منو سایت

توییتر از قرص‌های سمی محافظت می‌کند تا جلوی مصرف ایلان ماسک را بگیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توییتر از قرص‌های سمی محافظت می‌کند تا جلوی مصرف ایلان ماسک را بگیرد

هیئت مدیره توییتر در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این شرکت در حال اتخاذ طرحی با مدت زمان محدود از حقوق سهامداران است – یک “قرص سمی” در اصطلاح ادغام و تملک. اگرچه این شرکت به طور مستقیم از ایلان ماسک نام نمی برد، اما ظاهرا توییتر در تلاش است تا میلیاردر را از خرید این شبکه اجتماعی باز دارد.

ایلان ماسک در حال حاضر 9.2 درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد. دیروز او پیشنهادی برای تصاحب 100 درصد سهام این شرکت ارائه کرد، همانطور که در اسناد به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده فاش شد. ماسک گفت که حاضر است برای هر سهم 54.20 دلار بپردازد. این یک پیشنهاد برای تمام پول است که این شبکه اجتماعی 43.4 میلیارد دلار تخمین زده است.

اگرچه این رقم بزرگی به نظر می رسد، پیشنهاد ماسک چندان سخاوتمندانه نیست. سهام توییتر همین چند ماه پیش با 60 دلار معامله شد. البته، سهام فناوری در حال حاضر فروش بسیار بالایی دارد، اما به نظر می رسد تجارت توییتر در حال حاضر خوب پیش می رود.

«من فکر می‌کنم داشتن یک عرصه جامع برای آزادی بیان بسیار مهم است. ماسک دیروز در یک کنفرانس خبری گفت: «توئیتر عملاً به یک میدان شهر تبدیل شده است، بنابراین واقعاً مهم است که مردم هم واقعیت و هم این تصور را داشته باشند که می توانند آزادانه در چارچوب قانون صحبت کنند. او در ادامه این مصاحبه افزود: «من اصلاً به اقتصاد علاقه ای ندارم.

کایل ویگرز از TechCrunch نحوه تصاحب خصمانه معمولاً رخ می دهد. و مصرف قرص سمی یکی از راه های مقابله با تلاش برای بلع است. هدف نهایی یک قرص سمی، محو کردن پرونده ماسک است. اوایل این هفته، وال استریت ژورنال گزارش داد که توییتر در حال بررسی یک قرص سمی است.

برای مدت زمان محدودی، سهامداران فعلی توییتر می توانند در شرایط خاص، سهام اضافی را با تخفیف خریداری کنند. اگر یک شخص حقوقی، فردی یا گروهی از آستانه عبور کند، در این مورد 15 درصد از سهام توییتر است، سایر سهامداران ممکن است سهام بیشتری خریداری کنند. به این ترتیب، به برنامه هایی برای خرید بیش از 15 درصد از شرکت ضربه می زند.

“طرح حقوق احتمال اینکه هر شخص حقوقی، فرد یا گروهی با انباشته کردن بازار آزاد بدون پرداخت حق بیمه کنترل مناسب به همه سهامداران یا بدون دادن زمان کافی برای قضاوت آگاهانه و انجام اقدامات آگاهانه، کنترل توییتر را به دست آورد را کاهش می دهد. توئیتر نوشت: اقداماتی که به نفع سهامداران است.

البته، اگر هیئت مدیره شرکت بخواهد ادامه دهد و پیشنهاد تصاحب را تایید کند، اعضای هیئت مدیره می توانند به تایید مالکیت بیش از 15 درصد شرکت رأی دهند. اعتبار قرص سمی تا 14 آوریل 2023 باقی می ماند.

ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را به مبلغ 43 میلیارد دلار داد

آیا ایلان ماسک توییتر را در پیشنهاد ناخواسته خود دست کم می گیرد؟

ایلان ماسک می گوید با خرید توییتر «به اقتصاد اهمیتی نمی دهد».

اگر ایلان ماسک به هدف خود برسد، توییتر سال ها پیشرفت را از دست خواهد داد

تصاحب خصمانه چیست (و چرا آنها معمولا محکوم به فنا هستند)