منو سایت

تماشای Rocket Lab یک جفت ماهواره بلک اسکای را به فضا فرستاد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تماشای Rocket Lab یک جفت ماهواره بلک اسکای را به فضا فرستاد

Rocket Lab بیست و پنجمین ماموریت خود را با کمک موشک Electron در روز جمعه آغاز خواهد کرد، این بار برای ارسال دو فضاپیمای تصویری به مدار BlackSky. پرتابی که دومین پرتاب در سال 2022 برای Rocket Lab است، منجر به 14 صورت فلکی ماهواره ای با وضوح بالا BlackSky می شود.

این ماموریت که “بدون ماموریت یک ضرب” نام دارد، از مجتمع پرتاب آزمایشگاه موشک 1 در شبه جزیره مایا در نیوزلند در ساعت 12:35 UTC (8:35 صبح به وقت شرقی) پرتاب خواهد شد. دو ماهواره بلک اسکای در مدار 430 کیلومتری (270 مایلی) خواهند چرخید.

این شرکت در طول این ماموریت تلاشی برای بازیابی فاز اول الکترون نخواهد کرد، اگرچه آزمایشگاه راکت در حال کار بر روی استفاده مجدد از فاز اول الکترون از سال 2018 است. هوا، مانوری که طی چند سال اخیر برای آن تلاش کرده است. نوامبر گذشته، Rocket Lab سومین بازیابی تقویت کننده خود را (تنها شرکتی غیر از SpaceX که به استفاده مجدد دست یافت) با هلیکوپتری مستقر در منطقه بازیابی برای نظارت بر فرود تقویت کننده تکمیل کرد.

بک به خبرنگاران گفت که این شرکت احتمالاً در نیمه اول سال جاری تلاش خواهد کرد تا در هوا شکار کند.

این اولین باری نیست که Rocket Lab محموله ای را برای BlackSky به فضا تحویل می دهد. این شرکت پرتاب اکثر ماهواره‌های بلک اسکای را در حال حاضر به مدار تحویل داده است و اولین پرتاب برای این شرکت اطلاعات مکانی در سال 2019 انجام شد.

راه اندازی در وب سایت این شرکت و در کانال یوتیوب آن پخش خواهد شد و TechCrunch پس از پخش زنده، جریان را در بالای این صفحه قرار می دهد.