منو سایت

تماشا کنید Blue Origin یک خدمه زنده شش نفره را به فضای زیر مداری پرتاب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تماشا کنید Blue Origin یک خدمه زنده شش نفره را به فضای زیر مداری پرتاب می کند

Blue Origin در حال آماده شدن برای اولین پرتاب خدمه خود در سال و چهارمین پرتاب خدمه به طور کلی است، زیرا این شرکت به دنبال گسترش کسب و کار راه اندازی گردشگری فضایی خود است. این بار، این شرکت به رهبری جف بزوس، یک خدمه 6 نفره را اعزام می کند و پرتاب در روز پنجشنبه در ساعت 8:30 صبح CT (9:30 صبح به وقت شرقی) انجام می شود.

مانند ماموریت های قبلی این شرکت – به ویژه ماموریتی که خود بزوس در آن به فضا رفت – NS-20 باید از سایت پرتاب بزرگ Blue Origin در خارج از وان هورن در غرب تگزاس انجام شود. (جای تعجب نیست که این منطقه به دلیل بادهای شدید دو روز تاخیر داشت.) NS-20 به این دلیل نامگذاری شده است که بیستمین پرواز سیستم پرتاب چندگانه نیو شپرد بلو است.

خدمه NS-20 شامل فرشته سرمایه گذار مارتی آلن، بنیانگذار غیرانتفاعی شارون هگل، همسرش و مدیرعامل تریکور مارک هاگل، کارآفرین جیم کیچن و بنیانگذار فناوری های فضایی تجاری دکتر جورج نیلد هستند. پیت دیویدسون، ستاره SNL نیز مجبور شد در مانیفست شروع کند، اما آن را کنار گذاشت و معمار ارشد نیو شپرد، گری لای، جایگزین او شد.

پرتاب مستقیم بالا قرار است حدود ساعت 7:20 صبح به وقت CT (8:20 صبح به وقت شرقی) آغاز شود و پرتاب تقریباً یک ساعت پس از آن برنامه ریزی شده است.