منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • تورو، یک شرکت نوپا به اشتراک گذاری خودرو، در نیویورک و فرانسه در حال گسترش است

تورو، یک شرکت نوپا به اشتراک گذاری خودرو، در نیویورک و فرانسه در حال گسترش است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تورو، یک شرکت نوپا به اشتراک گذاری خودرو، در نیویورک و فرانسه در حال گسترش است

این شرکت روز چهارشنبه گفت که شرکت اشتراک‌گذاری خودروی همتا به همتای تورو در ماه ژوئن در نیویورک و فرانسه در حال گسترش است. این گسترش در زمانی اتفاق می‌افتد که گردشگری بعد از کووید شروع به گرم شدن کرده است، اما اجاره خودرو به دلیل ادامه کمبود نیمه‌رساناها و مشکلات زنجیره تامین دشوار و گران خواهد بود.

راه اندازی تورو در نیویورک به دنبال تصویب قانون SB 6715 در دسامبر 2021 توسط قانونگذار ایالتی صورت گرفت، قانونی که چارچوبی نظارتی برای عملیات اشتراک گذاری خودرو در ایالت فراهم می کند. نیویورک تنها ایالت در کشور بود که چنین خدماتی در دسترس نبود، بنابراین امضای این لایحه به این معنی است که تورو در حال حاضر در تمام 50 ایالت است.

این شرکت گفت که میزبانان احتمالی می توانند از چهارشنبه پیش ثبت نام خودروها را آغاز کنند و مهمانانی که مایل به رزرو در تورو هستند می توانند از 27 ژوئن شروع کنند.

در همین حال، در فرانسه، تورو رقیب فرانسوی OuiCar را خریداری کرده است که عملاً بازار فرانسه را باز کرده و از طرح‌های گسترده‌تری برای گسترش در اروپا حمایت می‌کند. تورو شرایط معامله را به اشتراک نمی‌گذارد، اما خریدی است که شامل نگهداری اولیه برند OuiCar قبل از جذب OuiCar زیر چتر تورو در آینده می‌شود.

علاوه بر ایالات متحده و اکنون فرانسه، سرویس Turo در بریتانیا و کانادا نیز در دسترس است. این شرکت می گوید تا 31 مارس 8000 شهر با بیش از 2 میلیون مهمان فعال و 217000 وسیله نقلیه فعال روی پلت فرم را پوشش می دهد.

پیش از این، پس از سرمایه گذاری دایملر که به این شرکت اجازه داد تا شرکت تابعه خودروسازی کروو را تصاحب کند، تورو نیز خدمات خود را در آلمان ارائه کرد. با این حال، در آغاز همه‌گیری، تورو تصمیم گرفت فعالیت‌های آلمانی خود را برای حفظ «سلامت بلندمدت تجارت جهانی» متوقف کند.

تورو در اوایل سال جاری با برخی شرایط مرموز درخواست تبلیغات کرد. تورو، در آن زمان و اکنون، اطلاعاتی در مورد تعداد سهامی که در IPO یا محدوده قیمت عرضه خواهد شد، به اشتراک نگذاشته است. این شرکت همچنین هیچ به روز رسانی در مورد فرآیند IPO را به اشتراک نخواهد گذاشت، اما سخنگوی شرکت گفت TechCrunch Turo در حال نظارت بر شرایط بازار سهام برای اطمینان از عرضه عمومی موفق است.