش اشتراک SPV شما در عرض چند دقیقه شود. من این اتفاق را دیده ام! مقدار زیادی!

پس قبل از دویدن راه بروید و سریعتر به هدفتان برسید.

اول پول جمع نکنید دوم آن را بردارید