منو سایت

توییتر توییت سفارت روسیه را که قربانی باردار را به بحران متهم می کرد حذف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
توییتر توییت سفارت روسیه را که قربانی باردار را به بحران متهم می کرد حذف کرد

گروهی از حساب‌های توییتری در سفارت روسیه با تشدید تهاجم خونین این کشور به اوکراین همسایه، اطلاعات نادرست می‌کارند، اما ممکن است مدت زیادی از بین نرود.

روز پنجشنبه، توییتر علیه یک توییت به خصوص وقیحانه که مدعی بود قربانی حامله ای که از صحنه حمله به بیمارستان ماریوپل فرار می کرد، یک بازیگر «آرایش بسیار واقعی» بود، اقدام کرد. این لایحه متعلق به سفارت روسیه در لندن است که به طور فعال در حال انتشار اطلاعات نادرست در مورد تجاوز روسیه در اوکراین است.

در پاسخ به عکس یک زن باردار پس از حمله، @RussianEmbassy توییت کرد… او آرایش بسیار واقعی دارد. او همچنین با وبلاگ های زیبایی خود به خوبی عمل می کند. علاوه بر این، او نمی‌توانست در طول اعتصاب در زایشگاه باشد، زیرا مدت‌هاست که توسط گردان نئونازی آزوف گرفته شده بود و به همه کارکنان گفته بود که منطقه را پاکسازی کنند.

به نظر می رسد که اتهامات نادرست از آن سرچشمه می گیرد کانال های تلگرام روسی زبانکه یک وبلاگ نویس اوکراینی حاضر در بیمارستان را به بازی در نقش دو زن باردار مختلف در محل بمب گذاری متهم کرد.

روسیه به انکار و تحریف تجاوزات نظامی خود در اوکراین ادامه می دهد، اغلب با دروغ هایی که به راحتی قابل رد است. اما این اطلاعات همچنان در اطراف اکوسیستم اطلاعات نادرست پخش می شود، پول جمع آوری می کند و به ادعاهای عجیب تر بعدی دامن می زند.

در توییتر، سفارت روسیه در لندن حداقل سه توییت را در بیست و چهار ساعت گذشته به دلیل نقض قوانین این پلتفرم حذف کرده است. با این حال، توییتی در بالای نمایش سفارت، اوکراین را به “نابودی” مردم دو منطقه شرقی کشور، جایی که رهبری محلی توسط رژیم روسیه حمایت می شود، متهم می کند.

زبان “نابودی” منعکس کننده توجیه گمراه کننده ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای اعلان جنگ به اوکراین است. پوتین ماه گذشته گفت: «آنچه امروز در دونباس اتفاق می‌افتد نسل‌کشی است». TechCrunch با سؤالاتی در مورد اینکه چگونه این شرکت خط اطلاعات نادرست روسیه را در مورد تهاجم ترسیم می کند، به توییتر روی آورد.

این اولین بار نیست که روسیه از سفارت مجازی خود برای افشای داستان خود استفاده می کند. آزمایشگاه پزشکی قانونی شورای آتلانتیک بررسی کرده است که چگونه دولت روسیه از ترکیبی از “طیف کامل” حساب های رسمی و غیررسمی برای انتشار پیام های تحریف شده خود به صورت آنلاین استفاده می کند.

«برخی از کانال هایی که او استفاده می کند عمومی و رسمی هستند. برخی دیگر مخفی هستند و ادعا می کنند که مستقل هستند. “همه آنها با هم کار می کنند تا ظهور صداها و دیدگاه های متعدد را ایجاد کنند و یک رویکرد هماهنگ را پنهان کنند.”

روز پنجشنبه، توییتر اقدامات شدیدتری را علیه حداقل یک منبع شناخته شده دیگر اطلاعات نادرست انجام داد. توقف @asbmilitary، یک حساب کاربری که نقش فعالی در گسترش نظریه توطئه دروغین دارد مبنی بر اینکه ایالات متحده دارای آزمایشگاه های سلاح های بیولوژیکی در اوکراین است. دولت بایدن ابراز نگرانی کرده است که هجوم اطلاعات نادرست مرتبط با تسلیحات بیولوژیکی می تواند نشان دهنده حمله با سلاح های شیمیایی روسیه در این کشور باشد.

Reddit روسیه را به دلیل “حجم زیاد” اطلاعات نادرست قرنطینه می کند

TikTok محتوا را در روسیه در پاسخ به قانون “اخبار جعلی” متوقف می کند.