منو سایت

توسعه دهنده بازی Fortnite Epic و شریک Lego برای ساختن دنیای متا با هدف کودکان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توسعه دهنده بازی Fortnite Epic و شریک Lego برای ساختن دنیای متا با هدف کودکان

توسعه دهنده بازی Fortnite Epic Games امروز اعلام کرد که با Lego برای ساخت متاورس با هدف کودکان همکاری می کند. این شرکت ها می گویند که آینده فراجهان را شکل خواهند داد تا آن را برای کودکان ایمن و سرگرم کننده کنند و در عین حال تجربه دیجیتالی همه جانبه ای را برای کودکان ایجاد کنند.

اگرچه این شرکت‌ها به جزئیات برنامه‌های خود برای این دنیای مجازی اشاره نکردند، اما سه اصل را بیان کردند که معتقدند فضای دیجیتالی را که توسعه می‌دهند، ایمن است. این دو با هم همکاری خواهند کرد تا ایمنی و رفاه کودکان را در اولویت قرار دهند، از حریم خصوصی کودکان محافظت کنند و کودکان و بزرگسالان را به ابزارهایی مجهز کنند که به آنها امکان کنترل تجربه دیجیتالی خود را می دهد.

مدیر عامل شرکت گفت: “گروه LEGO تقریباً یک قرن است که تخیل کودکان و بزرگسالان را از طریق بازی خلاقانه مجذوب خود کرده است، و ما هیجان زده ایم که گرد هم می آییم تا فضایی را در متاورژن بسازیم که سرگرم کننده، سرگرم کننده و برای کودکان و خانواده ها باشد.” تیم سوئینی بنیانگذار Epic در یک بیانیه مطبوعاتی گفت.

پیش از این، سوینی گفته بود که متاورس را نوعی پلتفرم آنلاین می‌داند که در آن کاربران می‌توانند بازی‌هایی مانند Fortnite بازی کنند و با هم فیلم‌هایی را در نتفلیکس تماشا کنند.

در اطلاعیه امروز، سوینی گفت که تجربه دیجیتال برای خانواده مناسب خواهد بود و کودکان را قادر می سازد تا هنرمندانی با اعتماد به نفس شوند. او خاطرنشان کرد که دو شرکت تخصص خود را ترکیب خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که این تکرار بعدی اینترنت با در نظر گرفتن کودکان طراحی شده است. در مورد اینکه دنیای مجازی دقیقاً چه شکلی خواهد بود و این دو شرکت قصد دارند آن را چه زمانی راه اندازی کنند، صحبتی وجود ندارد.

نیلز بی کریستینسن، مدیرعامل لگو در بیانیه ای گفت: «کودکان عاشق بازی در دنیای دیجیتال و فیزیکی هستند و به راحتی بین این دو حرکت می کنند. “ما معتقدیم که پتانسیل بسیار زیادی برای آنها وجود دارد تا مهارت های مادام العمر مانند خلاقیت، همکاری و ارتباط را از طریق تجربیات دیجیتالی توسعه دهند. اما ما مسئولیت داریم که آنها را ایمن، الهام بخش و برای همه مفید کنیم.»

هنوز تعریف روشنی از “متاورس” وجود ندارد، عمدتاً به این دلیل که لزوما وجود ندارد، اما تا حد زیادی به عنوان شبکه ای از فضاهای مجازی دیده می شود که راه های جدیدی را برای ارتباط آنلاین افراد باز می کند. ایده فراجهان در حال حاضر برای کودکان خطرناک است، که Epic و Lego را مجبور می کند تا اقدامات احتیاطی گسترده ای را در سراسر دنیای مجازی برنامه ریزی شده ایجاد کنند.

Epic و Lego در حال پیوستن به مجموعه‌ای از تلاش‌های دیگر شرکت‌هایی هستند که به دنبال ساخت نسخه‌های خود از فراجهان هستند.

متا که قبلاً فیس‌بوک نامیده می‌شد، تا حد زیادی بر روی ساخت متاورس متمرکز شده است و حتی نام تجاری شرکت خود را برای ترسیم برنامه‌های آینده تغییر داده است. سپتامبر گذشته، این شرکت اعلام کرد که یک صندوق 50 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در تحقیقات برای اطمینان از اینکه متاورس مسئولانه ساخته شده است، اعلام کرد. از آن زمان، این شرکت برنامه های خود را برای متاورس دو برابر کرده و حتی کنفرانس توسعه دهندگان F8 خود را در روز گذشته لغو کرد و گفت که می خواهد بر ساخت متاورس تمرکز کند.

خالق Pokémon Go Niantic همچنین به تفصیل برنامه های خود را برای ساخت چیزی که او آن را “جهان متا در دنیای واقعی” می نامد، توضیح داد. نوامبر گذشته، این شرکت 300 میلیون دلار به ارزش 3 میلیارد دلار جمع آوری کرد و گفت که از این پول برای ایجاد یک متاورز در دنیای واقعی استفاده خواهد کرد که از فناوری برای نزدیک تر کردن مردم به دنیای خارج استفاده می کند.