منو سایت

توییتر با پرداخت 150 میلیون دلار برای نقض تعهدات حریم خصوصی موافقت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توییتر با پرداخت 150 میلیون دلار برای نقض تعهدات حریم خصوصی موافقت کرد

توییتر با پرداخت 150 میلیون دلار به عنوان بخشی از توافق با تنظیم‌کننده‌ها به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه این شرکت رسانه‌های اجتماعی «امنیت و محرمانه بودن» داده‌های کاربران را برای چندین سال نادرست معرفی کرده است، موافقت کرده است.

کمیسیون تجارت فدرال و وزارت دادگستری گفتند که بین ماه مه 2013 تا سپتامبر 2019، توییتر از کاربران برای محافظت از حساب های خود اطلاعات شخصی درخواست می کند، اما سپس از این اطلاعات برای هدف قرار دادن کاربران با تبلیغات استفاده می کند.

این اولین نقض ادعایی قانون کمیسیون تجارت فدرال نیست، که در میان چیزهای دیگر بیان می‌کند که این آژانس “اختیار دارد از اعمال یا اقدامات نادرست یا متقلبانه در تجارت یا تحت تأثیر قرار دادن آن جلوگیری کند.” در سال 2011، توییتر با کمیسیون تجارت فدرال به توافق رسید که توییتر را به نقص های جدی امنیت داده متهم کرد که به هکرها اجازه می داد کنترل اداری غیرمجاز بر پلتفرم را به دست آورند. این دستور، تصورات نادرست درباره نحوه نگهداری اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن جمع‌آوری شده از کاربران توسط توییتر را ممنوع می‌کند.

حکمی که امروز اعلام شد چند سالی است که در حال آماده سازی است. توییتر برای اولین بار در آگوست 2020 به سرمایه گذاران هشدار داد که با تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال و جریمه احتمالی بیش از 100 میلیون دلار برای هر دو نقض مکرر قانون FTC و تسویه حساب آن در سال 2011 مواجه است.

شکایتی که توسط وزارت دادگستری ارائه شد، به ویژه، در حالی که توییتر به کاربران نشان داد که شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را برای محافظت از حساب‌هایشان جمع‌آوری می‌کند، توییتر نتوانست فاش کند که از اطلاعات تماس برای کمک به تبلیغ‌کنندگان برای دستیابی به مخاطبان دلخواه خود نیز استفاده می‌کند. از طرف FTC گفت.

در این شکایت آمده است که کاربران آدرس‌های ایمیل یا شماره تلفن‌هایی را بر اساس «اظهارات متقلبانه» توییتر ارائه کرده‌اند مبنی بر اینکه چنین اطلاعاتی برای حفظ امنیت حساب کاربری، مانند مجوز دو مرحله‌ای، استفاده می‌شود.

لینا خان، رئیس FTC در بیانیه ای گفت: «این رویه بیش از 140 میلیون کاربر توییتر را تحت تأثیر قرار داده است، در حالی که منبع اصلی درآمد توییتر را افزایش می دهد.

این توافق همچنین از توییتر می‌خواهد تا شیوه‌های انطباق خود را بهبود بخشد.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.