منو سایت

تلاش های پایداری زیست محیطی Fortinet

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ

روز محیط زیست و فورتنایت

15 ژوئن روز محیط زیست بود که در واقع فراخوانی برای تغییر رفتار انسان و شکل دادن به سیاست های جهانی، ملی و محلی است. امسال شعار روز زمین “سرمایه گذاری در سیاره ما” بود. این شعار بر اهمیت سرمایه گذاری در محیط زیست و تضمین آینده ای بهتر و امن تر برای نسل های آینده تاکید دارد.

حفاظت از محیط زیست موضوعی است که سال هاست در ایران به چالش کشیده شده است. متاسفانه به جای حمایت هرچه بیشتر از کارشناسان محیط زیست و حفاظت از اراضی ایران شاهد تخریب آن توسط افراد سودجو بوده ایم! به مناسبت روز زمین، تصمیم گرفتیم نگاهی به برخی از تلاش‌های شرکت پیشرو امنیت سایبری Fortnite برای حفاظت از محیط زیست بیندازیم. در واقع ما به عنوان یک شرکت عرضه کننده محصولات فورتنایت به ایران، از تلاش مستمر شرکت فورتنایت در زمینه حفاظت از محیط زیست نهایت رضایت را داریم. از این رو محصولاتی را عرضه می کنیم که سازندگان آن با زمین مهربان هستند و امیدواریم در ایران نیز شاهد تلاش های موثری از این دست باشیم.

انتشار CO2 صفر!

Fortnite متعهد است که تأثیر فعالیت های خود را بر محیط زیست به حداقل برساند. این شرکت برنامه بلندمدتی برای رسیدن به آلایندگی نزدیک به صفر در تاسیسات خود در سراسر جهان تا سال 2030 در منطقه 1 (انتشار کربن ناشی از گاز طبیعی و مبرد) و منطقه 2 (انتشار کربن ناشی از مصرف برق) اجرا کرده است.

فورتینت بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) با استفاده از روش های مختلف تمرکز دارد. روش هایی مانند: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، استفاده بهینه از کربن و اجرای برنامه های مختلف برای جبران اثرات آن. جالب است بدانید که این برنامه ها در تمام نصب های Fortnite در سراسر جهان کار می کنند. تمرکز فورتنایت نیز بر روی آب و زباله هایی است که تولید می کند.

یک پایگاه Net Zero ایجاد کنید!

Fortinet در پایگاه خود در Sunnyvale، کالیفرنیا، به هدف بلندپروازانه خود برای توسعه تاسیسات Net Zero دست یافت. این تاسیسات پیشرفته از چندین معیار بهره وری انرژی از جمله کنترل آب و هوای غیرفعال، پنل های خورشیدی ساختمان، پارکینگ ها، پیاده روها و خنک کننده تابشی استفاده می کند که 30 درصد انرژی کمتری نسبت به یک ساختمان استاندارد مصرف می کند و در عین حال، 76800 گالن انرژی صرفه جویی می کند. اکنون، با تجربه به دست آمده در Sunnyvale، Fortinet در حال گسترش تاسیسات Net Zero در تمام پایگاه های خود در سراسر جهان است.

بر اساس توافقنامه پاریس در سپتامبر 2022، فورتینت متعهد شد که انتشار گازهای گلخانه ای را حداکثر تا سال 2050 به صفر برساند. در همین راستا، این غول فناوری آمریکایی در حال تدوین طرحی جامع برای کربن زدایی است. این طرح تا سال 2024 برای اعتبار سنجی به SBTi ارسال می شود.

ساخت سپاه حفاظت از محیط زیست!

اما فعالیت فورتنایت به توسعه پروژه های زیست محیطی محدود نمی شود. در این سال ها شرکت فورتی نت گام های موثری در راستای آموزش کارکنان برداشت. در نوامبر 2022، Fortinet نزدیک به 800 کارمند را در سراسر جهان برای اولین بار Fortinet Act4Environment Challenge، یک کمپین یک ماهه آگاهی زیست محیطی بسیج می کند. در طول این کمپین، کارمندان Fortnite یاد گرفتند که چگونه از طریق فعالیت های مختلف تأثیرات مضر خود را بر محیط زیست کاهش دهند. Fortnite اعلام کرد که این فعالیت‌ها منجر به صرفه‌جویی 2.24 CO2 شده است. علاوه بر این، در اوایل سال 2023، Fortnite از کارمندان خود برای شرکت در سمینارهای آموزشی دعوت کرد. در این کارگاه ها به کارکنان در مورد تغییرات اقلیمی، علل این تغییرات و پیامدهای آن برای بشریت آموزش داده شد، همچنین Fortnite روش های مختلفی را برای بهبود وضعیت به آنها ارائه کرد. جالب است بدانید در دبی، مسئولان فورتنایت تصمیم گرفتند استفاده از وسایل پلاستیکی یکبار مصرف را به حداقل برسانند!

کاهش مصرف برق مشترکین!

فورتی نت معتقد است علاوه بر تمرکز بر فرآیند تولید محصولات خود، باید نسبت به انرژی و برق مصرفی محصولات خود در محل مشتری نیز احساس مسئولیت کند. Fortinet مصرف برق سایت مشتری را به عنوان هزینه فقط مشتری در نظر نمی گیرد. بلکه آن را یک مسئولیت زیست محیطی برای خود می داند. در نتیجه از راهکارهایی استفاده می کند که نه تنها مصرف انرژی های تجدید ناپذیر را در فرآیند تولید محصولات به حداقل می رساند، بلکه مصرف برق محصولات خود را در سایت مشتریان نیز به حداقل می رساند. Fortnite با بیش از 635000 مشتری در سراسر جهان و بیش از 10 میلیون دستگاه، پیشرو در بهره وری انرژی است.

تیم مهندسی این شرکت سخت کار می کند تا اطمینان حاصل کند که هر نسل جدید از محصولات انرژی، فضا و خنک کننده کمتری مصرف می کند. به عنوان مثال، FortiGate 1000F جدید که در سال 2022 عرضه شد، 80 درصد انرژی کمتری نسبت به راه حل های صنعتی مشابه مصرف می کند. همچنین نسبت به فایروال های رقیب به خنک کننده کمتری نیاز دارد و فضای کمتری را اشغال می کند.

تغییرات موثر در طراحی محصول!

کاهش بار کارها، ارائه راهکارهایی که همزمان کار چند محصول را انجام می دهد و فضای کمتری را اشغال می کند از جمله تغییراتی است که Fortnite ایجاد کرده است. به عنوان مثال سایز فورتی گیت 4200 و فورتی گیت 4400F نسبت به نسل قبل 33 درصد کاهش یافته است. این تغییرات به مشتریان ما کمک می کند هزینه کمتری برای برق پرداخت کنند و همچنین به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

بسته بندی قابل بازیافت!

فورتینت حتی به بسته بندی محصولات خود نیز توجه داشت. حفاظت از محیط زیست با جایگزینی پلاستیک با کاغذ و مقوا تجزیه پذیر یکی از اقدامات موثر فورتنایت است. علاوه بر این، این شرکت پیشرو قطعات جانبی پلاستیکی مانند آنتن و سایر تجهیزات را با مواد زیست تخریب پذیر و سازگار با محیط زیست جایگزین کرده است. در سال 2022، Fortnite بیش از 500000 جعبه را با استفاده از بسته بندی 100٪ پایدار جایگزین کرد. همچنین در حال بررسی راه هایی برای افزایش عمر دستگاه های خود است. تعمیر و بهینه سازی عمر محصولات و در نهایت بازیافت آنها از دیگر اقدامات موثر این شرکت زیست محیطی است.

نگهداری پایگاه داده SCIP

طی دو دهه گذشته، قوانین و مقررات زیست محیطی در دو سطح ملی و منطقه ای برای جلوگیری از انتشار مواد مضر برای محیط زیست و همچنین حفظ سلامت انسان وضع شده است. این الزامات شامل تعمیر محصول، استفاده مجدد و در نهایت بازیافت می شود. مقررات بین المللی در دستورالعمل های RoHS و REACH گنجانده شده است. با این حال، تغییر بزرگ را می توان معرفی پایگاه داده SCIP دانست که زیر نظر سازمان WFD کار می کند. از 5 ژانویه 2021، کلیه تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع کنندگان محصولات حاوی SVHC در اروپا باید اطلاعات دقیق محصولات خود را وارد کنند. در پایگاه داده مذکور این اطلاعات در طول چرخه عمر این محصولات تا زمانی که بازیافت شوند در دسترس خواهد بود.

اکنون Fortnite نه تنها این موضوع را دنبال می کند، بلکه از آن نیز پشتیبانی می کند. در این راستا تمامی اطلاعات لازم را به پایگاه SCIP ارسال کرده و متعهد به حفظ این داده ها برای تمامی محصولات خود می باشد. Fortinet قصد دارد با ارائه اطلاعات در مورد مواد SVHC در محصولات خود شفافیت کامل را برای مشتریان فراهم کند.

تعهد به قوانین زیست محیطی!

Fortnite متعهد به رعایت و عدم نقض کلیه قوانین و مقررات زیست محیطی است. این شرکت به شدت بر رعایت قوانین حفاظت از محیط زیست نظارت می کند. همچنین مشخصات طراحی محصولات خود را به سرعت به روز می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها کاملاً با دستورالعمل ها، مقررات و استانداردهای زیست محیطی مطابقت دارند. Fortinet همه الزامات، صورتحساب‌های مواد، الزامات بسته‌بندی و دستورالعمل‌های بسته‌بندی را به طور شفاف به تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگانی که با آنها کار می‌کند، ابلاغ می‌کند.

ایده آل برای داده های پویا و مراقبت از محیط زیست!

ما همچنین نگران حفاظت از محیط زیست در مورد ایده آل داده های پویا هستیم. هر چند که متاسفانه در کشور عزیزمان به این موضوع توجه چندانی نمی شود. اما ما همیشه به این مقوله به عنوان یک مسئولیت اجتماعی نگاه کرده ایم. ما علاوه بر توزیع محصولات دوستدار محیط زیست مانند فایروال های فورتی گیت یا سایر محصولات فورتی نت، با فعالیت های مختلف سعی در حفاظت از محیط زیست نیز داریم. به حداقل رساندن استفاده از پلاستیک و مواد یکبار مصرف، جایگزینی مواد قابل بازیافت و استفاده از روش های مختلف برای کاهش مصرف انرژی در دستورالعمل های ما گنجانده شده است. حفاظت از زمین و محیط زیست وظیفه همگان است و باید همواره در حفاظت از آنها کوشا باشیم.

پست تلاش های پایداری زیست محیطی Fortinet اولین بار در Dynamic Data Vision ظاهر شد.