منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • توییتر تست بتا ابزار ضد سوء استفاده Safe Mode را راه‌اندازی کرد و اعلان‌های فعال‌سازی را اضافه کرد

توییتر تست بتا ابزار ضد سوء استفاده Safe Mode را راه‌اندازی کرد و اعلان‌های فعال‌سازی را اضافه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توییتر تست بتا ابزار ضد سوء استفاده Safe Mode را راه‌اندازی کرد و اعلان‌های فعال‌سازی را اضافه کرد


توییتر در حال گسترش دسترسی به ویژگی به نام Safety Mode است که به منظور ارائه مجموعه‌ای از ابزارها برای محافظت در برابر سمیت و سوء استفاده‌هایی که هنوز در پلتفرم خود مشکلی رایج هستند، به کاربران ارائه می‌کند. حالت ایمن که برای اولین بار در سپتامبر گذشته به گروه کوچکی از آزمایش‌کنندگان معرفی شد، امروز به صورت بتا برای کاربران بیشتری در بازارهای انگلیسی زبان از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا، ایرلند و نیوزلند راه‌اندازی می‌شود.

این شرکت می‌گوید دسترسی گسترده به آن امکان می‌دهد اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی عملکرد رژیم امنیتی جمع‌آوری کند و بداند که هنوز چه پیشرفت‌هایی باید انجام شود. توییتر خاطرنشان می‌کند که همراه با راه‌اندازی، حالت ایمن همچنین از کاربران می‌خواهد که چه زمانی نیاز به فعال کردن آن داشته باشند.

به عنوان یک پلت فرم اجتماعی عمومی، توییتر با مبارزه دائمی با سلامت مکالمات روبرو است. در طول سال‌ها، تعدادی تنظیمات و به‌روزرسانی‌ها را در تلاش برای رفع این مشکل معرفی کرده است – از جمله ویژگی‌هایی که به طور خودکار پاسخ‌های ناخوشایند و توهین‌آمیز را پشت یک کلیک اضافی پنهان می‌کنند. به کاربران اجازه می دهد تا محدود کنند که چه کسی می تواند به توییت های آنها پاسخ دهد. به کاربران اجازه می دهد از جستجو پنهان شوند. و به مصرف کنندگان در مورد مکالماتی که در حال از بین رفتن هستند هشدار می دهد.

ولی حالت امن یک ابزار محافظتی است نه ابزاری که برای هدایت فعالانه مکالمات در جهت درست طراحی شده است.

با مسدود کردن خودکار حساب‌هایی که به پوستر اصلی با زبانی مضر پاسخ می‌دهند یا پاسخ‌های تکراری و ناخوانده را ارسال می‌کنند – مانند توهین و اظهارات نفرت‌آمیز یا اشاره‌ها، به‌مدت ۷ روز مسدود می‌شود. در حالی که حالت ایمن فعال است، این حساب‌های مسدود شده نمی‌توانند حساب توییتر پوستر اصلی را دنبال کنند، توییت‌ها و پاسخ‌های آن‌ها را ببینند، یا برای آن‌ها پیام‌های مستقیم ارسال کنند.

توییتر تست بتا ابزار ضد سوء استفاده Safe Mode را راه‌اندازی کرد و اعلان‌های فعال‌سازی را اضافه کرد

الگوریتم‌های توییتر با ارزیابی زبان مورد استفاده در پاسخ‌ها و بررسی رابطه بین نویسنده توییت و کسانی که پاسخ می‌دهند، تعیین می‌کنند کدام حساب‌ها را به طور موقت مسدود کند. اگر پوستر شخص مسئول را دنبال کند یا به طور مکرر با او تعامل داشته باشد، حساب کاربری مسدود نخواهد شد.

ایده Safe Mode این است که به کاربران حمله‌شده راهی برای ایجاد سریع یک سیستم امنیتی بدون نیاز به مسدود کردن دستی هر حسابی که آنها را آزار می‌دهد، می‌دهد – تقریباً غیرممکن است زمانی که توییت ویروسی می‌شود و پوستر را در معرض افزایش سطح سوء استفاده قرار می‌دهد. این وضعیت نه تنها برای سلبریتی ها و چهره های عمومی که “لغو” آنها سرفصل اخبار است، بلکه برای زنان روزنامه نگار، اعضای جوامع به حاشیه رانده شده و حتی مردم عادی گاهی اتفاق می افتد.

این نیز یک موضوع منحصر به فرد برای توییتر نیست – اینستاگرام سال گذشته پس از اینکه چندین فوتبالیست انگلیسی پس از شکست این تیم در فینال یورو 2020 توسط هواداران خشمگین مورد آزار و اذیت وحشیانه قرار گرفتند، مجموعه مشابهی از ویژگی های ضد سوء استفاده را منتشر کرد.

بر اساس بازخورد آزمایش‌کنندگان اولیه، توییتر دریافته است که مردم برای شناسایی زمان شروع حمله به کمک بیشتری می‌خواهند. در نتیجه، این شرکت امروز می‌گوید که این ویژگی همچنین از کاربران می‌خواهد تا زمانی که سیستم پاسخ‌های بالقوه مضر یا ناخواسته را شناسایی کند، آن را فعال کنند. اگر کاربر در حال حاضر در توییتر نباشد، این پیام‌ها می‌توانند در جدول زمانی خانه کاربر یا به عنوان یک اعلان در دستگاه ظاهر شوند. این باید به کاربر کمک کند تا برای یافتن این ویژگی مجبور نباشد تنظیمات توییتر را زیر و رو کند.

توییتر تست بتا ابزار ضد سوء استفاده Safe Mode را راه‌اندازی کرد و اعلان‌های فعال‌سازی را اضافه کرد

اعتبار تصویر: توییتر

پیش از این، حالت Safety Mode توسط 750 کاربر در طی آزمایشات اولیه آزمایش شده بود. اکنون نسخه بتای حدود 50 درصد از کاربران (به طور تصادفی انتخاب شده) را در بازارهای پشتیبانی شده منتشر می کند. می گوید بررسی می کند که چگونه این کاربران می توانند بازخورد توییتر را مستقیماً به برنامه بدهند.

توییتر در مورد زمانی که قصد دارد حالت ایمن را به صورت عمومی در دسترس کاربران جهانی خود قرار دهد، به اشتراک گذاشته نشده است.