منو سایت

تمام فناوری هایی که در گرندپری F1 میامی توجه ما را به خود جلب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تمام فناوری هایی که در گرندپری F1 میامی توجه ما را به خود جلب کرد

همه نگاه‌ها به میامی این آخر هفته معطوف می‌شود، زیرا درخشش‌های بین‌المللی برای افتتاحیه مسابقات قهرمانی بزرگ اروپا فرمول یک می‌آیند، که جرقه برخی از جذاب‌ترین رقابت‌ها را در جریان مدرن برانگیخته است و به تازگی برای فصل‌های 5 و 6 تمدید شده است.

این امر به نوبه خود گروه جدیدی از حامیان فناوری از جمله گوگل، آمازون، دل و اوراکل را به خود جذب کرده است که می توانند از قدرت محاسباتی خود برای تجزیه و تحلیل 100000 نقطه داده تولید شده توسط این ماشین ها با قیمت 20 میلیون دلار در ثانیه استفاده کنند. این بدان معناست که تقویم مسابقات جهانی FIA در فرمول 1 برای سال 2022 نه تنها جشن سرعت، بلکه پیروزی ریاضیات، علوم و داده‌ها در هر آخر هفته از فوریه تا نوامبر است.

علاوه بر این، فناوری آزمایش شده در پیست – که به دلیل قوانین دائماً در حال تغییر هیئت حاکمه در حال تغییر است – تمایل دارد به خودروها سرازیر شود، بنابراین آنچه امروز نشان داده می شود ممکن است فردا در نمایشگاه ها باشد.

در اینجا بهترین فناوری‌هایی است که در این آخر هفته در جاده بین‌المللی میامی در اطراف استادیوم هارد راک دیده‌ایم.

مک لارن

تیم مک لارن ریسینگ فرمول یک امسال از شراکت با گوگل و دل سود می برد. گوگل نشان خود را بر روی MCL36 که توسط لاندو نوریس و دانیل ریکاردو هدایت می‌شود با آرم‌های اندروید و کروم که رنگ‌های اصلی آن حول روکش چرخ‌ها می‌چرخد، به جای گذاشته است که برای اولین بار از سال 2009 به دلیل قوانین جدید به خودروهای فرمول یک بازگشته است. فصل

اما این همکاری طولانی مدت عمیق تر است.

نیکلاس دریک، معاون رئیس جمهور در بازاریابی گوگل نوشت: «این همکاری پتانسیل حل چالش‌های مهندسی عمده و پیچیده را دارد – از بهبود قابلیت‌های تله‌متری و طراحی تیم از طریق هوش مصنوعی، تا سرعت بخشیدن به تصمیم‌گیری و محافظت از ارتباطات تیمی با اندروید 5G». پست وبلاگ.

تیم مک لارن همچنین از تلفن‌ها، تبلت‌ها و هدفون‌های مرتبط با اندروید برای نظارت بر عملکرد از پیت و همچنین نمونه اولیه و نرم‌افزار شبیه‌سازی دل استفاده می‌کند.

ادوارد گرین، معمار ارشد دیجیتال در مک لارن ریسینگ، می‌گوید: «ما دائماً در پروسه نمونه‌سازی سریع خودروهای خود هستیم تا با تغییرات مهندسی مبتنی بر داده‌ها، به طور متوسط ​​هر 20 دقیقه، سریع‌تر حرکت کنند.

در میان پنج خودروی برتر پیست، تفاوت بین سریع‌ترین و کندترین خودروها می‌تواند 0.15 درصد باشد که باعث می‌شود قدرت شبیه‌سازی که Dell ارائه می‌کند بخشی جدایی‌ناپذیر از عملکرد تیم باشد.

ردبول

خودروی مسابقه‌ای ردبول ممکن است دارویی داشته باشد که به تیم و راننده مکس ورشتاپن اجازه می‌دهد تا از عنوان قهرمانی جهان دفاع کنند: نرم‌افزار Oracle Cloud از حامی عنوان خود، که از یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل متغیرها در روز مسابقه، از زمان پیت استاپ تا زمان استفاده می‌کند. نوع لاستیک مورد استفاده

این نرم افزار نقاط داده از تورهای آموزشی در روزهای جمعه و شنبه در استادیوم هارد راک را تجزیه و تحلیل می کند تا دویدن را شبیه سازی کند و بهترین دوره یکشنبه را انتخاب کند. این امر به ویژه در مسیرهای مسابقه جدید مانند پیست موقت فرمول 19 دور در استادیوم هارد راک، که در آن اطلاعات تاریخی وجود ندارد، مهم است.

سرجیو پرز راننده ردبول گفت که شرایط سطحی در باغ میامی یک چالش است. پرز پس از عقب افتادن در تمرین روز جمعه گفت: “کشش زیادی خارج از پیست در این پیست وجود ندارد.”

تجربه کامپیوتری همچنین می‌تواند به ردبول کمک کند تا چالشی را که اکثر تیم‌ها در این فصل با آن روبرو بوده‌اند حل کند: پدیده‌ای به نام “شکست” اثر پرش که هنگام حرکت خودروها با سرعت کامل در جاده‌های مستقیم طولانی ایجاد می‌کند. این اثر تغییرات در قوانین FIA برای فصل 2022 است که به تیم ها قدرت بیشتری بر روی پویایی زمین برای ایجاد فشار می دهد.

محلول Red Bull یک نوار فلزی است که به کف ماشین مسابقه RB18 تیم استحکام و استحکام می بخشد. این طرح اسکیت روی یخ همچنین به عنوان یک سرسره عمل می‌کند که پس از تماس کف با مسیر، خمش را کاهش می‌دهد.

مرسدس-ای ام جی پتروناس

پس از یک شروع ناامید کننده در فصل 2022، تیم مرسدس که مدت ها بر آن مسلط بود، با به روز رسانی هایی در بال های جلو و عقب خود برای مسابقه میامی شروع به کار کرد.

مقررات FIA که طراحی بال های جلو و عقب را برای سال 2022 تغییر داد و بال تیر را پس از 9 سال وقفه مجدداً معرفی کرد، تیم ها را مجبور کرد تا سیستم های آیرودینامیک خود را مهندسی مجدد کنند، به خصوص بال جلو، که به عنوان اولین نقطه تماس مهم عمل می کند. در بدن جریان یابد. ارتقاء مرسدس با هدف بهبود کارایی و کاهش مقاومت خودروی مسابقه ای W13 که توسط جورج راسل و لوئیس همیلتون هدایت می شود.

راسل بعد از ظهر جمعه دور دوم تمرین را رهبری کرد و به تیم و هوادارانش امیدوار شد که مرسدس شکستگی را برطرف کرده است. در همین حال، همیلتون قهرمان هفت دوره جهان برای آخر هفته معافیت موقت دریافت کرد تا جواهراتی را بپوشد که نمی تواند به راحتی درآورد، از جمله حلقه بینی پلاتینیوم، بنابراین تیم می تواند با سرعت تمام به جلو حرکت کند.